Billy Blue College of Design Avustralya’da sanat ve tasarım eğitimi alabilmek için en iyi okullardan biridir. Okulun amacı amatörlerin profesyonellerin yönlendirmesi ile piyasada çalışabilecek işlevsel bireylere dönüşmeleridir. Teorik eğitimden uzak duran okul eğitim müfredatını tamamen pratik eğitime ve piyasada aranılan tasarımcıların niteliklerine yönelik düzenlemiş durumdadır. Billy Blue College of Design piyasada çalışan profesyonellerin eğitim verdiği bir okuldur. Tasarım eğitimlerinde okulu öne geçirenler sürekli yenilenen teknolojileri, piyasa deneyimine sahip hocaları ve teoriden uzak, pratiğe yönelik bir eğitim sunmalarıdır. Okul düşünebilen uygulayıcılar yetiştirmeye çalışır. Sydney’de bulunan okul Avustralya’nın tasarım ve pazarlama marketinin tam ortasındadır. Öğrencilerin sürekli olarak gözlem yapma imkanı, okulun çalıştıgı ve akredite olduğu tasarım ve iletişim kurumları ile öğrencilerin sürekli olarak projeleri gözlemlemeleri, aktif rol almalarıyla mümkün olur. Öğrenciler eğitim alırken ayrıca bu kurumlara yönlendirilerek staj yaparlar, projelerde yer alırlar ve aktif olarak deneyim kazanırlar.

Okulda tasarım üzerine okuyabileceğiniz bölümler aşağıdadır.
İletişim Tasarımı- Grafik Tasarım
Dijital Medya Tasarımı
Markalaştırılmış İç Mimarlık
Marka-Moda Tasarımı
Yaşam alanları için-İç Mimarlık
Grafik Tasarımı ve Baskı
Hızlandırılmış eğitim seçeneğiyle bölümleri 3 sene yerine 2 senede bitirebilirsiniz.
Bölümlerin Açıklamaları;
İletişim Tasarımı-Grafik Tasarımı
Eğitim Süresi:3 yıl
Kabul Zamanları: Mart, Temmuz, Kasım
Kabul Şartları IELTS 6.0, Portfolyo, minimum 18 yaş
İletişim Tasarımı bölümü görsel ve grafik ağırlıklıdır. Kelimeler, görseller ve bu öğelerden ne yaratılabileceği üzerine uzmanlaşan bireyler piyasada kendilerine kolayca yer bulurlar.  Tipografi, marka yönetimi ve yaratımı, reklamcılık, fotoğrafçılık, web tasarımı gibi alanlarda adaylar yogun ve pratiğe dayalı bir eğitim aldıktan sonra tamamı proje üretimi ile geçen süreclere tabi tutulurlar. Çeşitli ajanslarda belirli projelere katılan öğrenciler henüz mezun olmadan mesleki deneyim kazanmış ve takım ruhunu benimsemiş olurlar.
Dijital Medya Tasarımı
Eğitim Süresi:3 yıl
Kabul Zamanları: Mart, Temmuz, Kasım
Kabul Şartları IELTS 6.0, Portfolyo, minimum 18 yaş
Dijital Dünya her dakika gelişen ve ilerleyen bir sistematiğe sahiptir. Dijital medya tasarımında Billy Blue College of Design öğrencilerine dijital bir çevre içerisinde, görseller, görüntüler, tipografik öğeler, ses, 3d elementler ve hareketler yaratarak nasıl iletişim araçları haline dönüştürülebileceğini öğretir.
Bu bölümün mezunları reklam ajanslarında, web tasarımcısı, tv ve film prodüksyonlarında, canlandırma çalışmalarında, video oyunları tasarımında, illustrasyon çalışmalarında, 3d tasarımcılar, stüdyo ve ürün yönetiminde çalışabilirler.
Markalaştırılmış Çevre Tasarımı
Eğitim Süresi:3 yıl
Kabul Zamanları: Mart, Temmuz, Kasım
Kabul Şartları IELTS 6.0, Portfolyo, minimum 18 yaş
Billy Blue College of Design bu bölümde adayların logolar, renkler, ses, görsel ve dokular kullanarak markanın iletmek istedigi mesaj işlevini görecek 3 boyutlu gerçek mekanlar yaratmalarını hedefler. Bu bölümde okuyan öğrenciler markalar için iç mimarlık üzerine hizmet verir. Yaratılan kurum kimliklerini kafeler, barlar, satış ofisleri, kuruma ait binalar gibi tüm 3d alanlarda uygulamaya geçirirler ve onlara özel tasarımlar üretirler. Mezuniyet sonrası adaylar iletişim departmanlarında iç mimar olarak görev alırlar. Bu eğitim ayrıca adayların interaktif alanlarda tasarımlar yapmasını saglar. Oyunlar, sanal gerçeklikler, sanal müzeler, sergiler, satış ofisleri, havaalanları ve alışveriş merkezleri adayların üzerine çalışabildikleri alanlardır.
Ticari alanlar için İç Mimarlık
Eğitim Süresi:3 yıl
Kabul Zamanları: Mart, Temmuz, Kasım
Kabul Şartları IELTS 6.0, Portfolyo, minimum 18 yaş
Ticari alanlar için İç Mimarlık üzerine çalısmak istiyorsanız bu eğitim size göre. Oteller, barlar, restoranlar, animasyon-film tasarımları gibi. Bu eğitimde ticari alanların iç mimari tasarımlarını yapmayı öğrenen adaylar fiziksel ya da dijital alanlarda çalışabilirler. Marka yönetimi, ışıklandırma, sürdürülebilirlik, metaryel kullanımı gibi birçok alanda uzmanlaşan adaylar mezuniyetlerinden sonra diledikleri mimarlık ve iç mimarlık firmalarında iş bulabilirler ya da bagımsız olarak restorant, sergi ya da şirketlerin kurumsal mekanlarını tasarlayabilirler. Dilerse bu adaylar dijital dünya üzerinde profesyonelleşerek oyun tasarımı, dijital dünyalar ya da animasyonlarda rol alabilirler.
Yaşam alanları için İç Mimarlık
Eğitim Süresi:3 yıl
Kabul Zamanları: Mart, Temmuz, Kasım
Kabul Şartları IELTS 6.0, Portfolyo, minimum 18 yaş
Billy Blue College of Design Yaşam alanları için iç mimarlık eğitimleri adayların nasıl yaşam alanlarını düzenleyeceği, tasarlayacagı, organize edeceği ve yeni çözümler üretilebilecegi üzerine eğitim verir. Okulda nasıl dijital tasarım yaparak yaşayacagınız tersliklerin önüne geçebileceğiniz, dijital teknolojinin yaşam alanı düzenlemeye nasıl etki ettigini öğrenecek ve mezuniyetinizden sonra dilerseniz tek bir ev ya da tercihe göre çoklu yaşam alanları (residence ve gökdelenler, siteler ) gibi tasarlayabileceksiniz.
Marka-Moda Tasarımı
Eğitim Süresi:3 yıl
Kabul Zamanları: Mart, Temmuz, Kasım
Kabul Şartları IELTS 6.0, Portfolyo, minimum 18 yaş
Billy Blue College of Design moda endüstrisinin yeni bir tür tasarımcıya ihtiyaç duydugunun farkındadır. Taze, ilham veren, yaratıcı ve hayallerin ötesinde tasarımlar sunan ve bu ürünleri markalaştırarak satabilen bireyler aranmaktadır. Artık aranılan tasarımcılar kafalarını masadan kaldırmadan koleksiyon hazırlayan yaratıcılar degil, koleksiyonu hazırlarken nasıl satılabileceği üzerine kafa yorarak ticari düşünebilenlerdir. Tasarım odaklı bu egitim ayrıca pazarlama, üretim ve diger gereklilikleri de içerir.  Adaylar sadece tasarım yapmazlar. Tüm büyük firmaların istedigi gibi, tasarımlarının bütçelere ve zaman çizelgelerine, satılacak toplumun yapısına, gelecek ve geçmiş satış planlaması ve sonuçlarına yönelik, son sistem ekipmanlarla, moda uzmanları tarafından eğitilirler.
Grafik ve Baskı Sanatları – Dijital Yapım Eğitimi 
Eğitim SÜresi 1 yıl (sertifika programı)
Kabul Zamanları: Mart, Temmuz, Kasım
Kabul Şartları IELTS 6.0
Tüm teknolojik yenilikleri kullanarak grafik tasarım üzerine ve eşzamanlı olarak baskı sanatları hakkında detaylı bir eğitim alabilmek adına bu kurs ilginizi çekebilir. Eger çalışma alanlarınız bu yöndeyse kendinizi geliştirebilir ve değer katabilirsiniz. Eğitimle eş zamanlı olarak 250 saat boyunca çalısacagınız bir firmaya yerleştirilerek deneyim kazanmanız okul tarafından saglanacaktır.

 

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız