Vancouver Film School

Vancouver Film School

Vancouver Film School, Kanada’da bulunan bir yurtdışı oyunculuk, tasarım ve sinema okuludur.  Dijital tasarım, 3 boyutlu, klasik animasyon, görsel efektler, sinema ve tv için oyunculuk, film yapım, oyun tasarımı, sinema ve tv için makyaj, oyun, web, mobil için yazılım, görsel medya için ses tasarımı, televizyon, film ve oyun için metin yazarlığı eğitimi veren dünyanın en prestijli sinema ve dijital tasarım okullarından biridir.

Wayout 15 yıldır Vancouver Film School’un resmi Türkiye temsilcisidir. Bu sayede Türkiye’den Vancouver Film School’da eğitim almak isteyen öğrenciler okula kayıt olurken bizler aracılığı ile işlemlerini ücretsiz olarak sürdürür. Aldığımız eğitim ve uzmanlığımız ile; doğru bölüm seçilmesi, burs başvuruları, konaklamalar, Kanada öğrenci vize işlemleri, portfolyo hazırlığı ve eğitim sonrası Kanada göçmenliği gibi konularda tüm süreçleri hatasız olarak tamamlar. Okulların her ülkeye temsilci atamasının nedeni, aday öğrencilerin sorunsuz olarak bu süreçlerden geçerek okullarına ulaşabilmeleridir.

Adaylar tüm ödemelerini okullara kendileri gönderir. Bizler hiçbir ücret talep etmeden öğrencilere destek oluruz.

Vancouver Film School Hakkında

Vancouver Film School Kampüs içi gezi

Kanada’da bulunan Vancouver şehri, film, sinema ve oyun tasarımı konusunda teknolojik gelişmeleri öncü olarak takip eder. Kanada hükümetinin yapım firmalarına sağladığı vergi avantajları ve Kanada’nın yaşam seviyesinin yüksek oranlarda olması, yapımcı birçok firmanın burada toplanarak merkezlerini taşımasını sağlamıştır. Sinema, oyun, yapım alanında ortalama 200 güçlü firmanın yer aldığı Vancouver’da 100.000’in üzerinde de sektör profesyoneli bulunmaktadır.

Hollywood filmlerinin çoğunda çekilen sahneler, hazırlanan efektler, senaryolar, masa başı ve set işleri Vancouver’da tamamlanarak bitirilir ve Amerika’ya geri gönderilerek yayınlanır. Vancouver Film School Kanada’da kurulmuş ilk film okuludur. 1987 yılından bugüne açık olan okul, diğer eski okulların aksine günümüz sektör ihtiyaçlarına oldukça iyi adapte olarak güncel kalmayı başarabilmiştir. Vancouver Film School bölümleri 8 farklı fakülte binasında, 14 ayrı sektörde eğitim verir. Okul her yıl yüzlerce öğrenci mezun etmektedir. Bu kampüslerdeki 12 film stüdyosunda sadece öğrenciler değil, birçok profesyonel film ve reklam çekimi yapılır, oyun ve dijital efekt üzerine gelen işler tamamlanır. Okulda yaklaşık 1500 öğrenci eğitim almaktadır.

Vancouver Film School Teknik İmkanları

1987 yılından beri mezun vermekte olan okul oldukça oturmuş bir sisteme sahip. Tesislerinde öğrenciler için tüm imkanlar düşünülmüş durumda. 2250 m2 lik dev stüdyolar ve çalışma alanları bulunmakta. 1600 m2 green box, ürün tasarım stüdyoları, görüntüleme odaları, kurgu atölyeleri, modelleme ve makyaj stüdyoları, her sene yenilenen bilgisayar ve yazılımlar, Qube, Render yönetimi, ultra hızlı fiber network, dolby 5.1 mix lab gibi gerekli tüm imkanlara sahiptir. Okulu ticarethane olarak görmekten çok öte yönetici ve hocalara sahiptir.

Vancouver Film School; öğrencilerin mezuniyetlerinden sonra piyasada çalışacaklarının bilincinde olduklarından, kendileri de piyasa profesyonelleri olduğundan öğrencileri neye hazırlamaları gerektiğini bilen insanlar tarafından yönetilen bir okuldur. Kuramsal ve eski bilgilerden arındırılmış eğitimlerle piyasada çalışabilecek pratik ve bilgili uzmanlar yetiştirirler. Eğitimlerin tamamı, firmaların işe almak isteyecekleri, aradıkları uzmanı yetiştirmek üzere hazırlanmıştır. Okul ayrıca; The Foundry, Native Instruments, Pixologic, 5 alarm Music, HP, Adobe, Avid ve Autodesk gibi firmalarla çözüm ortaklığı içerisindedir. Bu çözüm ortaklığı sürekli güncellenen yazılımlar, bilgisayarlar, teknik donanımlar ve eğitmen eğitimlerini içerir. Bu sayede öğrenci mezun olduğunda güncelliğini yitirmiş bir uzmanlığa değil, o gün koşullarında firmalar piyasada ne tür bir çalışmanın içindeyse bunun üzerine uzmanlaşmış olur.

Vancouver Film School Eğitimleri kaç sene sürer?

Vancouver Film School’un önemli bir özelliği, tüm eğitimlerin yalnızca 1 yıl sürmesidir. Üzerine çok düşünülmüş, emek verilmiş bir sistemle 1987’den beri eğitimlerin 1 yılı aşmaması okulun prensibi olmuştur. Öncelikle eğitim verilecek sektörde uzman olan birçok liderin görüşleri ve sistematik destekleri ile eğitim müfredatı belirlenir. Bu müfredat her sene güncellenerek mezun olan adayın hiçbir ek eğitim ya da kendini geliştirme ihtiyacı duymadan ilgili firmalarda çalışabilecek uzmanlar haline getirilmesi amaçlanır.

Eğitmenler, piyasada çalışan uzmanlar olsalar da özel eğitimlere alınarak bir adayı nasıl 1 yıl içinde hızla sektöre hazır hale getirecekleri konusunda eğitilirler. Bu eğitmenler oyun firmalarındaysa ilgili ödüllere, oyunculuk, yapım, görsel efekt alanlarında ise Oscar, Emmy ve Independent Spirit Awards sahipleridirler

Neden Kanada’da Eğitim Almalıyız?

Günümüzde ülkemizdeki özel ya da devlet üniversitelerinde eğitim veren eğitmenlerin neredeyse tamamı piyasa koşullarında 1 hafta dahi çalışabilecek deneyim ve güncel bilgiye sahip değil. Kanada’daki bahsi geçen profesyonel kurumlarda ise maalesef iş görüşmesine dahi davet edilmezler. Türkiye’de sizleri eğitecek eğitmen; sizin işe girmek isteyeceğiniz firmada, tasarım stüdyosunda, yapım şirketinde ya da diğer bir sektörde çalışabilecek bilgi ve deneyime sahip değil. Bu dünyanın birçok ülkesinde geçerli bir sorundur. Bu nedenle her yıl dünya üzerinde binlerce aday; sürekli gelişen sektör gereklerine uyum sağlayan Vancouver Film School’a gelerek Kanada’da eğitim alır.

Mezuniyetlerinin hemen ardından; Microsoft, Blizzard Entertainment, Electronic Arts, LucasFilm, Sony, Pixar, BioWare, Apple, Digital Domain, EMI, Dreamworks, PolyGram, ILM gibi dev firmalarda işe girerler. Bu firmalar ayrıca okulla uyumlu olarak eğitim süreçlerini destekler ve sürdürürler. Mezuniyet tarihi yaklaştığında adaylar iş teklifleri almaya başlar ve Türkiye’ye geri dönmeden sayıları 200’ü aşan ve sürekli çalışan arayan firmadan birinde işe başlarlar.

Mezun olduktan sonra Kanada’da iş bulmak

%52’si yabancı, diğer öğrencileri Kanada vatandaşı olan Vancouver Film School mezunları birçok Oscar ve Emmy ödüllerini kazanmıştır ya da bu ödülleri kazanan yapımlarda emek vermiştir. Oyun tasarımı alanında tüm mezunları ödüllü ve sektörde en fazla kazanca sahip firmalarda çalışmaktadır.

Görsel efekt dalında yurtdışında eğitim alan ve VFS mezunu uzmanların tamamı en ünlü yapım stüdyolarının kadrosundadır. Geçen 10 yılda kazanılmış 5000’den fazla öğrenci ödülü bulunmaktadır. 2020’de 1500’den fazla öğrenci yapımı bulunmaktadır ve mezunlar eğlence alanında 20 milyar $ hasılatın üzerinde katkıda bulunmuşlardır. Eğitmenlerin tamamı tüm dünyadaki uzmanların çalışmak isteyeceği yapım firmalarının başındaki çalışan yönetici ya da baş tasarımcılardır. Mezun olana kadar bu eğitmenlerle 4 büyük proje, sayısız küçük proje üreten öğrenciler, toplamda 100’den fazla gerçek projede okul yer alır. Öğrencilerin çoğu henüz mezun olmadan iş teklifi alır. Firmalar ve uzmanlar okulu sıkı şekilde takip ederek yetenekli bireyleri yakalar. Bunlar yurtdışında çok popüler olan head hunter adı verilen kariyer uzmanlarıdır. Şirketlerin takımlarına katmak isteyecekleri uzmanları herkesten önce belirleyerek kapmak üzerine bir kariyer ve uzmanlıkları bulunur. Vancouver Film School ilgili alanlarda çok sıkı izlenen bir okuldur çünkü çok nitelikli uzmanlar yetiştirir.

Öğrenciler mezuniyetlerinin hemen ardından birçok tv, dizi, sinema, tv showları, video oyun yapım stüdyolarında çalışırlar. Yurtdışında; Kanada, Amerika gibi ülkelerde oyuncu olarak çalışır, film yapımları, görsel efektler, sinema makyajı, animasyon ve canlandırma stüdyoları, oyun yapım firmaları, programlama, web ve ses tasarımı gibi yapım ve üretimle ilgili her alanda çalışırlar.

Vancouver Film School Fiyatları

Aşağıda sırasıyla hazırlık eğitimleri ve 1 yıl süren profesyonel eğitimler Vancouver Film School fiyatları ile birlikte yer almaktadır.

Preparatory Programs
Acting Essentials /12 hafta/  10500 CAD
Foundation Visual Art & Design /48 hafta/ 30750 CAD

Advanced Programs ( 1 yıl – 48 hafta sürer )
3D Animation & Visual Effects  > 53750 CAD
Acting for Film & Television >  20500 CAD
Animation Concept Art  >33750 CAD
Classical Animation > 30750 CAD
Digital Design > 42750 CAD
Film Production > 53750 CAD
Game Design > 32950 CAD
Makeup Design for Film & Television > 46750 CAD
Programming for Games Web & Mobile  >49250 CAD
Sound Design for Visual Media > 43750
VR/AR Design & Development > 33000 CAD
Writing for Film, Television & Games > 28750 CAD

Vancouver Sinema Okulu Fiyat Listesi – Türkçe

Hazırlık Eğitimleri
Oyunculuk hazırlık eğitimi /12 hafta/  10500 CAD
Görsel sanatlar ve tasarım hazırlık eğitimi /48 hafta/ 30750 CAD

İleri Seviye Eğitimler ( 1 yıl – 48 hafta sürer )
3D animasyon & görsel efektler > 53750 CAD
Film ve Televizyon için oyunculuk >  20500 CAD
Konsept sanat & animasyon  >33750 CAD
Klasik animasyon  > 30750 CAD
Dijital tasarım > 42750 CAD
Film Yapım > 53750 CAD
Oyun Tasarımı > 32950 CAD
Film ve Televizyon için Makyaj > 46750 CAD
Oyun, web ve mobil için programlama  >49250 CAD
Görsel medya için ses tasarımı > 43750 CAD
VR/AR tasarımı ve geliştirmesi > 33000 CAD
Film, televizyon ve oyunlar için metin yazarlığı > 28750 CAD

Vancouver Film School Burs İmkanları

Vancouver film school başarılı adaylara burs vermektedir. Bu burslar 3000 – 5000 CAD arasında değişir. Çok özel ve geçmişinde katılmak istediği alanla ilgili ciddi bir iş deneyimi ve başarısı olan adaylar özel olarak değerlendirilir ve okulun buna yönelik farklı bir burs belirleme şansı vardır. Başvurudan önce adaylar Wayout (bizlerle) iletişime geçerek geçmiş iş deneyimi ve bilgilerini anlatır, ellerindeki çalışmaları gönderir. Okul kabul komitesi tarafından değerlendirilen bu çalışmalar sonucunda adayların burs oranları belirlendikten sonra başvuru yapılır.

Vancouver Film School Kabul Koşulları

Adaylar başvuracakları alanla ilgili hiçbir bilgi, deneyim ya da eğitime sahip değilse, hazırlık programlarına katılarak uzmanlık programlarına hazır hale gelebilir.

Programlara hazırlık eğitimi almadan katılmak için geçmiş deneyimlerinizi, daha önce yaptığınız işleri ve İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekir. Portfolyo hazırlık aşamasında bizlerden gelecek yol haritası ile hazırlanan portfolyo, bizim tarafımızdan okul kabul komitesine sunularak kabulünüz alınır.

İngilizce yeterliliği ielts 6-6.5 arası bir puan yada VFS’nin uluslararası değerlendirmesini geçmiş olmayı gerektirir. Eğer adayların ingilizce seviyesi yeterli değilse, Kanada’da bulunan belli okulların İngilizce eğitimlerinden birine katılarak seviyelerini A1 sınırına getirip, dil okulundan direk okula transfer olabilir, eğitime başlayabilirler. İngilizce eğitimleri için sayfanın altındaki bilgiler takip edilebilir.

Öncelikle adaylara tarafımızdan dijital bir İngilizce seviye tespit sınavı uygulanır. Kaç hafta eğitim alarak A1 seviyesine gelecekleri tespit edildikten sonra dil eğitimlerinin bitişi, Vancouver Film School’da alacakları eğitimin başlangıcı ile denk gelecek tarihlere göre düzenlenerek Kanada – Vancouver’a dil eğitimi için öğrenci seyahat eder. Eğitimin sonunda Vancouver Film okulunda eğitimine başlar.

Vancouver Film School Bölümler – Programlar – Eğitimler

Hazırlık eğitimleri

Vancouver Film Okulunda alınabilecek tüm eğitimler ve kısa açıklamaları ile aşağıda yer almaktadır. Eğitimler ilgili alanlarda hiçbir bilgi ya da deneyimi olmayanlar için hazırlık, ileri seviye programlarda animasyon görsel efektler, film ve televizyon, oyun tasarımı ve teknoloji alanlarında toplanmış alt dallardan oluşur. İleri seviye programlar 12 ay sürecektir. Hazırlık programları 4-12 ay arasında sürmektedir.

Acting Essentials – Oyunculuk Temel Eğitimi

Yurtdışında oyunculuk eğitimi almak isteyen ancak henüz bir deneyim ya da bilgisi bulunmayan adaylar için hazırlık programı olarak sunulan Acting Essentials, 12 hafta içinde öğrencileri 1 yıllık yoğun eğitim programına hazırlar. Program süresince kamera önünde duruş, mimik, ses, senaryo, rol yapma, hareket ve duygusal tepki eğitimleri alarak altyapısını oluşturan adaylar, oyunculuk eğitimi için gerekli tüm temel bilgilere sahip olurlar. Bu programa temel bilgiye ve biraz deneyime sahip adaylar da yoğun eğitimden önce katılarak temellerini sağlam hale getirebilir.

Hazırlık eğitimi boyunca adayların alacağı dersler ve tüm programa bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

kanada-universite-hazirlik
Acting Essentials – Oyunculuk Temel Eğitimi
Foundation Visual Art & Design

Görsel sanatlar üzerine eğitim ya da deneyimi bulunmayan ancak bu alanda uzmanlaşmak isteyen adaylar için Vancouver Film School hazırlık programı Vancouver’da eğitim alarak ileri seviye programlara hazırlanmayı sağlar. 1 sene boyunca çizim, fotoğraf, animasyon, kurgu, ses tasarımı, görsel efektler, oyun tasarımı gibi programların tüm altyapısı, program kullanımı ve prensipleri üzerine çalışmalar yapan adaylar, ileri seviye eğitimlere geçiş yaptıklarında öğrenme süreçlerine hızla başlayabilirler.

Hazırlık eğitimi boyunca adayların alacağı dersler ve tüm programa bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

kanada-foundation-egitimi
Foundation Visual Art & Design

İleri seviye programlar

3D Animation & Visual Effects

3D animation ve visual effects tam anlamı ile 3d animasyon – canlandırma ve film, oyunlar için görsel efektler üretme alanında uzmanlık eğitimidir. Vancouver Film School bu ilgili bölüm için en iyi uzmanları yetiştirir. Uzun yıllardır vancouver’da bulunan tüm stüdyolar ve yapım şirketleri, oyun yazılım ve üretim firmaları, VFS’nin bu bölümden mezun olan uzmanlarına genellikle henüz programa katıldıkları ay temasa geçerek iş daveti gönderirler. Vancouver Sinema Okulu çalışanları yani adaylara eğitim verecek uzmanlar da genellikle bu belirtilen firmaların baş tasarımcıları, sahipleri, ilgili alanların uzmanları olur.

Temel olarak gerçekleştirilen firmaların kendine uzman yetiştirmesi durumudur. Sektörde ne talep ediliyorsa, bir uzmanda aranan nitelikler ne ise, eğitimlere yeni katılan adaylara bu bilgileri sunar ve geliştirerek kendilerine uygun uzmanlar yetiştirirler.

Mezunların tüm Marvel yapımları başta olmak üzere neredeyse bütün güncel yapımlarda çalıştığını söyleyebiliriz. Dünya mesleklerinin en yüksek kazanç çizgisinde olan 3d animasyon ve görsel efetk uzmanlığı, doğru bir okulda öğrenilmesi gereken, alınan eğitime göre çok fark yaratan bir alandır.

Klasik sanat egitimi ve bilgisayar destekli animasyon çalışmaları ile başlayacak eğitim ikinci yarısında profesyonelleşmek istenen 3d animasyon, modelleme ve görsel efektler alanlarından biri ile devam edecektir.

Eğitim 12 ay toplam sürede 1000 saatin üzerinde devam eder.

Vancouver Film School – 3d Animation + VFS ders programına buradan ulaşabilirsiniz.

3d-canlandirma-egitimi-kanada
3D Animation & Visual Effects
Acting for Film & Television – Oyunculuk Eğitimi

Yurtdışında oyunculuk eğitimi için tercih edilecek okullar geçmiş yıllarda tiyatro ağırlıklı sanat fakülteleriydi. Günümüzde gelişen teknoloji ile eski usul oyunculuk sistemleri tamamen değişti. Artık bilgisayarların oyuncuyu düzenleyebileceği şekilde, görünenden çok farklı bir oyunculuk sistemi söz konusu. Filmler ve yapımlar neredeyse hiç dış mekan çekimi yapılmadan stüdyolarda, bilgisayarlara bağlı özel kameralarla, yüzüne ya da vücuduna kablolar entegre edilmiş oyunculardan direk olarak bilgisayara aktarılan ve düzenlenen bir sistemde çekiliyor.

Maalesef standart bir oyunculuk eğitimi alan adayın bu sisteme entegre olması çok zor. Orta bütçeli basit dizilerde hala kamera karşısında olduğu gibi oyunculuk geçerli ve kullanılıyor olsa da, yüksek bütçeli Hollywood ve diğer yapımlarda artık yüksek teknolojinin çağı yaşanıyor. Birçok Hollywood aktörü VFS’den geçiyor ya da yüksek gelire sahipse özel eğitmenler eşliğinde bu yeni sisteme entegre oluyorlar.

Yurtdışında oyunculukla ilgili hazırladığımız sayfamıza buradan ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vancouver Film School oyunculuk eğitimi ders içeriklerine ve programa buradan ulaşabilirsiniz.

kanadada-oyunculuk-egitimi
Acting for Film & Television – Oyunculuk Eğitimi
Animation Concept Art ve Classic Animation

Klasik animasyon ve Animation Concept art olarak adlandırılan bu bölümler, birbiriyle bağlantılı iki ayrı eğitimi içerir. sektörün diğer bir geniş alanına hitap eder; çocuklar ve çizgi film tadında filmleri izleyen dünyanın çok büyük bir yetişkin kitlesi bulunur. Bu sektör de tıpkı sinema gibi büyük bütçelerle iş yapar ve çok geniş bir hedef kitleye hizmet verir. Klasik animasyon uzmanları daha az bilgisayar ve efekt kullanımı ile klasik çizgi filmler üzerine uzmanlaşır. Animation Concept Art uzmanları ise bilgisayar destekli çizim masalarında oluşturdukları kareleri ve karakterleri, bilgisayar ortamına aktararak gerçekleştirdikleri düzenlemeleri filmlere dönüştürürler. Mezunlar şimdiye kadar Toy Story, Bob’s Burgers, Family Guy, King of the Hill, Spongebob, The Illusionist, Princess and the Frog, 102 Dalmaçyalı, Animaniacs, Ant Bully, Mermaidia, Being Ian, Blue’s Biggest Stories, Daria, Dr. Dolittle, Dragon Booster, George of the Jungle, Harry Potter, Inspector Gadget, Star Wars II, Monster House, Mortal Combat, Open Season, Pirates of the Carribean, Pocahontas, Saddle Sore, SS X Tricky, Stuart Little, Surf’s Up, Collector, Simpsons, TMNT gibi yapıtlarda görev almışlardır.

Vancouver Film School Animation Concept Art programı dersleri ve içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.
Vancouver Film School Classic Animation programı dersleri ve içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

kanada-klasik-animasyon-egitimi
Animation Concept Art ve Classic Animation
Digital Design

Vancouver Film School Kanada’da eğitim alan Dijital Tasarımcılar, yurtdışında yeni nesil grafik tasarımcıları olarak görülür. Dijital tasarımcılar insanların etkileşimde oldukları dünyayı ve gördüklerini değiştirir. Bir filmin tanıtımından, televizyondaki tüm dijital uygulamalara, müzik videolarından yeni markalara ve kimliklere, web sitelerinden  ürünlere kadar dijital tasarımcılar her alanda çalışmaktadır. Klasik grafik sanatları eğitimleri artık hızlı ve tüketim ağırlıklı piyasa için yeterli değildir. Dijital tasarım piyasada bu sıkıntıdan kurtulmak isteyen işverenlerin talepleriyle doğmuştur.

Piyasa koşullarında istenilen çalışmaların en hızlı ve hedef kitle tarafından anlaşılacak şekilde üretilmesidir. Adaylar Vancouver Film School’da alınan eğitim ile bunların tümüne sahip olarak çalışmaya hazır profesyonel tasarımcılar olarak mezun olur. Interaktif tasarım, iletişim tasarımı ve hareketli tasarımlar üzerine kolayca iş bulabilirler.

Bu alanın mezunları; Carlsberg, Discovery Channel, Google, MTV, Nike, VH1,  Adobe, Air Jordan, Amnesty, AOL, Flip, Kitchen Aid, Lei, Miami Ink, Peak, WB, Travel Channel ve Yahoo gibi kanal ve firmalarda çalışarak tasarımlar üretmektedirler.

Vancouver Film Okulu ders içerikleri bu bağlantıdan incelenebilir.

kanadada-dijital-tasarim
Digital Design
Film Production – Film Yapım Eğitimi

Film yapımcıları da gelişen teknoloji ve yeni sinema teknikleri ile güncellendi ve değişti. Eski usül film yapımları artık sadece sanat festivallerinde uygun görülüyor. Yeni film dünyası teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ortaya muazzam yapıtlar çıkarıyor. Bu birçok klasik film severin tepkisini toplasa da gelişen ve değişen dünyaya uyumlanmak ya da onun dışında kalmak arasında bir seçim yapmak gerekiyor.

Yeni nesil teknolojilerle değişen film yapımları artık çoğunluğu bilgisayar ve özel yüksek teknoloji stüdyolar içeren bir süreçte takip edilmesi gerekiyor. Bunun eğitimini veren çok az okul bulunuyor. Bunlardan biri de güncel eğitimi ve yeni nesil sinemacılık anlayışını benimseyen Vancouver Film School.

Film yapım eğitimi boyunca adaylar kısa ve temelleri içeren klasik bir öğretinin hemen ardından, yüksek teknoloji kullanarak film yapmak üzerine tüm gerekleri öğrenerek mezun olurlar. Günümüzde bir filmin ana yapımcısının altında birçok VFS mezunu film yapımcıları görev alır. Zamanla bu yapımcılar lead producer olarak tüm yapımın sorumluluğunu üstlenirler ve kendi altlarında yeni mezunlar yer alır.

Vancouver Film School Film Production Eğitimi içerik ve ders programına buradan ulaşabilirsiniz.

kanada-film-yapim-egitimi
Film Production – Film Yapım Eğitimi
Game Design

Dünyanın en büyük oyun tasarımı firmaları, vergi avantajları ve teknolojik imkanlar nedeniyle Vancouver’da merkezleştiler. Neredeyse tüm büyük oyun firmaları merkezlerini Kanada’ya taşımış durumda. Bu nedenle sektörde üretilen tüm oyunlar burada ortaya çıkıyor ve dünyaya buradan pazarlanıyor. Kanada’lı oyun firmaları abd ve çeşitli ülkelerden gelen 200’ün üzerinde firmayı içeriyor. Bunlar her sene Vancouver Film School mezunlarını işe alarak çeşitli oyun ve yapımlarda görevlendiriyorlar.

Oyun tasarımı bölümü bilgisayar, mobil ve konsol oyunları üzerine adayları uzmanlaştırır. Mezun olan adaylar kısa sürede Vancouver’da bulunan firmalarda işe girerler. Henüz bu bölümden mezun olup bir iki ay içerisinde istediği işe yerleşemeyen bir aday olmamıştır.

Kanada Oyun tasarımı programı ders içerikleri ve programa buradan ulaşabilirsiniz.

kanada-oyun-tasarim-egitimi
Game Design
Makeup Design for Film & Television

Vancouver Film School sinema ve film makyajı için ileri düzeyde teknoloji ve ekipmanlar kullanarak sinemaya ve teknolojiye uygun makyaj tasarımı eğitimi verir. Günümüzde makyaj artık sinemada yalnızca kamera karşısı set makyajının çok ötesine geçmiştir. Artık 3d modellenen ve render edilen görüntülere uygun, ileri teknoloji ürünler kullanılarak gerçeği ile birebir, hayal gücü ile üretilmiş tasarımların gerçeğe dönüştürülmesi konusunda gerekli çalışmalar sonucunda ortaya çıkan muazzam ürünler kullanılmaktadır.

Bunlar büstler, kişinin suratının tamamen değiştirilmesi, insan dışı canlılar ve oyuncuların bunlara dönüştürülmesi gibi ağır çalışmaları içerir. Yalnızca set ışığınına uygun makyaj yapmak olarak görülmemesi gereken eğitim ileri derecede yaratıcı ve yetenek isteyen gereklere sahiptir.

Adaylar eğitimlerinin sonunda yapım stüdyoları, film ve sinema şirketlerinde işe girerler ve oldukça yüksek kazançlarla iş hayatında yer alırlar.

Yurtdışında makyaj eğitimi için sinema ve yapım endüstrisinde, teknolojilere uyum sağlayan en ilerici eğitim kurumu Vancouver Film School’dur.

Ders programı ve içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

kanadada-makyaj-egitimi
Makeup Design for Film & Television

Programming for Games, Web & Mobile

Vancover Film School; yurtdışında oyun, web ve mobil uygulama programcılığı üzerine eğitim almak için doğru seçimlerden biridir. Oyun tasarımı üzerine kurulu yüzlerce firmanın hemen yanında yer alan kampüsü, sektörle iç içe ve geniş bir eğitim müfredatı ile adayları her alanda uzmanlaştırarak nitelikli birer yazılımcı haline getirir. Sürekli güncellenen bir program ve eğitim planına sahiptir. Oyun ve yazılım firmalarını yakından takip ederek gerçekleştirdikleri gelişmeleri olduğu gibi her sene güncellediği müfredat, ekipman ve yazılımlarına aktarır.

Kanada’da 12000 kadar yazılım firması bulunur. Bu büyük sayının nedeni Kanada’nın vergi avantajı sonrası şirketlerini taşıyan irili ufaklı firmalardır. Bu firmalarda sürekli yeni projeler geliştirilir ve gerek dönemsel, gerekse kalıcı olarak çalışanlar kabul edilir.

Vancouver Film School Kanada Programlama eğitimi ders içerikleri ve dönem derslerini incelemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

programlama-egitimi-kanada
Programming for Games, Web & Mobile
Sound Design for Visual Media

Film, oyun ve tvlerin görüntü, oyunculuk, tasarım, görsel efektlere olduğu kadar, ses tasarımına da ihtiyacı bulunur. Ses ve görüntü birbirinin tamamlayıcısıdır. Bu nedenle özellikle son yıllarda işitsel öğelere filmlerde çok özen gösterilir ve yüksek bütçe ayrılır. Genellikle filmlerin ve oyunların görünmez kahramanları olan ses tasarımcıları, çoğunlukla zamanlarını stüdyolarda ve bilgisayar başında geçirirler. Kanada’da ses yapım stüdyoları film ve oyun firmalarının bünyesinde ya da ayrı konumlanmış olarak çalışır ve mezunları çok aranan uzmanlar arasında bulunur.

Adaylar, Vancouver Film School’da Görsel Medya ve Ses Tasarımı programında bir sene boyunca çok yoğun bir eğitim alır. Avid ICON D-Control ES dual Operator Systemin dahil olduğu programda, film, TV ve oyun profesyonelleri adayları eğitir ve güncel çalışmalarına, piyasadaki işlere entegre ederek deneyim kazandırırlar. Bugün neredeyse tüm sinema ve oyun yapımlarındaki uzmanlar VFS mezunudur. Yoğun olarak uzmanlaşılan alanlar: Sound Effects Editing, SFX Recording, Dialogue Editing, Background Editing, Special Effects Editing, Foley, Production Sound, Industry Software Skills, Game Audio olarak görülebilir.

Ders içerikleri ve programı buradan inceleyebilirsiniz.

ses-tasarimi-kanada
Sound Design for Visual Media
VR/AR Design & Development

Geçmişte hayatımızda olan evraklar, basılı dökümanlar, haritalar ve dergiler; bilgisayar ve cep telefonunun gelişmesi ile 10 yıl içinde nasıl hayatımızdan çıktıysa, VR ve AR teknolojisinin gelişmesi ile şimdi kullandığımız teknoloji ürünleri de yaşantımızdan yavaş yavaş çıkarak yerini ekransız teknoloji kullanımına bırakacak. Ekran teknolojilerini 30 yıllık bir geçiş süreci olarak gören teknoloji uzmanlarının geriye kalan 5-10 senelik sürenin sonunda artık gözlükler, lensler ve daha iyisi sadece boş bir alana yansıyan hologramların alacağını söylüyor. VR ve AR teknolojisi üzerine çok az uzman okullarda ders veriyor çünkü neredeyse tamamı büyük teknoloji ve yazılım firmalarında gece-gündüz çalışıp geleceğin teknolojisini geliştiriyor durumdalar.

Bu teknoloji firmalarına yakın konumlanmanın avantajı ile Vancouver Film School, yine bu firmalarda çalışan profesyonelleri okullarda ders vermek üzere ikna etmiş durumda. Geleceğin teknolojisi üzerinde eğitim alan adaylar, mezuniyetleri ile byirlikte dünyanın en iyi yazılım firmalarında çok yüksek maaşlarla işe giriyorlar. Bu bölümde eğitim 8 ay sürer. Mezun olan adaylar bütünleşik eğitimle Vancouver College’da eğitimlerine devam ederek, mezuniyet sonrası 3 yıl çalışma izni alabilirler. Kanada devleti VR-AR mezunlarını kaybetmek istemiyor ve böyle bir programı mezunların Kanada’da kalıp çalışması için sunuyor.

Eğitim içeriği ve ders programına buradan ulaşabilirsiniz.

VR/AR Design & Development
Writing for Film, Television & Games

Gelişen ve değişen yeni sinema teknolojileri ile senaryolar da eski usul yazım tekniklerini geride bıraktılar. Artık günümüzde teknolojiye uyumlu, oyuncu ve film yapım ekibinin kolaylıkla kullanabileceği tarz, teknik ve sistemlerin farkında senaryo yazım uzmanları sektörde yer buluyor. Bir roman ya da tiyatro oyununa uygun şekilde yazılan senaryolar uygun görülmüyor. Tüm teknolojiye hakim, konuyu teknik sistemlere uyumlu şekilde işleyen metin yazarları aranıyor.

Vancouver film school bu konuda diğer bölümleri ile entegre olmuş bir eğitim sunuyor. 1 yıl süren senaryo yazım eğitiminden mezun olan adaylar genellikle Kanada ve Hollywood içerisinde işe giriyorlar ya da. Bağımsız çalışarak iş başı yüksek tutarlarda ödemeler alıyorlar.

Ders içerikleri ve müfredata buradan ulaşabilirsiniz.

kanada-senaryo-yazim-egitimi
Writing for Film, Television & Games

Vancouver Film School Öğrenci Konaklamaları

Öğrenci konaklamaları için Vancouver Film School’un bir departmanı bulunmaktadır. Öğrencilere geniş bir fiyat yelpazesinde evler sunarak seçim yapmaları sağlanır. Adaylar kendi imkanları ile evler de bulabilir. Genellikle okulun desteği ile bulunan evler daha uygun fiyatlarda ve öğrencilerin kolaylıkla okula erişebileceği konumlarda olmaktadır.

Ev arkadaşları ile birlikte bulunan bir paylaşımlı evin aylık kirası: 650 CAD
Stüdyo daireler: 900-1500 CAD
1+1 daireler: 1100-2400 CAD
2+1 daireler: 1200 – 2700 CAD
3+1 daireler: 2100 CAD ve üzerinde bulunabilir.

Kanada’da İngilizce Dil Eğitimi ve Dil Okulları

Vancouver Film School’da eğitim alabilmek için en az ielts 6.0 seviyesinde İngilizce dil bilgisine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunu ielts sınavı sunarak ya da Kanada’da bulunan ve VFS’nin anlaşmalı olduğu dil okullarında gerektiği kadar eğitim alarak sağlayabilirsiniz.

Eğitim almanız gereken süre, dil okulunun seviye tespit sınavı ile belli olacak ve hesaplamanız buna göre yapılacaktır. Türk eğitim sisteminin İngilizce öğretme başarısızlığı nedeniyle genellikle adayların 6 aylık dil eğitimine ihtiyacı olmakta. Bunlarla ilgili örnek fiyatlar ve okulları aşağıda inceleyebilirsiniz.

ILAC Vancouver Dil Okulu

Ilac Kanada’nın en güçlü okullarından biridir. ILSC ve EC ile aynı çıtada görülür. ILAC temel bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

6 aylık dil eğitimi ve 4 hafta aile yanı konaklama: 6650 CAD

ILAC Vancouver Tanıtım Videosu

ILSC Vancouver Dil Okulu

ILSC Toronto ve Vancouver’da bulunan, Kanada’nın en eski dil okullarından biridir.

6 aylık dil eğitimi ve 4 hafta aile yanı konaklama: 6650 CAD

LSC Vancouver Tanıtım Videosu

İletişim ve Kayıt

  • info@wayout.com.tr adresine bir eposta gönderebilirsiniz,
  • 05539289277 numaralı telefona whatsapp iletisi yazabilir ya da arayabilirsiniz.
  • sayfada bulunan iletişim formlarını kullanabilirsiniz. 

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız