CATC Avustralya’nın grafik tasarım, iç mimarlık ve fotoğraf alanında eğitim veren öncü okullarından biridir. 25 yaşını kutlayan okul yaratıcı endüstrilerde çalısan eğitmenlerden oluşur.
Sydney, Melbourne,Brisbane ve Gold Coast’da kampüsleri bulunur.Okul yaratıcı sanatlar üzerine verdiği eğitimlerde öğrencileri sürekli olarak ileriye taşır. Grafik Tasarım, iç mimarlık ve fotoğrafçılık üzerine alınabilecek eğitimler ile öğrencileri yetiştirir. Okulda eğitimler sadece piyasada çalışan profesyoneller tarafından verilmektedir ve öğrenciler gelecege hazırlanmaktadır. Catc Design School’da grafik tasarımı, iç mimarlık ve fotoğrafçılık eğitimleri verilmektedir. Okul kabullerinde ingilizce yeterlilik için IELTS 5.0 puan düzeyi aranmaktadır.
Grafik Tasarım
Okulda tamamen pratiğe dayalı alacağınız eğitimde, grafik tasarım yeteneklerinizin geliştirilerek piyasada çalışabilecek profesyonel tasarımcılar, reklamcılar ve multimedya uzmanları olmanız sağlanır. Görsel konseptler, tipografi, dijital tasarım, dizgi, ambalaj tasarımı, illüstrasyon, portfolyo tasarımı ve görsel düzenlemeler üzerine uzmanlaşacağınız bu eğitimde Dijital yazılımlara hakimiyet ile çağın gerektirdiği bir grafik tasarımcı olmanız ana hedeftir. Mezuniyetten sonra reklam ve tasarım ajanslarında, sanat stüdyolarında, üretim evlerinde, baskı, pazarlama, medya ve yayımcılık firmalarında çalışabilirsiniz.
Dilerseniz kendi işinizi kurabilir ya da bağımsız tasarımcılar arasına katılabilirsiniz. Okulun mezunları şu anda sanat yönetmenleri, yaratıcı yönetmenler, grafik tasarımcılar, web tasarımcıları, marka tasarım ve yöneticileri, dergi tasarımcısı, ambalaj tasarımcısı, çevre ve mekan tasarımcıları, canlandırmacı ve illüstrator olarak çalışmaktadırlar.
Eğitim 2 sene sürmektedir. Toplamda 1800 saat ders alınacaktır.
Senede 3 defa öğrenci alımı gerçekleştirilmektedir. Eğitimin 1 sene süren 900 saatlik ders alımıyle devam eden zaman kısıtlaması olan adaylar için düzenlenmiş bir programı bulunmaktadır.
Iç Mimarlık
Catc Design School iç mimarlık üzerine bireylerin kendine özgü tarzlar kazanması gerekliliğinin farkındalığıyla kişiye özel eğitim verir. Sektör uzmanları ve işverenleri tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde piyasada aranılan niteliklerde bireyler yetiştirilmeye çaba gösterilir. Renk, tasarım, eşyalar, düzenlemeler, ışıklandırmalar ve tüm öğeler üzerine uzmanlaşan öğrenciler eğitim sonunda çalışmaya hazır hale gelirler.
Mezuniyet sonrası iç mimarlar bagımsız çalışabilir, sanat galerileri, tasarım stüdyoları, danışmanlık ve mimarlık ofisleri gibi alanlarda çalışabilirler. Okulun mevcut mezunları iç mimar, endüstriyel tasarımcılar, dekoratörler, tekstil tasarımcıları, görsel tasarımcılar, sergi ve set tasarımcıları, renk danışmanları, mağaza tasarımcıları ve tanıtım mekanları tasarımcıları gibi alanlarda çalışmaktadırlar.
Eğitim 2 sene sürmektedir ancak okulun zaman kısıtlaması olan adaylar için 1 senelik programları bulunmaktadır. Okul yılda 3 defa öğrenci alımı gerçekleştirmektedir.
Fotoğrafçılık
Yurtdışı fotoğraf eğitimlerinde en iddalı okullardan biri olan Catc Sanatsal çalışmalardan ziyade piyasada çalışması gereken adaylara realist eğitimler sunmaktadır. Konsept, ürün, ışıklandırma, renk entegrasyonu, dijital görüntü düzenlemesi ve baskı hazırlıgı gibi konularda eğitim alırlar. Moda, düğün, portre, reklam sosyal yaşam, foto muhabirliği, dergi çekimleri, obje, yemek ve ürün çekimleri, mimari çekimler gibi birçok alanda ağır eğitimler alacak olan öğrenciler mezuniyet sonrası piyasa şartlarına hazır hale gelirler. Okulun şu anki mezunları bu alanlarda çalışmakta, profesyonel, tanıtım, moda, spor ve foto muhabirliği dallarında yer almaktadırlar.
Okul eğitimi 1 yıl sürmektedir.

 

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız