Naba italya Üniversitesi için danışmakta olduğunuz Wayout Yurtdışı Eğitim Kurucuları sizlerin hedeflediği güzel sanatlar ve tasarım bölümlerinden mezundur. Bu nedenle sizi anlar ve hedeflerinize yönelik en doğru planlamayı yapabilirler. Okulların resmi Türkiye kayıt ofisleri olduğumuz için sizden başvurularınız için hiçbir para, bedel, talepte bulunmayız. Okullara eğitim bedellerinizi kendiniz yatırırsınız. Bizi yurtdışındaki tasarım okullarının Türkiye’de kurdukları kayıt ofisleri olarak konumlandırabilirsiniz. 

Bu Sayfa 2021 Yılında Güncellenmiştir. Tamamı yeni ve doğru bilgiler içerir. Lütfen sayfayı sabırla okuyup bilgileri inceleyiniz. Naba ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bize sorabilir, kayıt işlemlerinize resmi ofis güvencesi ile ücretsiz başlayabilirsiniz. 

 

 

Italya Naba Üniversitesi

 

Aşağıda Sırasıyla şu bilgilere ulaşacaksınız;

-Naba Üniversitesi İle İlgili Kısa Bilgilendirme
-Lisans ve Yüksek Lisans Programların Tek Tek Detay ve  Açıklamaları
-Fiyat Listesi ve İletişim Bilgileri
-Okul Broşürü

NABA Nuova Accademia di Belle Arti italya‘da tasarım üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimleri verir, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarımı, 3d canlandırma, oyun tasarımı ve diğer birçok bölümde yurtdışı tasarım eğitimlerinde başı çekmektedir. Avrupa’da yine avrupa vatandaşları tarafından en çok başvurulan okullarımızdan biridir.

NABA Italya 1980 yılında Milano’da Ausonio Zappa, Guido Ballo ve Tito Varisco tarafından kurulmuş özel bir İtalyan üniversitesidir. Tasarıma ve sanata tutkunuz varsa ve bu tutkunuzu kariyere dönüştürmek istiyorsanız, sanat ve tasarımın geçmiş, bugün ve gelecekle bütünleştiği yer Milanodur. NABA sanatçılar tarafından, geleneksel sisteme farklı bir bakış açısı getirerek, sektöre daha okurken alanlarında uzmanlaşmaya başlamış genç profesyoneller yetiştirmek için kurulmuştur. İtalya’nın MIUR (İtalyan Milli Eğitim ve Araştırma Bakanlığı) onaylı ilk tasarım fakültesidir. NABA‘nın 3 senelik bölümlerinin (Bachelor of Arts) Türkiye’de Yök Denkliği vardır.

 

https://youtu.be/2ljmzzKKYiY

İtalya Naba Üniversitesi sürekli olarak burs vermekte, burs yarışmaları açmaktadır. yarışmalar için bize ulaşıp mutlaka sorunuz.

NABA, Nuova Accademia di Belle Arti, Galileo Global Education’ın bir parçasıdır. Galileo Global Eğitim; uygulamalı sanat, moda, yenilikçi tasarım ve dijital / Internet iş tasarımı üzerine eğitimler veren okullar kurar. Galileo Eğitim Grup mevcut 10 ülkede 37 okulda 40’ın üzerinde kampüste dünya çapında 100.000 kayıtlı öğrenciye eğitim verir. Galileo Global Eğitim misyonu dünya eğitim lideri olmaktır.

NABA “learning by doing” yani yaparak, deneyimleyerek öğrenme prensibi ile eğitim verir. Lisans eğitimi boyunca öğrenciler; teorik dersleri, iş dünyasında pratik olarak deneyimler ve tecrübe ile mezun olurlar.

Milano’da sadece tasarım öğrenmek için eşsiz bir fırsata sahip olmayacaksınız aynı zamanda kendinizi heyecan verici, uyarıcı , yaratıcı ve eğitiminizi sınırsız zenginleştiren bir kültürün içinde bulacaksınız. Burada yaşamın içinde her an yaratıcılığınızı geliştiren ilham kaynaklarına rastlayacaksınız.

 

 

Naba Milano Neden Başarılı ?

 

NABA’nın başarısının anahtarı eğitim kadrosudur. Onlar sektörün önde gelen tasarım ve mimarlık stüdyolarından, moda şirketlerinden, reklam ve pazarlama ajanslarından ve sanat ve kültür enstütülerinden gelirler. Hepsi güncel ve gerçek dünyadan getirdikleri perspektifleriyle sundukları dersler ve grup projeler ile öğrencilerin öğrenmelerine, denemelerine ve gelişmelerine öncülük ederler.

Naba mezunlarının % 90’ı mezun oldukları ay işe girerler ya da kendi işlerini kurarlar. Kalan % 10 çalışmayı erteleyen ya da iş aramayan kısmı temsil eder. Naba tüm dünya firmaları tarafından bilinir ve sizin alanınızda, sizi işe alacak olan uzman, Naba mezuniyetini gördüğünde sizi mutlaka tercih eder ve öncelik tanır. Bunun nedeni Naba’da eğitim almış insanların, piyasada iş yapan uzmanlar tarafından eğitilmiş olmasıdır. Gerçekçi ve üretmeye yönelik, piyasa koşullarına hakim çalışma yöntemlerini öğreneceğiniz için, işe alındığınız firmada tekrar eğitilmeye ihtiyaç duymayacaksınız. Bunu bilen firma yetkilileri de Naba mezunlarını daima öncelikle işe almaya çalışmaktadır.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=6y9gP_kIBeA
Naba Tanıtım Videosu

 


 

 

Naba Burs Yarışması 2021 – Lisans

Naba Burs Yarışması Naba Burs Yarışması 2021 yılı için lisans düzeyinde burslar sunar. NABA, Uluslararası Sanat ve Tasarım Akademisi, 2021/22 Akademik Yılı Lisans Lisans Programları için Uluslararası öğrencilere açık olan burs yarışması NABA’S GOT TALENT’ı açıkladı. Burs yarışması, en iyi uluslararası profilleri seçmeyi ve üstün yeteneklerini desteklemeyi amaçlar. Bu nedenle NABA, Hem Milano hem de…

Continue Reading Naba Burs Yarışması 2021 – Lisans

Naba Lisans ve Yüksek lisans Başvurusu Yol Haritası

Naba İtalya Üniversitesi başvuru aşamalarını inceleyelim. Amacımız her öğrencinin sorunsuz olarak üniversiteye kabul edilerek, vize sürecinden mümkün olduğu kadar sorunsuz geçmesi ve eğitimine başlamasıdır. Naba ve diğer tüm köklü okullar ile yaptığımız anlaşmalar nedeniyle biz Türkiye’deki sözleşmeli kayıt ve bilgi ofisleri olarak konumlanıyoruz. Okullar neden danışman firmalar ile çalışıyor? Türkiye okulun yüksek sayılarda öğrenci kabul…

Continue Reading Naba Lisans ve Yüksek lisans Başvurusu Yol Haritası

 

 

Naba Italya Lisans Eğitimleri ve Fiyatları

 

 

 • Tasarım Bölümü Lisans Eğitimi – Design  (İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı olarak 2. yıl ayrılıyor.)
 • Yaratıcı Teknolojiler – Creative Technologies (Motion Graphics and VFX, 3D Design, Oyun Tasarımı Lisans Eğitimi)
 • Moda Tasarımı Bölümü Lisans Eğitimi – Fashion Design
 • Grafik Tasarımı ve Sanat Yönetimi Lisans Eğitimi – Graphic Design & Art Direction 
 • Medya Tasarımı ve Multimedya Sanatları Lisans Eğitimi – Media Design and Multimedia Arts 
 • Resim ve Görsel Sanatlar Lisans Eğitimi – Painting and Visual Arts 
 • Set Tasarımı Lisans Eğitimi – Set Design

  15490 €  bu bölümlerin tamamı için senelik egitim bedeli olarak okul tarafından belirlenmiştir. Eğitim 3 sene sürmektedir. Konaklama ve yaşam masrafları aylık 1000-1500 € civarı tutmaktadır.

 


 

 

Naba italya İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Lisans Eğitimi

 

 

Naba Design Lisans Eğitimi – İç Mimarlık – Endüstri Ürünleri Tasarımı

 

Bu bölüm Design Bölümü Lisans Eğitimi olarak adlandırılır. İkinci sene İç Mimarlık ile Endüstri ürünleri tasarımı olarak ayrılır ve öğrenciler yetenek ve ilgi alanlarına göre yönlendirilir.

Başlangıç Tarihi Ekim
Program Süresi 3 Yıl
Program Dili İtalyanca veya İngilizce

Yaparak öğrenme temellerine dayalı bir eğitim veren Naba Design Department 3 senelik eğitim boyunca öğrencilerin teori eğitimlerine uygulama çalışmalarını entegre ederek meslek uzmanları yetiştirir. Eğitimleri sürekli olarak konsept ve deneyim kazanma çalışmaları üzerinde devam eder. Tasarımcıların birçok rolü bir arada üstlenmesi gerekliliğine hakim bir zihniyetle adaylar eğitilir.

Temel konsept ve tekniklerin öğrenilmesinden sonra adaylar nasıl çağdaş formların çeşitliliklerini bir arada çalışmalarına yansıtacaklarını öğrenirler.
YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında değişiklikler ve seçimler ile ilerler. İç Mimarlık ya da Endüstri Ürünleri (modern adı ile Ürün Tasarımı) bölümleri için Avrupa ülkelerinde en çok başvurulan okul Naba’dır. Bunun nedeni kalitesi, iş piyasasında bilinmesi ve yök denkliğine sahip olmasıdır.

 

 

Hangi dersleri alacağım?

 

Programın İlk senesinde; iç mimarlık, sanat tarihi, modern sanat tarihi, materyal teknolojisi, endüstri ürünleri tasarımı, dijital teknolojiler ve uygulamaları, tasarım için çizim dersleri alırlar .

İkinci Sene öğrenciler iç mimarlık 2, çağdaş sanat tarihi, materyal teknolojileri 2, ürün tasarımı 2, dijital modelleme teknikleri, tasarım sistemleri derslerini alırlar. Burada uzmanlaşmak istedikleri alanlara göre öğrenciler farklı dersler alabilir ve sınavlarına girebilirler. Bunlar; Aydınlatma tasarımı, aksesuar tasarımı, alanlar için teknik kullanım ve sunum, kültürel antropoloji, pazarlama ve yönetim.

Programın üçüncü senesinde öğrenciler Tasarım kültürü, Materyal teknolojisi 3, çağdaş sanat fenomenolojisi, etkileşim tasarımı gibi dersler alırlar. Bunun yanında seçmeli dersler olarak, iç mimarlık 3, ürün tasarımı 3, tasarım sistemleri 2, urban design, dijital modelleme teknikleri 2, sinema ve video tarihi, fotoğraf, estetik, tasarım yönetimi gibi alanlarda seçimler yaparak asıl sektörel yönelimlerini yaparlar.

Eğitim süresinde alınacak örnek dersler (ingilizce);

History of Modern Art, Project Methodology, Project Culture I, History of Design I, Design I, Technology of Materials I,Design II, Digital Modeling Techniques, Project Culture II, History of Design II, Design III, Multimedia Design – Rhino, Multimedia Languages, Introduction to Cultural Marketing, Interactive Systems, Cultural Anthropology, Technology of Materials II, Design IV, Interaction Design, Light Design, Urban Design, Design System

 

 

Staj İmkanı Olacak mı? Kimlerden Eğitim alacağım?

 

Design Fakültesi aşağıdaki firmalarla iş birliği içindedir ve öğrenciler eğitimleri süresince profesyonel çalışmalarını bu firmalarla gerçekleştirirler. İç Mimarlık ya da Ürün Tasarımı üzerine en kaliteli firmalar aşağıdadır ve bunlarla da Naba Üniversitesi anlaşmalıdır. Abitare, Momo Design, ENI, Vinavil, Janelli Volpi, Materyal ConneXion, Industreal, The Swatch Group, Giorgio Armani, Pininfarina Extra, Giochi Preziosi.

Dante Donegani ve Vered Zaykovsky kurs liderleridir. Bunların dışında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşağıda listelenmiştir;

Sebastian Bergne,Carlotta de Bevilacqua, Riccardo Blumer, Andrea Branzi, Alexander Brodsky, Gary Chang, Antonio Cos, Matali Crasset, Sami Rintala, Dagur Eggertson, Martino Gamper, Ernesto Gismondi, Giovanni Lauda, Giovanni Levanti Francesco Librizzi, Piero Lissoni, Alberto Meda, Donata Paruccini, Franco Raggi, Matteo Ragni, Marc Sadler, Denis Santachiara, Paolo Ulian.

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş başvuruları için destek olacak, cv, iş başvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

Naba aşağıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir.

Giochi Preziosi, The Swatch Group, Giorgio Armani, Pininfarina Extra, Azimut-Benetti, Aldo Cibic – Cibicworkshop, Festina Italia, Zanotta, Luxottica, Giugiaro Architettura, Luceplan, Ikea Italia Retail, 3M ITALIA, Studio Lissoni Associati.

 


 

 

Motion Graphics and VFX, 3D Design, Oyun Tasarımı Lisans Eğitimi

 

 

 

Creative Technologies gelişen dünya sektörlerinde artık grafik tasarım ve temel düzeyde 3d canlandırma bilgisinin yetmemesi üzerine, kendi kendine oluşan bir talebe yanıt niteliğinde oluşturulmuş bir bölümdür. Naba İtalya Üniversitesinde Lisans eğitiminiz süresince  Motion Graphics and VFX yani hareketli grafikler ve özel efektler, 3d Design yani 3d tasarımlar, game development yani oyun geliştirme, oyun yapımı üzerine eğitimler alırsınız.

Başlangıç Tarihi Ekim
Program Süresi 3 Yıl
Program Dili İtalyanca veya İngilizce

Program, doğrusal ve doğrusal olmayan görsel-işitsel tasarım yoluyla öğrencileri yeni teknolojilerin dünyasına tanıtmayı amaçlamaktadır. 3D modelleme ve animasyon, VR ve MR video oyunları ve projelerin geliştirilmesi, kısa filmler, reklamlar ve giydirmeler (stüdyo çeklimleri üzerine özel efektler, tasarımlarla görüntü oluşturma) için özel efektler yaratılması, hem teorik açıdan hem de pratik atölye çalışmaları olarak incelenmektedir.

BA önerilen üç ana bilim dalı öğrencilere rehberlik etmeyi amaçlamaktadır: Motion Graphics ve VFX, 3D Tasarım ve Oyun Geliştirme. Eğitim süresi boyunca, öğrenciler bu konuların ortak özellikleri hakkında bir fikir edinecek ve daha sonra bunlardan birinde uzmanlaşacaklardır. “Yaparak öğrenme” yaklaşımını takip eden program, öğrencilere konuya giderek daha spesifik hale gelen bilgi edinme yolunda eşlik ederek, çağdaş multimedya ve dijital üretimin en önemli alanlarında uzmanlaşma imkanı veriyor.

Öğrenciler ayrıca, profesyonel dünyaya etkin bir şekilde girişlerini kolaylaştırmak için uygun metodolojiyi kullanan kişisel bir proje oluşturacaklar. Bu proje piyasada çalışan uzmanların hazırladığı işlerin aynısı oluyor. Yani piyasada size bir iş verilse, yapmanız gerekeni yaparak hazırlıyor, sunuyor ve öğreniyorsunuz. Bu nedenle mezun olduktan sonra çalışmaya hazır hale geliyorsunuz.

Kursu tamamladıktan sonra aşağıdaki alanlarda uzmanlaşmış olacaksınız:

Karmaşık grafik nesneleri tasarlama ve oluşturma
Yüksek kaliteli ve eklemli hareketli grafikler ve 3B projeler üretmek
Ana geliştirme platformlarını kullanarak karakterler, dinamikler ve etkileşimler de dahil olmak üzere video oyunları tasarlamak.

 

 

Hangi Dersleri alacağım?

 

History of Modern Art, Multimedia Dramaturgy, Linear Audiovisuals, Audio and Mixing, Integrated New Media Techniques I, Digital Cultures, Digital Applications for Art I

Digital Video, Multimedia Processes and Techniques, Computer Games I, Creative Writing, Integrated New Media Techniques II, Multimedial Communication, Digital Applications for Art II, Multimedia Design I, Design Culture, Illustration, Digital Modeling Techniques, Multimedia Installations, Net Marketing

Digital Applications for Art III, New Media Aesthetics, Integrated New Media Techniques III, Multimedia Design II, Computer Games II, Communication Processes Analysis, Multimedia Installations, Phenomenology of the Image, Sociology of Cultural Processes, Art Semiotics

 

 

Öğretim görevlileri kimler? Kimlerden ders alacağım?

 

AMOS BIANCHI Area Leader, EMANUELE LOMELLO Course Leader,

FACULTY Staff: Francesco Alinovi, Matteo Bacci, Alessandro Bertante, Martin Cannas, Davide Gatti, Eros Gioetto, Marco Mancuso, Massimigliano Margaglio, Igor Muroni, Guido Ponzini, Valentina Pesce, Simone Sarasso, Guido Tattoni, Elvira Vannini.

 


 

 

Naba Italya Moda Tasarımı Bölümü Lisans Eğitimi

 

 

 

Naba İtalya Moda Lisans Eğitimi artık kardeş okulu İstituto Marangoni ile efsane olmuş durumdadır. Naba ve Marangoni Galileo eğitim kurumunun okullarıdır. İkisinde de aynı öğretmenler ders verir ve benzer konuları işlerler. Bu nedenle çok yakın bir müfredat ve aynı hedefe yönelik eğitim verilmektedir. Şu anda tüm moda otoriteleri tarafından dünyanın en başarılı ve piyasada yapılan işlere, moda tasarım dünyasına en yakın eğitim bu okullarda verilmektedir.

Italya moda dünyasının kalbidir. Naba’da italya’nın tam kalbinde moda caddesinin yakınında, milano’da bulunmaktadır. Ünlü moda tasarımcıları ile aynı caddede çalışıp eğitim alacaksınız. Onlar işlerine giderken siz okulunuza gidecek, aynı caddede yürüyecek, aynı restoranlarda yiyecek, aynı kahveyi içeceksiniz. Bu süreçte gelip derslerinize girecekler, sizi alarak kendi tasarım stüdyolarına staja götürecekler, bu sene yapılacak projelere dahil edip koleksiyonlarda yer almanızı sağlayacaklar. Bu dünyanın hiçbir okulunda sahip olamayacağımız bir fırsattır. İtalya’da moda tasarım yaz kursu, lisans ya da yüksek lisans eğitimi içinde en doğru kadroları toplayan okullardan biri Naba’dır.

italya moda tasarım okulları fiyatları arasında naba kalitesine göre en uygun fiyatı isteyen okuldur. 15490 € senelik fiyatının neredeyse tamamı okulda ders veren ünlü ve kaliteli eğitmenlerin maaş ve masraflarına harcanmaktadır. Bir moda tasarım ikonunu getirip okulda düzenli ders verdirmenin maliyeti çok yüksektir. Naba bunu tüm bölümleri için uygulamaktadır. İtalya moda tasarım devlet okulları birkaç tanedir ve hiçbirinde maalesef nitelikli eğitim verilemez çünkü bu şekilde getirebilecekleri eğitmenleri ve bütçeleri yoktur. İtalya Moda Tasarımı üzerine Üniversiteleri incelediğimizde Lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile yaz okullarında Naba ve İstituto Marangoni ilk sırayı almaktadır.

Başlangıç Tarihi Ekim
Program Süresi 3 Yıl
Program Dili İtalyanca veya İngilizce

Program Alt Dalları Fashion Design, Fashion Styling and Communication

YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında değişiklikler ve seçimler ile ilerler.

Üç senelik bu lisans eğitiminde öğrenciler kariyerleri boyunca kullanacakları tüm bilgilere uzmanlık düzeyinde sahip olurlar. İtalyan ve uluslararası moda sistemlerinin tümüne hakim olan öğrenciler mezuniyetleri ile birlikte birer usta olarak sektöre atılırlar. Her sene gelişen bir yetenek ve bilgi ile öğrenciler farklı sistemlere yönlendirilir. Ayrıca eğitim süresince katılımcılar isim yapmış ve ünlü moda stüdyolarıyla koordineli olarak çalışır ve deneyim kazanırken öğrenirler.

 

 

Hangi Dersleri Alacağım ?

 

Programın İlk senesinde öğrenciler; moda ve kostüm tarihi, modern sanat tarihi, malzeme teknolojileri, dijital teknolojiler ve uygulamaları, tekstil tasarımı, moda tasarımı ve antropoloji dersleri alırlar.

İkinci Sene öğrenciler pattern yapımı, çağdaş sanat tarihi, tekstil tasarımı 2, aksesuar tasarımı, moda tasarımı 2, göstergebilim, marketing and management dersleri alırlar, ayrıca alanlarında uzmanlaşmak için seçmeli olarak Performative Techniques for Visual Arts, Illustration, Photography dersi de alırlar.

Programın üçüncü senesinde öğrenciler; Çağdaş sanat fenomenolojisi, kostüm ve moda tasarımı tarihi 2, malzeme teknolojileri 2 dersleri alırlar. Ayrıca seçmeli olarak moda tasarımı 3, moda stilistliği ve iletişimi, sinema ve video tarihi, estetik, dekorasyon, tasarım, tiyatro ve kostüm dersleri de alırlar.

 

 

Moda Tasarım Stüdyolarında Staj İmkanları Nelerdir?

 

Moda Tasarımı bölümü aşağıdaki firmalarla iş birliği içindedir ve öğrenciler eğitimleri süresince profesyonel çalışmalarını bu firmalarla gerçekleştirirler. A Shaded View of Fashion, Benny and Javier, Carrera’s, Comon, Corneliani, Cosmopolitan, Denstore, Diane Pernet, E.C. (Costume National), ETRO, Valentino Fashion Group. Filoscozia, Fiorucci, Gianni Versace, Gruppo Miroglio, Gucci, Herbal Essences, Jil Sander Italia, Kenzo, Lane Cardate, Lorenzo Riva, Max Mara, Missoni, Moschino, Museo Palazzo, Pandora, Pitti Filati, Valentina Premiere Vision, Ratti, Triumph, Trussardi, Voyeurs of the Ninja House, Woolmark.

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş başvuruları için destek olacak, cv, iş başvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

Naba aşağıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir.
Valentino Fashion Group, Ratti, Missoni, Guccio Gucci, Gianni Versace, Carrera’s, E. C. (Costume National), Trussardi, Moschino, Jil Sander Italia, Kenzo, ETRO.

 

 

Kimlerden ders alacağım?

 

LUCA PONCELLINI ve COLOMBA LEDDI kurs liderleridir.

Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşağıda listelenmiştir;

Elisa Anastasino, Marta Bagante, Francesco Ballestrazzi, Paolo Bazzani, Alessandro Biasi, Denise Bonapace, Ivan Bontchev, Diletta Cancellato, Anna Cardani, Stefania Casacci, Klaudio Cetina, Cristina Del Buono, Maxence Dinant, Junior Marcello Dino, Eleonora Fiorani, Micaela Flenda, Francesco Francio Ferrari, Alessandra Galasso, Nuala Goodman, Matteo Greco, Matteo Guarnaccia, Colomba Leddi, Francesca Liberatore, Vittorio Linfante, Alessandro Manzi, Margherita Mazza, Raphael Monzini, Nicoletta Morozzi, Antonio Moscogiuri, Melina Mulas, Claudia Nesi, Saverio Palatella, Roberto Patella, Liuba Popova, Miao Ran, Shingo Sato, Gianluca Sbicca, Stefania Seoni, Michela Solari.

 


 

 

Naba Italya Üniversitesi Grafik Tasarımı – Sanat Yönetimi Lisans Eğitimi

 

 

Grafik Tasarım ve Sanat Yönetimindeki BA, öğrencileri yeni ortamların yaygınlaşmasıyla giderek genişleyen çeşitli iletişim dünyasına yönlendirir ve öğrencileri üç ana profesyonel alana yönlendirir: Marka Tasarımı, Yaratıcı Yön ve Görsel Tasarım. Program akademik yaklaşım ve teknikleri ve görsel dillerin deney entegre: dijital yayıncılık (e-kitap, akıllı telefon ve web), sosyal ağlar ve animasyonlu illüstrasyon viral video dağıtımı. Grafik tasarımın önemli unsurlarına (tipografi, sayfa düzeni, bilgi grafikleri, paketleme) ve bilgisayar grafik programlarının (hareketli grafikler ve 3D tasarım) sürekli güncellenmesine odaklanır. Öğretim yöntemlerimizin gücü Yaratıcı Laboratuvar’da dır: endüstri uzmanları ve profesyoneller tarafından desteklenen öğrencilerin çeşitli iletişim sektörlerinde eksiksiz ve olgun projeler geliştiren canlı özetler üzerinde çalıştıkları bireysel ve grup projeleri için araştırma yeri. Özetle, disiplinlerarasılık, teknik uzmanlık, yaratıcı nitelikler, analitik beceriler ve yöntemler, öğrencilerimizin eğilimleri algılamalarına ve yeni pazar taleplerine cevap vermelerine yardımcı olan temel nitelikleridir.

Başlangıç Tarihi Ekim
Program Süresi 3 Yıl
Program Dili İtalyanca veya İngilizce
Program Alt Dalları Marka Tasarımı, İşitsel ve Görsel diller ve teknikler.
YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında degişiklikler ve seçimler ile ilerler.

Grafik Tasarım ve Sanat Yönetimi lisans eğitiminde yeni medya düzeninde gelişen teknolojilerle üç ayrı yola yönlenmelerini ve uzmanlaşmalarını sağlarlar. Bunlar marka yönetimi, yaratıcı yönetmenlik, görsel tasarımdır.  Ebook, akıllı telefon, internet, viral videolar, sosyal network, hareketli illüstrasyonlar gibi bir çok alanda uzmanlaşma sağlanır. Bunun yanında grafik tasarımın temel öğeleri olan tipografi, sayfa düzeni, info grafikler, ambalaj, görsel grafik ve hareket programları, 3d tasarım gibi bir çok alanda uzmanlaşırsınız.

Creative laboratuvar dedikleri bir alanda öğrenciler grup ve bireysel projelerini sürekli olarak geliştirirler. Bu laboratuvar piyasada iş yapan profesyonellerin uzmanlık ve danışmanlığında sürdürülen alanlardır. Yani piyasada iş yapan biri aldığı işi getirir ve bu alanda uygularsınız. Ardından bu iş gerçek piyasada yer alır, satılır, tvlerde, internette bir çok alanda yer alır. Henüz öğrenciyken piyasaya nasıl iş yapacağınızı öğrenmiş olursunuz.

Üç senelik bu lisans eğitiminde öğrenciler kariyerleri boyunca kullanacakları tüm bilgilere uzmanlık düzeyinde sahip olurlar. Tasarım esaslarını sadece uyguluyor olabilmek yeterli değildir, piyasada hangi koşullarda bu bilgileri kullanarak nasıl en hızlı ve başarılı şekilde sonuca ulaşılacağını bilmek de gerekmektedir. Bu eğitim süresinde öğrenciler grafik tasarımı, dijital medya ve reklamcılık alanında uzmanlaşırlar. Disiplinler arası bu programda tek bir noktaya saplanmadan tüm alanlarda piyasanın gerektirdiği gibi çok fonksiyonlu çalışanlar yetiştirilir.

Bu nedenle mezunların çoğu derhal iş bulur. Güvenilir ve sürekli olarak güncellenen bir eğitim müfredatına sahiptir. Ders veren eğitmenler piyasa profesyonelleridir. Alanlarının en iyi firmalarında çalışan ya da kendi firmalarını yürüten bu bireyler sürekli olarak piyasada aranan çalışanları yetiştirmenin peşinden giderler.

Hangi dersleri alacağım?

Programın İlk senesinde öğrenciler; Bilgisayar grafikleri, modern sanat tarihi, grafik ve reklamcılığın tarihi, sanat yönetimi, grafik tasarımı, layout ve görselleştirme teknikleri, göstergebilim dersleri alırlar.

İkinci Sene öğrenciler Çağdaş sanat tarihi, dijital uygulamalar ve teknolojiler, sanat yönetimi 2, grafik tasarımı 2 , marketing, mass media teori ve metodolojisi, iletişim teknik ve metodları. ayrıca alanlarında uzmanlaşmak için seçmeli olarak fotoğrafçılık, illüstrasyon ve etkili yazım teknikleri dersi de alırlar.

Programın üçüncü senesinde öğrenciler; Bilgisayar grafikleri 2, çağdaş sanat fenomolojisi, iletişim metodları ve teknikleri dersleri alırlar. Ayrıca seçmeli olarak marka tasarımı, görsel işitsel teknikler, sinema ve video tarihi, dijital canlandırma teknikleri, fotoğraf 2, estetik dersleri de alırlar.

Alınacak derslerin İngilizcesi:

History of Modern Art, Project Methodology, Project Culture, Graphic Design, Art Direction I, Computer Graphic

Editorial Design, Audiovisual Languages and Techniques, Digital Technologies and Applications, Theory and Methodology of Mass Media, Multimedia Design I, Art Direction II, Communication Methodology and Techniques, Art Editorial, Multimedia Languages I, Illustration

Project Methodology of Visual Communication, Multimedia Design II, Sociology of Culture, Introduction to Cultural Marketing, Multimedia Languages II, Phenomenology of Image, Aesthetics of New Media, History of Cinema and Video

Naba Öğretmenleri – Öğretim Üyesi Kadrosu

LUCA PONCELLINI ve PATRIZIA MOSCHELLA kurs liderleridir. Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşagıda listelenmiştir;

Francesco Achilli, Rudy Bahuer, Pasquale Barbella, Antonella La Carpia, Fabrizio Bernasconi, Fulvio Caldarelli, Luca Pianigiani, Roberto Bertocchi, Guido Cornara, Marco Cremona, Sergio Spaccavento, Piero Bagolini, Michel Fuzellier, Antonio Motti, Jeremy Leslie, Giancarlo Majorino, Till Neuburg, Lele Panzeri, Drew Smith, Anna Maria Testa, Luca Scotto di Carlo, Nando dalla Chiesa, Alberto Bettinetti, Andrea Febbraio, Moreno Pisto, Volker Tolle.

Bu bölümden mezun olanların %95 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş başvuruları için destek olacak, cv, iş başvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

Nerede Staj yapabilirim?

Grafik Tasarımı ve sanat yönetimi bölümü aşağıdaki firmalarla işbirliği içindedir ve öğrenciler eğitimleri süresince profesyonel çalışmalarını bu firmalarla gerçekleştirirler.

 55DSL – Diesel, Absolut Vodka, Auditorium di Milano Giuseppe Verdi, L’Oreal Paris, Lipton, Praga International Marathon, Rolling Stone, Val Verde, San Benedetto, Bear, CDI, Croce Rossa Italiana, Libera, Silvian Heach, UNIMI – Facoltà di Medicina e Facoltà di Scienze Politiche, Comune di Milano – Assessorato Politiche Sociali, Glion.

Staj yapabileceğiniz firmalar:

Young & Rubican, Ogilvy & Mather, Havas Worldwide, Leagas Delaney, Edizioni Condè Nast, Independent Ideas,  Milano Venture Company, Provincia di Milano, Armando Testa, Carmi e Ubertis, Publicis, Upim, Arnoldo Mondadori Editore, Editrice Abitare Segesta, Lowe Pirella, McCann Erikson Corporation, Saatchi & Saatchi, Velvet, Gruppo Editoriale L’Espresso, Il Sole 24 Ore, Lumen, Monster Italia, Publikompass, Comune di Milano, Harrods LTD, Jannuzzi Smith, Emergency, Berlucchi Service, Leo Burnett, Giangiacomo Feltrinelli Editore, TBWA Italia, JWT, Hearst Megazine.

Mezuniyetimden sonra hangi alanlarda çalışabilirim?

 • Art director
 • Copywriter
 • Graphic designer
 • Web designer
 • Brand designer
 • Editorial designer
 • Retail and exhibition designer
 • Packaging designer
 • Illustrator
 • Visual designer

Hangi eğitimlere devam edebilirim?

 


 

 

Naba Italya Medya Tasarımı Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi Kasım
Program Süresi 3 Yıl
Program Dili İngilizce ve İtalyanca
Program Alt Dalları Video and Film Making, Animation and Game Design
YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında degişiklikler ve seçimler ile ilerler.

Üç senelik bu lisans egitiminde ögrenciler medya tasarımı ile ilgili eğitilirler. Sürekli olarak kendini geliştiren bir alan olan çagdas multimedya sanatlarında ögrenciler kitle iletişim araçları, 2d ve 3d tasarım, özel efektler, sinema, yönetmenlik, fotoğraf, ses tasarımı, oyun tasarımı, sinema ve web için metin yazarlığı, görsel ses tasarımı, dijital animasyon, interaktif projeler, gilm yapım, animasyon üzerine ustalaşırlar.

Diğer bölümlere göre daha ağır ve kompleks bilgiler içeren bir bölümdür. Bir çok alanda uzmanlaşma sağlayacağından iş ve ders yükünüz hep fazla olacaktır. Ancak bunun da sayesinde firmaların aranan insanı olacaksınız. Biraz fedakarlık ve emek ile ileride çok arzulanan bir çalışana dönüşmek bu bölüm mezuniyeti ile mümkün.

 

 

Mezun olduğumda hangi alanda çalışırım?

 

 

 • Director
 • Media designer
 • Producer
 • Film editor
 • 2D animator
 • 3D modeler
 • Game designer
 • Sound editor
 • Writer for television or the Web

 

 

Hangi Dersleri Alacağım?

 

Programın İlk senesinde ögrenciler; Görsel sanatlar, multimedia, drama, görsel işitsel diller ve teknikleri, sanat için multimedya tasarımı, multimedyada sanat teorileri, yeni medya tarihi, sinema ve video tarihi, yeni medya teknolojileri, Sinema ve Video Tarihi, Multimedya Dramaturjisi, Doğrusal Görsel-İşitsel, Ses ve Miksleme, Multimedya Dilleri I, Dijital Kültürler, Sanat Için Dijital Uygulamalar I  dersleri alırlar.

İkinci Sene ögrenciler görsel sanatlar 2, fotograf, etkileşim tasarımı, görsel işitsel dil ve teknikler 2, yönetim 1, multimediya dilleri, Yaratıcı Yazarlık, Fotoğrafın Yönü, Dijital Animasyon Teknikleri, Yeni Medya Estetiği, Etkileşim Kuramları ve Teknikleri, Yön I, Bilgisayar Oyunları, Multimedya Dilleri II, Multimedya Tasarımı I, Proje Kültürü, Sanat Için Dijital Uygulamalar II  dersleri alırlar.

Programın üçüncü senesinde ögrenciler; Yön II, Video oyunları için Yön, Multimedya Tasarım II, Modern Sanat Tarihi, Kitle İletişim Araçları Nın Teorisi ve Metodolojisi, İletişim Süreçleri Analizi, Multimedya Enstalasyonları, Görüntünün Fenomenolojisi, Sanat Göstergebilimi, Kültürel Süreçler Sosyolojisi ile göstergebilim, dijital modelleme teknikleri dersi alırlar.

İngilizce isimleri ile;

History of Cinema and Video, Multimedia Dramaturgy, Linear Audiovisuals, Audio and Mixing, Multimedia Languages I, Digital Cultures, Digital Applications for Art I

Creative Writing, Direction of Photography, Digital Animation Techniques, New Media Aesthetics, Interaction Theories and Techniques, Direction I, Computer Games, Multimedia Languages II, Multimedia Design I, Project Culture, Digital Applications for Art II

Direction II, Direction for Videogames, Multimedia Design II, History of Modern Art, Theory and Methodology of Mass Media, Communication Processes Analysis, Multimedia Installations, Phenomenology of the Image, Art Semiotics, Sociology of Cultural Processes

Medya Tasarımı ve Multimedya Sanatları Bölümü aşagıdaki firmalarla işbirliği içindedir ve ögrenciler egitimleri süresince profesyonel çalısmalarını bu firmalarla gerçekleştirirler.Fabrica Art & Media, Green Tomato, Next Media Lab, Cicciotun, Festival Internazionale del Film Locarno, Studio Azzurro, Mediaset, H3G, Ardaco Film, Gagarin Cinematografica, Rai 2, Trussardi, Officina Italia, MIR Cinematografica, Cromatina General Brand

 

 

Öğretim Görevlileri Kimler?

 

AMOS BIANCHI ve VINCENZO CUCCIA kurs liderleridir. Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşagıda listelenmiştir;

Francesco Alinovi, Matteo Bacci,  Alessandro Bertante, Fabio Bettonica, Amos Bianchi, Enrico M. Brocchetta, Martin Cannas, Fabio Carlini, Lorenzo Casati, Vincenzo Cuccia, Elio Deponti, Michel Fuzellier, Gabriela Galati, Davide Gatti, Eros Gioetto, Ippolita, Maresa Lippolis, Emanuele Lomello, Marco Mancuso, Giacomo Manzotti, Jacopo Martinoni, Marco Monti, Igor Muroni, Otolab, Lorenza Pignatti,  Pietro Righi Riva, Marina Rossi, Rodolfo Sacchettini, Simone Sarasso, , Marco Secchi, Marianna Schivardi, Alessandro Stellino, Guido Tattoni, Guido Tognoni.

 

 

Nerede Staj yapabilirim?

 

The Walt Disney Company Italia, Zodiak Active, Fabrica Art & Media, Green Tomato, Next Media Lab, Cicciotun, Festival Internazionale del Film Locarno, Studio Azzurro, Mediaset, Cinerent, Running Tv International, Magnolia, 3Zero2TV, Spyder J. Film, You_are, Italian International Film, Cattleya, H3G, Ardaco Production, Gagarin Cinematografica, Rai 2, Trussardi, Officina Italia, MIR Cinematografica, Cromatina General Brand

 


 

 

Naba Italya Resim ve Görsel Sanatlar Bölümü Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi Ekim
Program Süresi 3 Yıl
Program Dili İtalyanca İngilizce
Program Alt Dalları Resim Görsel Sanatlar
YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında degişiklikler ve seçimler ile ilerler.

Program, öğrencileri kendilerini ve kişisel sanatsal fikirlerini bireysel olarak ifade etme de destekleyen çeşitli ortamlar, teknikler ve deneysel yöntemlerle geleneksel akademik yaklaşımı yeniden yorumlar ve genişletir. Program, şu anda çağdaş sanatçıların yaratıcı, örgütsel ve iletişim becerilerini birleştiren çağdaş sosyal ve estetik alanlarda çeşitli roller icra edebilen profesyonellere giderek daha fazla benzediği inancı üzerine kurulmuştur.

Programın İlk senesinde ögrenciler; Sanatsal anatomi, çagdas sanat fenomenolojisi, fotograf, modern sanat hidotrisi, resim ve görsel sanatlar 1, resim teknikleri ve teknolojileri ile çizim dersleri alırlar.

İkinci Sene ögrenciler çagdas sanat tarihi, resim ve görsel sanatlar 2, görsel sanat teknikleri, video sanatları, estetik, heykel ve genel sanat dersleri alırlar.

Programın üçüncü senesinde ögrenciler; Çagdas sanat tarihi 2, kültürel antropoloji, resim 3, görsel sanatlar 3, çizim 2, fotograf, heykel, sinema ve video tarihi, matbaa, kitle iletişim araçları metodoloji ve teorisi, şehir tasarımı, videoart, performans sanatları dersleri de alırlar.

Artistic Anatomy, History of Modern Art, Painting Techniques, Visual Arts I, Drawing I, Phenomenology of Contemporary Arts, Painting I, Photography I
History of Contemporary Art I, Visual Arts II, Visual Arts Techniques and Technologies, Public Art, Aesthetics, Painting II, Video-installations I, Sculpture I
History of Contemporary Art II, Visual Arts III, Painting III, Drawing II, Photography II, Sculpture II, Video-installations II, Cultural Anthropology

Resim ve Görsel Sanatlar Bölümü aşagıdaki firmalarla işbirliği içindedir ve ögrenciler egitimleri süresince profesyonel çalısmalarını bu firmalarla gerçekleştirirler.Art for the World Europa, MiArt, START, Hangar Bicocca di Milano, A 12 Associati, Fondazione Museion di Bolzano, Careof, Gallerie Raffaella Cortese, Prometeogallery, Alessandro de March, Artra di Milano, Form Content Londra, BAK basis voor actuele kunst Utrecht
MARCO SCOTINI ve ANDRIS BRINKMANIS kurs liderleridir. Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşagıda listelenmiştir;

Yuri Ancarani Erick Beltran Vincenzo Castella Luca Cerizza Charles Esche Peter Friedl Hou Hanru Jens Hoffmann Francesco Jodice Vasif Kortun Franco La Cecla Marcello Maloberti Christian Marazzi Chus Martinez Angela Melitopoulos Adrain Paci Grazia Quaroni Tim Rollins Andrea Sala Nicola Setari Eyal Sivan Patrick Tuttofuoco Nomedia and Gediminas Urbonas Giorgio Verzotti Luca Vitone

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş basvuruları için destek olacak, cv, iş basvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

Naba asagıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir.

Art for the World Europa, Fondazione La Triennale di Milano, A 12 Associati, Fondazione Museion – Museo d’Arte Moderna e Contemporanea Bolzano, Form Content Londra, BAK basis voor actuele kunst, O’Associazione, Arabeschi di Latte, Oliviero Toscani Studio, Sotheby’s Italia, Skira Editore, Fondazione Giuliani per l’Arte Contemporanea. Associazione Viafarini, Artshow Edizioni, Open Care, Archive Books.

 


 

 

Naba Set Tasarımı Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi Kasım
Program Süresi 3 Yıl
Program Dili İtalyanca İngilizce
Program Alt Dalları Tiyatro ve opera sahne tasarımı, görsel organizasyonlar (media events)

YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında degişiklikler ve seçimler ile ilerler.

Set tasarımının karmaşık alanıyla başa çıkmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlar ve ikinci yıldan itibaren iki ana bilim dalı sunar: Tiyatro ve Opera, Medya ve Etkinlikler. Bunlardan ilki canlı performansa odaklanıyor: lirik opera, oyun evi, dans, müzikaller, konserler. Medya ve Etkinlikler ana sanatsal performanslar, sergiler, etkinlikler, müzik videoları, defileler, set, vitrinler için scenographic kurulum öğrenirler. Bunun anlamı olaya uygun bir dünya yaratmaktır. Medya etkinlikleri, sahne sanatları ya da organizasyonlarda temalı yani konuya sahip etkinliklere yönelik tasarımlar olusturmayı, insanları moda sokmayı, o enerjinin içine dahil etmeyi öğrenirler.

Dersler, projeler ve atölye çalışmaları ile öğrenciler, günümüz kültürel üretimlerinin en önemli senaryolarını analiz etmeyi ve tamamen farkında oldukları yöntemleri kullanarak kendi projelerini geliştirmeyi öğrenerek scenografik tasarım becerilerini geliştirirler. Program, öğrencileri profesyonel kariyerlerine hazırlar: profesyonel öğretmenlerle saha deneyimi, gösteri uzmanı ve evreleme uzmanlarının yanı sıra ekip çalışması, en yeni temsil biçimlerine odaklanan güncel öğretim yöntemlerinin güçlü noktalarını temsil eder.

Tasarım ve tasarım sahne setleri, kostümler, enstalasyonlar
Projeleri, bütçeleri ve planlamayı organize edin
Tiyatro planlama ve yön departmanları ile bir ekip içinde ve sanat, tasarım ve moda etkinlikleri küratörleri ile çalışma

Set Tasarımı Bölümü aşagıdaki firmalarla işbirliği içindedir ve ögrenciler egitimleri süresince profesyonel çalısmalarını bu firmalarla gerçekleştirirler.Art for the World Europa, MiArt, START, Hangar Bicocca di Milano, A 12 Associati, Fondazione Museion di Bolzano, Careof, Gallerie Raffaella Cortese, Prometeogallery, Alessandro de March, Artra di Milano, Form Content Londra, BAK basis voor actuele kunst Utrecht

 

 

Kimlerden ders alacağım?
AMOS BIANCHI MARGHERITA PALLI kurs liderleridir. Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşagıda listelenmiştir; Alessandro Bertante, Giovanni Chiaramonte, Francesca Molteni, Umberto Spinazzola, Serena Sinigaglia, Beppe Rossi, Antonio Calbi, Giuseppe Ragazzinig

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş basvuruları için destek olacak, cv, iş basvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

 

Naba aşagıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir.

Compagnia della Rancia, Associazione Terzo Millennio, Teatro Stabile di Genova, Fondazione Teatro La Scala, Fondazione Ente Autonomo Piccolo Teatro di Milano, Teatro degli Incamminati Società Cooperativa, Associazione Centro Teatrale Bresciano, Teatro Franco Parenti, L’Opera National de Paris, Change Performing Arts S.r.l.

 

Mezun olduğumda ne iş yaparım?

Opera, ballet and prose set and costume design
Musicals and concerts set design
Exhibitions and events set design
Music videos and advertising set design
Fashion shows and photo shootings set design
Cinema and television set and costume design

 


 

 

NABA Italya Yüksek Lisans Eğitimleri

 

Italya’da Yüksek Lisans  Naba yüksek lisans programlarında yurtdışı eğitimler içinde tasarım ve ilgili alanlarda en çok tercih edilen okullardan biridir. Bunun nedeni avrupa’daki tüm piyasa koşullarına hakim olması, öğretmenlerinin piyasada çok iyi bilinen insanlar olması, sektör liderleri tarafından eğitim verilmesidir. Yani Naba’da dersinize girecek öğretmenler ayrıca sizin eğitim aldığınız alanda çalışan, çizgi üstü firmaların sahipleri, yöneticileri, baş tasarımcıları, dünyaca bilinen piyasa önderleridir.

 

 

 

Naba’da alabileceğiniz yüksek lisans eğitimleri

 

 • İç Mimarlik Yüksek Lisans – Interior Design
 • Endüstri Ürünleri Tasarımı Yüksek Lisans – Product and Service Design
 • Sosyal Tasarım – Social Design
 • Sanat için Yeni Teknolojiler – New Technologies for Arts
 • Moda ve Tekstil Tasarımı Yüksek Lisans – Fashion and Textile Design
 • Iletişim Tasarımı Yüksek Lisans – Communication Design
 • Görsel Sanatlar ve Kuratörlük – Visual Arts and Curatorial Studies
 • Çağdaş Sanat Satın Alım Yüksek Lisans Eğitimi – Contemporary Art Markets
 • Fotoğrafçılık ve Görsel Tasarım Yüksek Lisans Eğitimi – Photography and Visual Design
 • Yaratıcı Reklamcılık Yüksek Lisans Eğitimi – Creative Advertising

 

 

 

Alacağınız eğitimler kalite olarak yüksek, piyasanın gerçekçi koşullarına uygun, uygulanabilir durumda olacaktır. Mezuniyetinizle birlikte firmalar bu tarz bir eğitim verdiğini bildiğinden, Naba mezunlarına işe alımlarda öncelik verir, kadrolarında yer almasından mutluluk duyarlar.

Naba özellikle uygulanabilir eğitim vermesi ile ünlenmiştir. Bunun anlamı; diğer üniversiteler gibi senelerdir aynı müfredatı izleyerek ezber bir eğitim vermezler. Gelişen, değişen dünya gereklerine göre piyasaların ihtiyaçlarına uygun çalışanlar yetiştirmek için müfredatlarını her an yenileyerek, mezun olduğunda çalışmaya ve piyasada yer almaya hazır çalışanlar yetiştirirler.

 

 

Naba italya Yüksek Lisans Fiyatları

 

Naba İtalya Yüksek Lisans Fiyatları tüm bölümler için senelik 17500 € olarak belirlenmiştir. Yüksek Lisans Eğitimleri italya’da 2 sene sürmektedir.

 


 

 

Naba Italya İç Mimarlik Yüksek Lisans Eğitimi

 

 

İç Mimarlık Yüksek Lisans Eğitimi

 

Başlangıç Tarihi Şubat – Ekim
Program Süresi 2 Yıl
Program Dili İngilizce – Italyanca

Naba İtalya Interior Design Master – İç Mimarlık Yüksek Lisans Programı Avrupa’nın en çok tercih edilen programlarından biridir. Üniversite olarak toplistlerde ve daima mezunları en güçlü firmalarda iş bulur durumdadır. Yedi milyardan fazla insanın yaşadığı çağdaş dünyada, iç mekanlar hayatımızdaki sıradan ve sıra dışı deneyimlerin kalitesini tanımlamada giderek daha önemli bir rol oynamaktadır.

İtalya’da katılacağınız bu master programında öğrenciler yüzyıllardır insanların yaşam alanlarını düzenleyen ve günümüzde oldukça modern ve sınırları zorlayan aşamalara ulasan bir tarz halini alan iç mimarlık uygulamalarında uzmanlaşarak kendi tarzlarını oluşturacaktır. İtalya’da yüksek lisans eğitimleri için en doğru tercihlerden biri iç mimarlık alanında Naba’dır.

İç Mimarlık Naba’nın görüşünde boş bir alana yerleştirilen malzeme ve yapılan görsel düzenlemeler değildir. Yapılan entegrasyon ve değişiklikler o alanın parçası haline gelip tamamen değiştirmelidir. Master of Arts in Design – İç Tasarım iyice temalar ve yöntemler çok yönlü profesyonel profilleri geliştirmek için iç ile ilgili araştırıyor, bilgili, güvenilir ve çok yönlü, başarılı bir şekilde küresel pazarda kendilerini ifade edebilirsiniz.

Naba İç Mimarlık Master Programında adaylar sadece küçük alanlarla uğraşmaz. Tüm bir şehri çağdaşlaştırmak, halka açık alanları tamamen değiştirip düzenlemek gibi güçlü projelere de hazır hale gelirler.

Sürekli olarak projeler ve aktif çalışma içinde olan adaylar piyasada fark yaratacak ve kısa sürede duyulacak bir usta adayı olarak mezun olurlar. Teorik kurslar, İtalyan tasarımının tarihsel ve çağdaş panoramasının araştırılmasının yanı sıra yenilik ve girişimcilik kültürü alanında da araştırmalara yöneliktir. Program, şirketlerle işbirliği içinde projeler ve öğrencilerin iç tasarım ve diğer yaratıcı alanlar arasındaki ilişkiyi keşfedebileceği yoğun disiplinlerarası atölye çalışmaları ile tamamlanmıştır.

YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında değişiklikler ve seçimler ile ilerler. Program, İtalya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından Yüksek Lisans Derecesi (120 CFA) olarak kabul edilmektedir.

Programın İlk senesinde; Tasarım Tarihi, Proje Yöntemleri, yeni ve uygulanabilir malzeme teknolojileri, iç mimarlık 1, 3d model ve render, aydınlatma tasarımı, proje kültürü, yeni medya entegrasyonu dersleri alırlar.

İkinci Sene öğrenciler tasarım yönetimi, iç mimarlık 2, marka tasarımı, etkileşim tasarımı, dekorasyon, sergi tasarımı, multimedya tasarımı dersleri alırlar.

Derslerin orijinal isimleri; Interior Design I, Materials and Technologies, Design of Space, 3D Modeling and Rendering, Project Methodology, History of Art, Interior Design II, Furniture Design, Brand Strategy, Experience Design, History of Design. Exhibition Design, Project Culture, Design Management, Light Design, Interior Design Lab, Art Direction.

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş başvuruları için destek olacak, cv, iş başvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

Naba aşağıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir.

Aldo Cibic – Cibicworkshop, Azimut-Benetti, Bonetto Design International, Festina Italia, Giochi Preziosi, Giorgio Armani, Intégral Ruedi Baur et Associés, Luxottica, Pininfarina Extra, Studio Italo Rota & Partners, Tagua, The Swatch Group, Zanotta

Naba iç Mimarlık yüksek lisans eğitimi boyunca aşağıdaki stüdyo ve firmalarla sık sık workshoplar, staj, proje ve eğitimler için görüşür, yerinde çalışmalar ve gerçek projelere imza atarsınız.

LUCA PONCELLINI  CLAUDIO LARCHER liderliğinde; Arnaldo Arnaldi – Chiara Filios (Normale Architettura), Lorenzo Bini (Binocle), Luca Buttafava, Michele Calzavara, Maddalena Casadei, Matilde Cassani, Meytal Cohen, Davide Fabio Colaci, Antonella Dedini, Daria Galli, Filippo Garofalo, Riccardo Gatti, Paolo Giacomazzi, Luciano Giorgi, Alessandro Guerriero, Francesco Librizzi, Luca Macrì (Lamatilde), Andrea Mancuso – Emilia Serra (Analogia Project), Claudio Moderini, Subhash Mukerjee, Alberto Nespoli (Eligostudio), Carolina Nisivoccia, Lorenzo Palmeri, Hannes Peer, Alessandro Pennesi – Salvatore Ponzo (Forostudio), Massimo Pettiti, Giovanni Piovene, Laura Polinoro, Luca Poncellini, Matteo Ragni, Michele Sala, Giovanni Tironi, Cristina Tomada, Alex Brodsky, Gary Chang, Ron Gilad, Pernilla Ohrstedt, Yoshiharu Tsukamoto (Atelier Bow-Wow), Allan Wexler.

 


 

 

Endüstri Ürünleri Tasarımı Yüksek Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi: OCAK-EKİM
Program Süresi: 2 Yıl
Program Dili: İngilizce

Naba İtalya Product Design Master Programı Avrupa’nın en çok tercih edilen endüstriyel tasarım – ürün tasarımı üniversite düzeyinde yüksek lisans programlarından biridir.

İtalya’da katılacağınız bu master programında öğrenciler kullanıcılarıyla etkileşime giren, hayali değil kullanılabilir ürünler üretmek üzerine eğitim alırlar. Bu yüksek lisans programı piyasada kullanılabilecek ürünler üretecek usta çalışanlar yetiştirir. Geri kalmış, senelerdir kendini tekrarlayan ya da üretilen ürünün kullanılamayacak kadar sıra dışı olacağı bir program değildir.

Sürekli olarak tasarlayacağınız ürünlerin servis verebilecek yani kullanılabilecek, satılabilecek, işe yarayacak malzemeler olmasına dikkat edilir. Bu şekilde mezuniyetinizle piyasa profesyonellerinin arasında yerinizi alırsınız. Ders veren eğitmen ve piyasa profesyonelleri endüstri ürünleri alanında uzman, halihazırda kendi firmaları bulunan ya da ünlü firmalarda çalışan bireylerdir

Bu sayede size piyasada ne istendiğini ve nasıl tasarlayacağınızı, tasarlarken hangi malzemeleri nasıl kullanmanız gerektiğini her yönüyle öğreteceklerdir. İtalyan ürün tasarımını hangi ülkede uygularsanız uygulayın, mezuniyetten sonra dilediğiniz firmada rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Product Design Master Program Naba’nın görüşünde kullanıcı, çevre ve olaylarla iletişim kurabilen, işlevsel ürünler yaratmak üzerinedir. Eğitim sonunda kendi tarzını oluşturan mezunlar başarılı çalışmalara imza atarlar.

 

 

Naba İtalya’nın Yök denkliği var mı?

YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında değişiklikler ve seçimler ile ilerler.

 

 

Hangi dersleri alacağım?

Programın İlk senesinde; Sanat tarihi, proje yöntemleri, yeni malzeme teknolojileri, ürün tasarımı, 3d rendering, aydınlatma tasarımı, proje kültürü, entegre edilmiş yeni medya dersleri alırlar.

İkinci Sene öğrenciler tasarım yönetimi, ürün tasarımı 2, marka tasarımı, etkileşim tasarımı, dekorasyon, sergi tasarımı, multimedya tasarımı dersleri alırlar.

İngilizce olarak tam ders listeniz aşağıdaki gibi olacak:

Product Design I, Visual Design, Materials and Technologies, 3D Modeling and Rendering, History of Art, Product Design II, Communication Design, Brand Strategy, Experience Design, History of Design Product and Service Design Lab I, Interface Design, Light Design, Design Management, Product and Service Design Lab II, Data-driven Design, Art Direction

 


 

 

Naba Italya Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi OCAK-EKİM
Program Süresi 2 Yıl
Program Dili İngilizce

İki yıllık Fashion and Textile Design master eğitimi öğrencilere başarılı bir iş hayatı yaratabilmeleri için için geniş ve derin ayrıca ağır bir eğitim sunar. Bu bir eğlence programı değildir. Naba’da alacağınız eğitim oldukça güçlü ve ağır geçecek bir sistematiğe dayanır. Buradan mezun olan adaylar piyasada kendilerine hızla yer bulurlar. Eğitiminiz piyasa profesyonelleri tarafından sürekli olarak atölyelerde yapılmaktadır. Bu profesyonellerin firmaları ve çalıştıkları konumlarda öğrenciler stajlarını gerçekleştirir ve çalışırlar.

Fashion & Textile Design’da iki yıllık yüksek lisans, pratik projelerin geliştirilmesine dayalı yoğun bir uzmanlık kursudur. Program sırasında öğrenciler, bir portföy oluşturmak ve profesyonel bir kariyere erişmek amacıyla farklı araç ve moda dillerini araştırmayı ve uygulamayı öğrenirler. Moda tasarımı eğitimi bilgi ve görsel temsil tekniklerini harekete katarak teorik, sanatsal ve teknik unsurları bir araya getirir ve moda ve yaratıcılık alanlarında önde gelen profesyonellerin rehberliğinde öğrencilerin becerilerini ve kimliklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında değişiklikler ve seçimler ile ilerler.

 

Hangi Dersleri Alacağım?
Programın İlk senesinde öğrenciler bilgisayar grafiği, malzeme kültürü, proje metodları, görsel tasarım, uygulamalı sanatlar tarihi, tekstil tasarımı, moda tasarımı, sanat yönetimi, aksesuar tasarımı dersleri alırlar .

İkinci Sene öğrenciler moda tasarımı 2, tekstil tasarımı 2,tekstil ve yeni malzeme teknolojileri, konsept tasarımı, dekorasyon, proje yönetimi, moda düzenleme ve sistematikleri dersleri alırlar.
Eğitim boyunca öğrenciler aşağıdaki firmalarla sürekli iletişim halindedir ve öğrenciler zaman zaman bu firmalarla eğitimleri boyunca çalışırlar.

Textile Design, Fashion Design I, Style, History of Art and Costume, Pattern Making, Fashion Design II, Phenomenology of Styles. Project Methodology of Visual Communication, Fashion Design III, Multimedia Languages, Fashion Design IV, Material Culture

 

Hangi firmalarda staj yapacağım?
The MA in Fashion and Textile Design cooperates or has cooperated with: Benny & Javier House of Ninja, Cosmopolitan magazine, Diane Pernet, Filoscozia, Herbal Essences, Lane Cardate, Angela Missoni, Palazzo Morando, Pandora, Woolmark, Rosato, Iceberg, Via Farini, Fabbrica del Vapore, Galleria Arte Passante, Arena, Salon du Chocolat, Francesca Versace, Elio Fiorucci, La Triennale di Milano, Stefanel, Gabs, Franco Gabrielli, Tosca Blu, Pitti Immagine, Camera della Moda, Vogue Talent, Triumph, Alcantara, Linea Pelle, La Rinascente, Assab One, Officine Creative Ansaldo, Gabel.

 

Kimlerden Eğitim Alacağım?
LUCA PONCELLINI ve COLOMBA LEDDI kurs lideridir. Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşağıda listelenmiştir;

Lara Aragno, Danilo Attardi, Tony Barletta, Luca Belotti, Andrea Cammarosano, Anna Cardani, Simone Colombo, Barbara Comuzzi, Michele Corradini, Lisa Farmer, Alessandra Galasso, Romeo Gigli, Mikio Imai, Geni Iorio, Ali Karami, Annalisa Limonta, Roberto Magliozzi, Arianna Moroder, Nicoletta Morozzi, Claudia Nesi, Manuela Porta, Domenico Principato, Guido Riccitelli, Manuela Rubertelli, Cinzia Ruggeri, Robert Shami, Fabrizio Sclavi, Stefania Seoni, Davide Terraneo, Lotto Zero.

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş başvuruları için destek olacak, cv, iş başvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

 

Nerede staj yapacağım?

Costume National, ETRO Fashion Group, Gianni Versace, Gucci, Jil Sander Italia, Kenzo, Max Mara, Missoni, Moschino, Valentino Premiere Vision, Triumph, Trussardi, Woolmark.

 

Hangi alanlarda çalılşabilirim?

Fashion designer
Textile designer
Art director
Company creative consultant
Fashion visual merchandiser
Image consultan
Costume designer
Illustrator
Dress designer
Pattern maker
Journalist/fashion critic
Press office

 


 

 

Naba İtalya İletişim Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi OCAK-EKİM
Program Süresi 2 Yıl
Program Dili İtalyanca

İki yıllık Communication Design master eğitimi yeni teknolojileri kullanarak piyasanın ihtiyaç duyduğu kaliteli ve işlevsel çalışmaları üretmenizi sağlar. Bu programdan mezun olan öğrenciler çalışma hayatları süresince yaptıkları işler nedeniyle garipsenmezler. Tam olarak piyasanın ihtiyaç duyduğu kalite ve gereklilikteki işleri üretir durumda mezun olurlar.

Naba İtalya Communication Design Master Programında, gerçek iletişim araçları oluşturmak için ifade araçlarını hibridize etmeyi amaçlayan çok çeşitli teknik ifade becerileriyle (grafik tasarım, dijital tasarım, medya tasarımı) pazarlama ve entegre iletişim konusunda sağlam bir eğitimi bir araya getirmektedir. Bu programın temel özelliği tipik pazarlama yaklaşımı arasındaki sentez, genellikle daha kurumsal iş odaklı kurslarda ele alınan ve yeni teknolojilerin kullanımı bağlamında uygulanan sanatsal-ifade yaklaşımıdır.

Program öğrencilere tüm çalışmaları için gerekli malzeme, piyasa deneyimine sahip eğitmenler ve kaliteli çalışanlar olarak mezun olma imkanı sunar.

 

 

Programın Yök Denkliği Var mı?

İletişim Tasarımı yüksek lisans programı, İtalya Eğitim Bakanlığı, Üniversiteler ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından Yüksek Lisans derecesi (120 CFA) olarak kabul edilmektedir.

YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında değişiklikler ve seçimler ile ilerler.

 

 

Hangi dersleri alacağım?

Programın İlk senesinde; öğrenciler proje yönetimi, bilgisayar grafikleri, proje metodolojisi, tasarım yönetimi, grafik tasarımı, entegre pazar iletişim teknikleri, iletişim ilkeleri, fotoğraf ve web tasarımı dersleri alırlar .

İkinci Sene öğrenciler proje yönetimi 2, marka tasarımı, sanat yönetimi, reklamcılık, iletişim sosyolojisi, dijital video tasarımı, entegre yeni medya ve habercilik temelleri dersleri alırlar.

İngilizce olarak tam ders listesi:

Project Methodology of Visual Communication I, Project Methodology, Phenomenology of Contemporary Arts I, Project Methodology of Visual Communication II, Art Direction I, Phenomenology of Contemporary Arts II SECOND YEAR Project Methodology of Visual Communication III, Art Direction II, Project Methodology of Visual Communication IV, Editorial Systems for Art

 

 

Nerede Staj yapacağım?

Naba İtalya İletişim Tasarımı Yüksek Lisans Programında başta iletişim tasarımı üzerine aşağıdaki firmalarla sürekli iletişim halindedir ve öğrenciler zaman zaman bu firmalarla eğitimleri boyunca çalışırlar.

ADCI, Berlucchi, cosmoprof, Diesel, Ferrero, Fiera Milano International, Good 50×70 Association, Jacuzzi, Leo Burnett, Martini, McCann-Erikson, Procter & Gamble, Regione Lombardia, Roberta di Camerino, SCF, Smartbox, Start Milano

Naba aşağıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir.

Art Directors Club Italiano, Berlucchi, CosmoProf, Diesel, Ferrero, Fiera Milano International, Good 50×70 Association, Jacuzzi, Leo Burnett, Martini, McCann Erickson, Procter & Gamble, Regione Lombardia, Roberta di Camerino, SCF, Smartbox, and Start Milano.

 

 

Kimlerden ders alacağım?

GUIDO TATTONI ve AMOS BIANCHI kurs lideridir. Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşağıda listelenmiştir;

Paolo Agosta, Eugenio Alberti Schatz, Luca Andreoni, Jon Ashmann, Giuliano Bartoli, Carlo M. Beretta, Luca Campagnoli, Paolo Carmassi, Valentina Casiraghi, Roberto M. Clemente, James Clough, Emilio Comincini, Antonio Concolino, Danilo Convertini, Mafe de Baggis, Rossella Elisei, Oded S. Ezer, Davide Fiori, Eros Gioetto, Franco Gonella, David Grey, Walter Guadagnini, Andrea Jaccarino, Ester Manitto, Patrizia Martello, Ninfa Monetti, Alessandro G. Montel, Matteo Natale, Valeria Pelleschi, Massimo Redolfi, Niccolò Sanarico, Fabio Sandri, Silvio Santini, Dino Torrisi, Emanuele Viora,  Francesco Zaccaria, Alessia Zampano, Francesco Zanot, and Giacomo Zito.

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş başvuruları için destek olacak, cv, iş başvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

 

 

Mezun olunca hangi alanlarda çalışabilirim?

Communication designer
Marketing professional within studios,
communication agencies,
companies,
multimedia production agencies

 


 

 

Fotoğrafçılık ve Görsel Tasarım Yüksek Lisans

 

 

 

Başlangıç Tarihi OCAK-EKİM
Program Süresi 1 Yıl
Program Dili: İngilizce ve Italyanca

Fotoğrafçılık ve Görsel Tasarım Yüksek Lisans, teorik çalışmaları atölye çalışmaları ve pratik projelerle bütünleştirir. Program, araştırma merkezleri ve performans alanları, görsel-işitsel üretim tesisleri, yayınevleri, tiyatrolar, sanatçı stüdyoları, müzeler ve çağdaş sanat galerilerine rehberli ziyaretler ile zenginleştirilmiştir.

Gerçek teknolojik donanımlı stüdyolarda gerçek atamaları simüle eden atölye çalışmaları, ortak şirket ve kurumlardan oluşan bir ağ ile işbirliği içinde yürütülmektedir ve fotoğraf sergilerinden dergilere, fotoğraf/video etkileşimlerine ve kurumsal projelere kadar çeşitli proje alanlarına odaklanmaktadır.

Programın ikinci bölümü, yayın şirketleri, yayın ofisleri, fotoğraf ajansları, fotoğraf arşivleri, müzeler, galeriler veya iş piyasasına girişi kolaylaştıran fotoğraf stüdyoları gibi seçilmiş şirket veya kurumlarda staj dönemine ayrılmıştır.

Tüm bu farklı yönleri ve yaklaşımları kombinasyonu, bu programın çığır açan profesyonelleri fotoğrafçılık, sanat ve ulusal ve uluslararası iletişim dünyasına girmeye hazırlama aracını temsil eder.

 

Akademik Yüksek Lisans sırasında, öğrenciler aşağıdakileri öğrenir;
-Tarihsel ve kültürel bilginin sağlam bir temel
-Ulusal ve uluslararası pazarlarda başarı için gerekli teknik ve pratik becerileri geliştirmek
-Çalışma ortamında yararlı olacak bir dizi profesyonel yöntem ve sunum tekniği öğrenmek

Sürekli olarak uzman ve alanında isim yapmış piyasa liderlerinin stüdyo, ofis ve atölyelerinde gerçek işlerde yer alır, burada alacağınız deneyim ile kendinizi geliştirirsiniz. Yapılan çalışmaların ayrıca dergiler, kataloglar, basılı ve dijital alanlarda yayınlanıyor olması henüz mezun olurken portfolyonuzu oluşturur.

İkinci aşamada matbaalar, yayın evleri, editör ofisleri, fotoğraf ajansları, arşiv, müze galeri ve stüdyolar ziyaret edilerek çekilen işlerin nasıl pazarda yer bulduğu ve nasıl sektöre uygun iş çekileceği ve hazırlanacağı adaya öğretilir.

 

Hangi dersleri alacağım?
Programın süresince öğrenciler Proje ve set-sergi tasarımı, dergi fotoğrafçılığı, fotoğraf düzenleme-editing teknikleri, fotoğraf tarihi, görsel teori, fotoğraf sistemleri, bilgisayar grafikleri, fotoğraf teknikleri, görsel çalışmalar dersleri alırlar.

İngilizce olarak; Project and Set Design (Exhibition), Photography (Magazines), Project Methodology of Visual Communication, History of Photography, Photo Documentation, Phenomenology of Image, Computer Graphics, Digital Photography.

 

Kimlerden ders alacağım?

MARCO SCOTINI ve FRANCESCO ZANOT kurs lideridir. Bunların dısında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşağıda listelenmiştir;
Gerry Badger, Erick Beltran, Vincenzo Castella, Luca Cerizza, Charles Esche, Linda Fregni Nagler, Peter Friedl, Walter Guadagnini, Hou Hanru, Jens Hoffmann, Francesco Jodice, Vasif Kortun, Franco La Cecla, Marcello Maloberti, Christian Marazzi, Chus Martinez, Angela Melitopoulos, Adrian Paci, Grazia Quaroni, Tim Rollins, Andrea Sala, Nicola Setari, Giovanna Silva, Eyal Sivan, Patrick Tuttofuoco, Nomeda and Gediminas Urbonas, Giorgio Verzotti, Luca Vitone

 

Nerede staj yapacağım?
Naba aşagıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir. Naba Fotoğrafçılık ve görsel sanatlar yüksek lisans eğitimi boyunca aşağıdaki stüdyo ve firmalarla sık sık workshoplar, staj, proje ve eğitimler için görüşür, yerinde çalışmalar ve gerçek projelere imza atarsınız.

Fondazione La Triennale di Milano, Fondazione Museion – Museo d’Arte Moderna e Contemporanea Bolzano, Form Content Londra, BAK, basis voor actuele kunst, Oliviero Toscani Studio, Sotheby’s Italia, Skira Editore, Associazione Viafarini, Artshow Edizioni, Careof Organization for Contemporary Art,Open Care Canon, Condé Nast, Contrasto, De Agostini, Fabbrica el Vapore, Fotografi Senza Frontiere, Frieze, Gemeentemuseum Den Haag, Guggenheim Museum Venice, Mack Books, Magnum Photos, Mondadori, Museo di Fotografia Contemporanea, Ogilvy & Mather, Paradox Amsterdam, Piccolo Teatro di Milano, RCS Quotidiani, Skira, and the World Wide Fund of Nature.

 

 

Mezuniyetinizden sonra aşağıdaki alanlarda çalışabilirsiniz;
Photographer
Curator and cultural operator
Events manager for photographic exhibitions, festivals, fairs
Photo editor and image consultant for companies and publishing houses
Photo research specialist and archivist for image banks and stock photography agencies

 


 

 

Naba Italya Görsel Sanatlar ve Kuratorluk Bölümü Yüksek Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi OCAK-EKİM
Program Süresi 2 Yıl
Program Dili İngilizce ve italyanca

İki yıllık görsel sanatlar ve performans sanatları -küratörlük- master eğitimi tüm Avrupa’daki görsel sanatlar üretimi ile küratörle çalışmaları bir araya getiren tek programdır.

Naba Visual Arts Master Programında öğrenciler görsel kültürü, görsel sanatları, performans sanatlarını, sergi tasarımını, çağdaş sanat yönetimini, sanat kritiğini, yazım sanatlarını ve iletişim tasarımını öğrenir ve uzmanlaşırlar. Öğrenciler teknik ve laboratuvar ortamında birçok projeye katılır, profesyoneller ve piyasa çalışanı akademisyenlerle gerçek çalışmalar yaparlar. workshoplar, seminerler, sergi çalışma ve hazırlıkları, çağdaş sanat üzerine yeni yaklaşım ve üretimlerle tam bir uzmanlık programıdır.

2006 yılında kurulan Görsel Sanatlar ve Küratöryel Çalışmalar’da iki yıllık Master eğitimi son derece uzmanlaşmış küratöryel uygulama ile sanatsal üretim alanında sağlam eğitim birleştiren ilk akademik programlarından biridir. Marco Scotini’nin yönettiği program, dünyaca tanınan sanatçılar, küratörler, eleştirmenler, film yapımcıları, entelektüeller tarafından destekleniyor ve sanat, görsel kültür, estetik ve sosyal dinamikler arasındaki karmaşık ilişkiyi araştıran çağdaş sanat sistemiyle zaten bağlantılı dinamik bir öğrenci grubundan oluşuyor.

Araştırma tabanlı çalışma planı, uygulamalı araştırma metodolojisi ile sanata hitap eder ve pedagojiye, etkinliklerin, sergilerin ve yayınların gerçekleştirilmesine entegre bir yaklaşım sergiler. Sanat, her şeyden önce, araştırma ve teori yoluyla yaratılış olarak anlaşılmaktadır. NABA Görsel Sanatlar Bölümü’nün çağdaş sanat sistemi içindeki sağlam konumu ve gelişmiş uluslararası kurumsal ve profesyonel ağı göz önüne alındığında, öğrenciler çağdaş sanat alanında yeni eğitim ve işletim modelleri geliştirmeyi amaçlayan konferanslar, atölye çalışmaları, seminerler ve sergilerle bir dizi disiplinlerarası faaliyetin bir parçası haline gelmişlerdir.

Resim, çizim, grafik tasarım, video, fotoğraf, ses tasarımı ve iletişim ve çeşitli kültürel etkinliklerin organizasyonu da dahil olmak üzere diğer medya, gelişmiş beceriler geliştirmek
Çağdaş sanatın temel araştırma ve kuramsal metodolojileri ile imgelerle çalışmak için estetik ve görsel kelime dağarcığı hakkında bilgi edinmek.
Profesyonel ve uluslararası düzeyde sanatsal çalışmalar ve küratöryel projeler üretmek ve sergilemek.

Programın yök denkliği var mı?

Görsel Sanatlar ve Küratöryel Çalışmalar yüksek lisans derecesi İtalya Eğitim Bakanlığı, Üniversiteler ve Araştırma (MIUR) tarafından Yüksek Lisans derecesi (120 CFA) olarak kabul edilmektedir.

YÖK tarafından tanınan bu eğitim seneler içerisinde uzmanlık alanları arasında değişiklikler ve seçimler ile ilerler.

 

 

Hangi dersleri alacağım?

Programın İlk senesinde; görsel sanatlar, küratörlük, sergi tasarımı, yayıncılık, fotoğraf, çağdaş sanat fenomolojisi, kitle medya iletişim araçları teori ve pratik yaklaşımları, müze bilimi ve sabit sergileme dersleri alırlar .
İkinci Sene öğrenciler görsel sanatlar 2, küratörlük 2, sergi tasarımı 2, yayıncılık 2, fotoğraf 2, sanatsal anatomi, görsel antropoloji, çağdaş sanat tarihi, sanat ekonomisi dersleri alırlar.
Naba Visual Arts Master Programında başta iletişim tasarımı ve küratörlük alanında geniş bir yelpazede çalışır.

İngilizce olarak alınacak dersler:
Phenomenology of Contemporary Arts, Visual Arts I, Exhibition Design I, Curatorial Studies I, Photography. History of Contemporary Art I, Curatorial Studies II, Exibition Design II, Visual Arts II, Visual Anthropology.

 

Kimlerden eğitim alacağım?
MARCO SCOTINI kurs lideridir. Bunların dışında derse giren eğitmenler ve piyasa profesyonelleri aşağıda listelenmiştir;

Andris Brinkmanis, Paolo Caffoni, Angelo Castucci, Celine Condorelli, Lilia Di Bella, Chiara Figone, Manuela Gandini, Francesco Iodice, Franco La Cecla, Christian Marazzi, Kevin Maria Pedron, Gabriele Sassone, Marinella Senatore, Nicola Setari, Silvia Simoncelli, Andrea Staid, Ilaria Tariello, Francesco Valtolina, Elvira Vannini, Giorgio Verzotti, Tiziana Anna Maria Villani, Luca Vitone, Urbonas Gediminas, Luca Cerizza.

Bu bölümden mezun olanların %81 i mezuniyetlerinin ilk ayında işe ya da staj programlarına yerleşiyorlar. NABA siz mezun olurken staj ya da iş başvuruları için destek olacak, cv, iş başvuru mektupları, portfolyo düzenlemesi gibi konularda destek verecektir.

 

Hangi firmalarda staj yapabilirim?

Naba aşağıdaki firmalar tarafından tanınmakta iş ve staj programlarına sıklıkla mezun kabul etmektedir.

Art for the World Europa, Fondazione La Triennale di Milano, A12 Associati, Fondazione Museion—Museo d’Arte Moderna e Contemporanea Bolzano, Galleria Massimo de Carlo, Galleria Raffaella Cortese, Prometeogallery, Galleria Alessandro de March, galleria Form Content (Londra), BAK—basis voor actuele kunst, O’Associazione, Arabeschi di Latte, Supportico Lopez (Berlin), Fondazione lettera27 Onlus, Oliviero Toscani Studio, Carasi Massimo, Sotheby’s Italia, Skira Editore, Fondazione Giuliani per l’Arte Contemporanea, Associazione Viafarini, Artshow Edizioni sas di Ciavoliello Giulio & C., Careof Organization for Contemporary Art, Gruppo Cimbali, Associazione Culturale a. Titolo, Patrick Tuttofuoco, Open Care, and Archive Books di Chiara Figone.

 

Mezun olduktan sonra hangi alanlarda çalışabilirim?

Artist
Curator
Editor of art magazines and books
Art critic
Exhibition designer
Gallery and museum director
Auction house consultant
Art dealer
Director of public institutions

 


 

 

NABA Yaratıcı Reklamcılık Bölümü Yüksek Lisans Eğitimi

 

 

 

Başlangıç Tarihi EKİM
Program Süresi 1 Yıl
Program Dili Ingilizce

Naba Creative Advertising Master Programında öğrenciler NABA Nuova Accademia di Belle Arti Milano ile Media Design School işbirliği ile sunulmuş çok yönlü ve ağır bir eğitim alırlar. Yaratıcı Reklamcılık Alanında Akademik Yüksek Lisans, öğrencilerin çeşitli medya türlerinde reklam kampanyaları oluşturabilmeleri için kopyalama, hikaye anlatımı ve sanat yönetmenliği gibi temel becerileri geliştirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Program başlangıçta, terminolojiden proje mantığına kadar yaratıcı reklamcılığın temellerine hem teorik hem de pratik bir eğitim yolu üzerinden odaklanır. Bundan sonra öğrencilere, önde gelen şirketler ve sektör uzmanlarıyla gerçek kampanyalar oluşturmayı amaçlayan bir dizi yoğun çalıştaya katılarak, uluslararası yaratıcı yarışmalara katılım ve iş deneyimi ile profesyonel portföylerini zenginleştirme fırsatı sunulacaktır.

Yüksek Lisans sırasında, öğrencilere aşağıdakileri yapmaya fırsat verilecektir:

-Teori ve uygulama yoluyla yaratıcı reklamcılığın temellerini edin
-Önde gelen şirketler ve sektör profesyonelleri ile gerçek kampanyalar ve özetler ile denemeler
-Prestijli uluslararası yaratıcı yarışmalara katılın

 


 

 

Sosyal Tasarım Yüksek Lisans Eğitimi – Social Design Master Program

 

 

 

Sosyal Tasarım Yüksek Lisans Eğitimi – Social Design Master Program

Tasarım, sosyal gelişim stratejilerinin tanımına yönelik olarak, hem insan hem de doğal kaynakların en iyilerini ortaya çıkarabileceği gibi, dünyadaki her türlü politik ve sosyal bağlamda sürdürülebilir inovasyon yaratabilir. Yerel toplulukların ve kimliklerin gelişimini teşvik edebilir, toplumsal evrimi ve cinsiyetten özgürleşme süreçlerini tetikleyebilir ve küçük veya büyük ölçekte yeni ekonomileri harekete geçirir.

Sosyal Tasarım şekillendirmek ve küresel bir “coopetitive ” yaklaşımı ile daha iyi bir gelecek öngörebilir.

Master of Arts in Design – Social Design, öğrencilere karmaşık çağdaş toplumun yeni ihtiyaçlarını anlamak ve günümüz ve yarının dünyasında küresel tasarımcı işi içinde olası senaryoları keşfetmek için gerekli araçları sağlayacaktır.

Program, İtalya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından Yüksek Lisans Derecesi (120CFs) olarak kabul edilmektedir.

Community Design, Anthropology, Product design, Communication Design, History of Art, Environmental Design, Sociology, Brand Strategy, International Cooperation, History of Design Social Design Lab I, Ecology and Economy, Light Design, Design Management, Social Design Lab II, Co-design and Public Policies, Art Direction

Çalışabileceğiniz alanlar

Project development manager
Communication designer
Social media manager
Product designer
Social designer

Armani Hotel, Giulio Iacchetti, Studio Bestenheider, Vittorio Martini 1866, Giochi Preziosi, Intégral Ruedi Baur et Associés, The Swatch Group, Giorgio Armani, Pininfarina Extra, Tagua, Azimut-Benetti, Bonetto Design International, Alta Design & Engineering, AAAHHHAAA, Forchets, Studio di architettura Amedeo Guidobono Cavalchini, Aldo Cibic – Cibicworkshop, Progetto CMR Engineering, Integrated Services S.r.l., Abad Architetti S.r.l., Festina Italia, Zanotta, Luxottica, Studio Italo Rota & Partners, Giugiaro Architettura, Rintala Eggertsson Architects, Luceplan, Ikea Italia Retail, 3M ITALIA, Yellow Office, Studio Lissoni Associati, Studio Barreca & Lavarra, Uragano Studio, Veneta Cucine, Dado Arredamenti.

 


 

Sanat alanında Yeni Teknolojiler Yüksek Lisans Eğitimi

 

 

Yeni Sanat Teknolojileri yüksek lisans, Medya Tasarımı ve Multimedya Sanatları BA ile birlikte, ve Yaratıcı Teknolojiler BA, deneysel medya ve yeni teknolojilerin yaratıcı ifadesi ile, derin öğrenme, veri görselleştirme, biyoveri ve AI tarafından yönetilen ve yorumlanan bir dünyanın karmaşıklığını araştırıyor.

Program, Yaratıcı Kodlama, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi, X-reality, Etkileşim Tasarımı, üretken Görsel ve Ses Tasarımı ile mümkün kılınan görsel-işitsel üretimlere gerçekliği geri kazandırmanın yenilikçi sanatsal ve etkileyici yollarını bulmak için pratik ve teorik temeller sunmaktadır.

Program, İtalya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından Yüksek Lisans Derecesi (120 CFA) olarak kabul edilmektedir.

 

Alacağınız dersler

Creative Writing, Multimedia Design I, Digital Cultures I, Multimedia Design II, Digital Cultures II, Linear Audiovisuals, Digital Applications for Art, Multimedia Design III, New Media Aesthetics, Project Culture, Multimedia Design IV

Technical and concept artist
Creative coder
Interaction designer
Creative technologist
AI expert
Creative producer
Interactive storyteller
VR and MR expert
Game designer
Film documentary director, scriptwriter, cinematographer

 

NABA BURS YARIŞMASI

Wayout sizden programlara başvururken para talep etmez. siz ödemelerinizi kendiniz okula yaparsınız. Wayout okulların türkiye ofisi olarak size dogru egitim programının seçimi, italya ögrenci vizesi destegi gibi konularda yardımcı olmak için okulların temsilci ofisligini üstlenmiştir. Bu bağlamda okul ile olan ticari ilişkilerimiz ögrencilere yansımamaktadır. Bu sayede sizin ücretsiz destek alma imkanınız bulunmaktadır. Lütfen sektörde sizden bu tarz işlemler için para isteyen firmalarla çalışmayınız. Okul faturalarını firmalardan teslim aldıktan sonra ödemelerinizi daima kendiniz yapınız. Yurtdısına havale göndermek çok kolay, risksizdir ve bunun için kimsenin destegine ihtiyacınız yoktur. italyada üniversite, master egitimleri, burs imkanları, başvuru için nasıl portfolyo hazırlanması gerektiği gibi tüm başvuru vize soruları ve işlemlere başlamak için bize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Naba internet sitesini inceleyebilmeniz için baglantı adresini burada paylaşıyoruz: www.naba.it

Bu okulun benzer eğitimlerini veren okullar için aşagıdaki sayfalardan Istituto Marangoni ve Domus Academy’i inceleyebilirsiniz.

http://art.wayout.com.tr/domus-academy-italya/
http://art.wayout.com.tr/istituto-marangoni-italya/
http://art.wayout.com.tr/ied-italya-tasarim-okulu/

 

Naba Okul Haritası

 

 

Naba Başvuru Prosedürü Aşağıdaki gibidir.

naba-basvuru-proseduru

Naba Okul Broşürü Aşağıdaki gibidir.

naba-italya-okul-brosuru

12 senelik temel egitimini tamamlamıs adaylar lisans programlarına, üniversiteyi bitirmiş bireyler ise yüksek lisans egitimlerine katılabilirler. 18 yas ve üstü katılımcılar yaz okullarına yönlenebilir. Lisans ve yüksek lisans egitimleri için IELTS Akademik skor 5.0 sahibi olmalısınız. Italyanca programlar için B1.2 seviyede italyanca bilmelisiniz. (CEFRL)

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız