Istituto Marangoni

Istituto Marangoni; İtalya, Fransa, İngiltere, Amerika ve Çin’deki kampüslerinde, moda tasarımı, ürün tasarımı ve iç mimarlık eğitimleri verir. Istituto Marangoni İtalya Milano’da 1935 yılında, İtalyan aristokrasinin öncü modacısı, Giulio Marangoni tarafından Moda ve iç mimarlık ayrıca ürün ve aksesuar tasarımları üreten uzmanlar yetiştirmek için kurulmuştur. 

Istituto Marangoni ilk kuruluş adı ile Istituto Artistico dell’Abbigliamento Marangoni 1935’den bu yana tasarım dünyası için en iyi profesyonelleri yetiştirir. Bir İtalyan enstitüsü olarak yola çıkarak 85 yılı geride bırakan Istituto Marangoni şu anda dünyanın en iyi, büyük ve güçlü tasarım okuludur. 106 ülkeden gelen öğrencileri ile çok uluslu ve çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Din, inanç, ırk ve birçok kültürün uyum içinde bir arada bulunduğu bu enstitüden, çok çeşitli ve birçok yerel kültürün esintilerini taşıyan çok başarılı tasarımcılar mezun olmaktadır.

Dünyanın neredeyse tüm ünlü tasarımcıları bu okuldan mezundur ya da burada eğitim vermektedir. Dolce & Gabbana’nın kurucusu Domenico Dolce, Moschino’nun sahibi Franco Moschino, Stefano Guerriero, Alessandro De Benetti, Camila Perez & Frederic Morien, Maurizio Pecoraro, Rafael Lopez, Coen Park (Armani), Jennifer Prada, Sara Burke (Donna Karan), Lee Hyun Wook (Versace), Claudia Cetti (Dolce&Gabbana), Tania Pecikoza (Valentino), Eva Salla (Diesel), Roberta Raeli gibi en iyi tasarımcılar Istituto Marangoni mezunudur. Istituto Marangoni’de okumak  için gelip başarı ile mezun olan bir çok katılımcının Moschino, Dolce, Facchinetti başta olmak üzere, tanınmış firmalar tarafından henüz mezuniyetleri aşamasında işe alındığı bilinmektedir.

Eğitim veren tüm kadro alanının en profesyonel ve ismi markaya dönüşmüş sektör liderleridir. Kadrosu çok geniştir ve neredeyse 10 öğrenciye 1 öğretmen ile ilgili ve ciddi bir eğitim sunmaktadır. 4 ülke, 7 okul, 106 millet ve 4000 kadar toplam öğrencisi ile Istituto Marangoni çok büyük bir okuldur.

*Cep telefonunuzu yan çevirerek sayfamızı daha rahat görüntüleyebilirsiniz.

Istituto Marangoni – Dünyanın En İyi Tasarım Okulu

Istituto Marangoni Eğitim Fiyatları

Hazırlık Eğitimleri: 16500 € 
Lisans Eğitimleri: 16900 € – 23500 € 
Yüksek Lisans Eğitimleri 21500 € – 33500 €
Kısa Süreli Eğitimler : 2500 € 
1 senelik diploma eğitimleri: 12500 € – 28300 € 

Istituto Marangoni

Burslu Eğitim

İstituto Marangoni her sene burslar için güçlü bir çalışma yürütür. Bu birçok yarışma ile indirimli kayıt imkanı yaratır. Birçok bölüm ve program için belirlenen oranlarda bursların verildiği yarışmalar düzenlenir. Ayrıca yetenekli adaylar bir yarışma olmasa da 5000 € kadar indirimi sadece yeteneklerini sergileyen portfolyoları ile kazanabilirler. 

Okulun sunduğu yarışmalar genellikle % 50 , % 15 oranlarında burslar sağlar. Eğer hem yaşam hem de eğitiminizi finanse edecek burslar arıyorsanız ülkemizdeki burs yarışmaları için başvurabilir, kazanmanız halinde indirim alabilirsiniz. Bunun yanında ekonomi bakanlığı tasarım desteği içinde sunulan burslardan faydalanarak iktib, uib, immib gibi birliklerin yarışmalarına katılıp bakanlık destekli birlik bursları, burs yarışmaları, başarı ve yarışma bursu alabilirsiniz. Burs almaya hak kazanan öğrenciler için de yine başvurular bizler tarafından resmi ve ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Eğitim anlayışı ve eğitmenler hakkında

Istituto Marangoni bölümleri açılırken, piyasada çalışan uzmanların görüşleri alınır. Zaten bu uzmanlar eğitimleri de verecek insanlardır. Sektörde ihtiyaç olan, işe almak ya da kendi yerlerinde görmek istedikleri uzman profilini yetiştirebilecekleri müfredatlar hazırlayarak buna göre bölümler açılmasını sağlayan uzmanların yetiştirdiği adaylar, mezuniyetlerinden hemen sonra, çoğunlukla mezun olmadan moda ve tasarım stüdyoları tarafından işe alınır. Ürün tasarımcıları, moda tasarımcıları ve iç mimarlık üzerine İtalyan Üniversitelerinden 

İstituto Marangoni’de eğitim alan uzmanların mutlu olduğu işlere yerleşme oranı % 98’dir. Bunların içinde ünlü moda evlerine giren uzmanlar, kurumsal ve çok güçlü moda devlerine üst konumlu işlere girenler, büyük mimarlık ve dekorasyon firmalarında uzman olarak çalışan iç mimarlar, yüksek teknoloji ya da geleneksel anlayışla üretim yapan firmalarda ürün tasarımcıları olarak çalışan mezunlar bulunmaktadır. Bunun yanında kendi işlerini yapan, kendi firmalarını kuran çok sayıda mezun bulunur. Akademik kariyer için farklı enstitülerde öğretim görevlisi olan adaylar da vardır. Istituto Marangoni eğitimleri tamamen sektörde aranan insanları yetiştirmeye dayalı olduğundan, mezun olduktan sonra ne yapacağını bilmeyen uzmanlar durumuna düşme talihsizliği, bu okul ile mümkün değildir.

İç mimarlık, ürün tasarımı, aksesuar tasarımı, mücevher, mobilya, ayakkabu tasarımı, bu ortaya çıkan ürünleri pazarlayacak moda işletmecileri, moda reklamcıları, lüks marka yönetimi ve sosyal medya yöneticileri, küratörler ve tüm tasarım öğeleri için detaylı bir bölüm mutlaka İstituto Marangoni’de bulunur.   

Kampüsler ve Eğitim Disiplinleri

Istituto Marangoni moda fakültesi farklı bir binadadır. İç Mimarlık ve Ürün Tasarımı binası ise birkaç dakika mesafede farklı bir binadır. Bu binalar içinde moda ve tasarım alanında verilen eğitimler ayrışarak kendi altlarında da farklı uzmanlıklara bölünür. Kampüslerde hazırlık eğitimi, 1 yıllık çok yoğun eğitimler, 2-4 haftalık kısa kurslar, lisans eğitimleri ve yüksek lisans eğitimleri alınabiliyor. Aşağıda kısaca hangi eğitimin kime uygun olduğu ile ilgili bilglere ulaşabilirsiniz. 

İç Mimarlık Eğitimi – Istituto Marangoni

Hazırlık eğitimi

Moda, ürün tasarımı, iç mimarlık alanında henüz bir çaba göstermemiş, çizim ve estetik bakış üzerine herhangi bir kurs almamış, portfolyo hazırlığını bilmeyen istekli ama henüz ilerlememiş adaylar içindir.  Bu hazırlık eğitimleri, Türkiye’de kurslara gitmek ve kendini geliştirmeye çalışmak yerine tercih edilebilecek çok değerli eğitimlerdir. Hazırlık okuyan öğrenciler diğer adaylara göre eğitimlerine oldukça ilerlemiş halde başlamaktadır. Eğer Türkiye’deki eğitimimize güveniyorsak hazırlık okumadan lisans eğitimine geçilebilir. Adayın hazırlık okuması ya da üst eğitime devam etmesi kararında, okulun kabul komitesinin adayın dosyasını ve portfolyosunu inceledikten sonra bildireceği önerileri de etki etmektedir. 

Lisans Eğitimleri

Lisans eğitimleri 3 sene süren lisans programıdır. Henüz lise eğitimini tamamlayan ve üniversite programları arayan adaylar için Istituto Marangoni lisans eğitimleri idealdir. İtalya’daki programların müfredatları tamamen pratiğe dayalı olduğundan yök denkliği bulunmaz. Moda tasarımcıları yök denkliğine ihtiyaç da duymaz. Eğer bu bir şekilde aday için gerekliyse İngiltere’de bulunan Istituto Marangoni kampüsüne kayıt olarak, Manchester Metropolitan Üniversitesinden çift diploma alarak mezun olabilirler. 

1 yıllık yoğun eğitimler

Istituto Marangoni 1 yıllık yoğun eğitimleri, sertifika, diploma programları, hızlandırılmış eğitimler olarak da geçmektedir. Birçok Avrupalı ya da dış ülkeden gelen birey, hızla uzmanlaşarak sektöre girebilmek için yoğun bir eğitim talebinde bulunuyor. Henüz çok genç ve hayata hızlı başlamak isteyen adaylar ya da orta yaş ve üzeri, uzmanlaşmak isteyen ilgililer bu programlarda eğitim alıyor. Uzmanlar tarafından bir uzman yaratmak için gerekli olan tüm esas bilgilerin sıkıştırıldığı çok yoğun bir eğitime hazır olmak gerekiyor. 

Öğretim görevlilerinin ve okulun uyarılarından biri bu 1 senelik eğitimlerin yoğunluğu ve adayın bir sene boyunca öğreneceklerinin fazlalığı oluyor. Bu programlara kayıt olurken 1 sene boyunca yoğun bir tempoya hazır olmanız gerekiyor. Bu tempo eğitmenler tarafından normal olarak karşılanıyor. ARMANI baş tasarımcısı Rafael Lopez’in kısa programlar ile ilgili yaptığı bilgilendirmede tam olarak piyasada aranan uzmanları, piyasada çalışacakları ahenk ile eğittiklerini belirtmiştir. 1 yıllık yoğun eğitimler, Istituto Marangoni’de tüm dünyadan adayları tarafından çok fazla tercih edilen eğitim modellerinden biridir.  

Kısa süreli programlar

2-4 hafta arası süren bu programlarda adaylar bilgileri ile doğru orantılı gelişim sağlar. Temel bilgilerin ardından öğrenciler çeşitli projelere dahil edilerek gelişimleri sağlanır. Genel olarak bir alanın temel disiplinleri ile sektör çalışmalarını birleştiren kurslardır. Bu eğitimler bir konu için giriş niteliğindedir. Pazartesi’den Cuma gününe kadar yaklaşık günde 5 saatlik eğitimi kapsar. 1-3 hafta arası sürer. Temel eğitim olduğundan herkese açıktır, kabul şartı yoktur. Yeni bir kariyer için giriş dersleri, üniversite aşamasındaki öğrenciler için faydalı bir katkı, uzmanlar için kendini geliştirme imkanı yaratır.  Bu programı bitirdikten sonra beklemeden Lisans, Yüksek lisans ya da 1 senelik diploma kurslarına devam edilebilir.

Moda Tasarımı Fakültesi – Bölümler ve Eğitimler

Istituto Marangoni Moda tasarımı dinamikleri üzerine inşa ettiği kampüsünde Fashion Design, Fashion Styling ve Fashion Business olarak üç ana departman altında eğitimler veriyor. 

Bu kampüste hazırlık eğitimi, 1 yıllık çok yoğun eğitimler, 2-4 haftalık kısa kurslar, lisans eğitimleri ve yüksek lisans eğitimleri alınır. 

Fashion Design Bölümü

Ders içerikleri, program açıklamaları ve detayları içeren broşüre, ilgili program adının üzerine dokunarak ulaşabilirsiniz.

Kısa Süreli Eğitimler

Fashion Styling

Diploma programları – 1 sene –

Fashion styling and multimedia

Fashion Business

Diploma programları – 1 sene –

Tasarım Fakültesi Kampüsü – Bölümler ve Eğitimler

İç mimarlık, ürün tasarımı, görsel tasarım, küratörlük ve sanat işletmeciliği gibi alanlara bağlı bölümler bu fakültede yer bulmaktadır.

Ders içerikleri, program açıklamaları ve detayları içeren broşüre, ilgili program adının üzerine dokunarak ulaşabilirsiniz.

İç mimarlık Bölümü

Hazırlık Eğitimi

Lisans eğitimi

Yüksek lisans eğitimi

Kısa süreli eğitimler

Diploma programları – 1 sene –

Görsel Tasarım Bölümü

Kısa süreli eğitimler

Ürün Tasarımı Bölümü

Kısa süreli eğitim

Arts Curating & Business

Ders içerikleri, program açıklamaları ve detayları içeren broşüre, ilgili program adının üzerine dokunarak ulaşabilirsiniz.

Hazırlık Eğitimi

 • Art & Culture Surgery

Lisans eğitimi

Yüksek lisans eğitimi

Kısa süreli eğitim

Ürün Tasarımı Eğitimi – Istituto Marangoni

Istituto Marangoni Kabul Koşulları

Üniversite – Lisans Programları (3 yıl)

 • Pasaport için istenen ölçüde vesikalık fotoğraf
 • kabul için okula yazılmış, neden orada eğitim almak istediğinizi ve gelecek planlarınızı anlatan bir mektup
 • lise diplomanız ya da son aldığınız eğitim diplomasının, transcriptlerinizin İngilizce çevirisi ve fotokopisi
 • pasaport fotokopiniz
 • B1 seviyesine yakın dil bilgisi

italya’da moda tasarım okulları dışında eğer Paris ve Londra kampüslerinde eğitim alırsanız Metropolitan Üniversitesi diploması da ek olarak veriliyor. Böylece yök denkliğine sahip oluyorsunuz. Bu erkek adayların kısa dönem askerlik için aradığı bir gerektir. Kadın adaylar ya da Türkiye’de tekrar açıköğretim vb diplomalara sahip olan erkek öğrenciler için gerkeli değildir. Bu iki fakülteye girmek için üsttekilere ek olarak;

 • Lise diploması ve transcriptlerin noter onaylı çevirileri, 
 • Fransa için ielts akademik tür, ingiltere için ielts ukvi sınavından 6.0 skor gereklidir. Sınavdaki her bir bölümden hiçbiri 5.5 puanın altında olmamalıdır. 

Lisans Üstü (Master) kabul koşulları

 • Pasaport için istenen ölçüde vesikalık fotoğraf
 • kabul için okula yazılmış, neden orada eğitim almak istediğinizi ve gelecek planlarınızı anlatan bir mektup
 • ingilizce cv
 • 2 referans mektubu (lisans eğitmenleriniz ya da ilgili sektördeki uzmanlardan)
 • üniversite diploması ve transcriptlerinizin İngilizce fotokopisi
 • pasaport fotokopiniz
 • okul eğitim ücreti yatırıp göndereceğiniz dekont
 • girmek istediğiniz bölüm tarafından talep edilirse portfolyo
 • B2 seviyesinde dil bilgisi 

Denkliğe sahip yüksek lisans programları için ek olarak,

-Üniversite diploması ve transcriptlerin noter onaylı çevirileri, 

-Fransa için ielts akademik tür, ingiltere için ielts ukvi sınavından 6.0 skor gereklidir. Sınavdaki her bir bölümden hiçbiri 5.5 puanın altında olmamalıdır. 

1 senelik diploma programları için temel bir portfolyo, hazırlık eğitimleri ve kısa süreli programlarda pasaport ve başvuru formu yeterlidir. İngilizce dil yeterliliğiniz 1 senelik programlarda uzaktan video araması ile denetlenir. 

İtalya’ya direk geçiş

Türkiye’den italya’ya benzer branşlarla geçiş yapmak istediğinde, İstituto marangoni’ye transcriptinizi göndererek durumunuzla ilgili bilgi almamız gerekir. Bu nedenle geçiş yapmak isteyen adaylar info@wayout.com.tr adresine güncel ingilizce transcriptini göndererek değerlendirme talep edebilirler. 

Italya’da Üniversite Eğitimi

Mezun olup İtalya’da yaşamak

Istituto Marangoni mezuniyeti sonrası adaylar çoğunlukla İtalya ya da farklı ülkelerde iş hayatına atılırlar. Çok ünlü İtalyan firmalarının neredeyse tamamı İstituto Marangoni mezunu uzmanlarla doludur. Eğer hedefiniz yurtdışında çalışmaksa ideal bir okuldur. Farklı alanlarda uzmanlaşmak için Kanada ile ilgili önerilen okulları inceleyebilir ya da göçmenlik yol haritasını inceleyebilirsiniz.

Kampüs Haritaları ve Fotoğraf Galerileri

Istituto Marangoni Kampüslerinin adresleri ve kampüs fotoğrafları, okul içi gezileri için aşağıdaki bağlantılar kullanılabilir.

Sırasıyla, Milan Design, Milan Fashion, Firenze, Paris, Londra kampüslerini ve ardından tek bir fotoğraf albümünde Shanghai, Schenzen, Mumbai, Miami fotoğraflarını görebileceksiniz.

Istituto Marangoni Milano – Fashion Kampüsü

Istituto Marangoni Milano – Design Kampüsü

Istituto Marangoni Firenze (Floransa) Kampüsü

Istituto Marangoni Paris Kampüsü

Istituto Marangoni Londra Kampüsü

Istituto Marangoni Shangai Kampüsü

Istituto Marangoni Shangai, Schenzen, Mumbai, Miami Kampüsleri

Mumbai: The School of Fashion & Design Ceejay House, F Block, Shivsagar Estate Dr. Annie Besant Road Worli, Mumbai 400018

Shanghai 1: The School of Fashion Unit 3010-3013, floor 30, tower 2, plaza 66, no. 1266 Nan Jing Xi Road • Shanghai

Shanghai 2: School of Fashion Design & Marketing 9th Floor, Building F, no. 652 Changshou Road 200060

Shenzhen: The School of Fashion & Design Building E6 OCT-Loft Kaiping street, Nanshan District • Shenzhen

İletişim ve Kayıt

 • info@wayout.com.tr adresine bir eposta gönderebilirsiniz,
 • 05539289277 numaralı telefona whatsapp iletisi yazabilir ya da arayabilirsiniz.
 • sayfada bulunan iletişim formlarını kullanabilirsiniz. 

  Wayout olarak bizler Istituto Marangoni’nin sözleşmeli Türkiye temsilcileriyiz. Bu bizi okulun Türkiye kayıt ofisi olarak konumlandırır. Wayout kayıt işlemlerinde adaylardan ödeme almaz. Okul bizler aracılığıyla öğrencilere ulaşmak için bu sistemi adaylara ücretsiz sunar.

Istituto Marangoni yurtdışında üniversite okumak isteyen adaylar için avrupanın kalbi İtalya Milano’da kurulup, ardından İngiltere- Londra, Fransa- Paris, Amerika Miami, Çin ve Hindistan’da kampüsler kurmuş, sektör tabanlı eğitim anlayışı izleyen bir okul. İstituto Marangoni, çalışan uzmanların ihtiyaç duyduğu uzmanları yetiştirip istihdam ettikleri bir sektör okulu. Birçok okulda bulabileceğimiz; iç mimarlık, ürün tasarımı, moda tasarımı, moda işletmesi gibi bölümler, İstituto Marangoni’de alanlara ayrılmıştır. Ürün tasarımı, iç mimarlık, Moda tasarımı gibi ana bölümlerin altında, kayıt olup uzmanlaşabileceğiniz onlarca farklı bölüm bulunur. Erkek, kadın moda tasarımı, ayakkabı tasarımı, aksesuar ve mücevher tasarımı, moda işletmesi, pazarlaması, reklam ve tanıtımı gibi birçok alana ayrılır. Hatta moda tanıtımı da kendi içinde ayrılarak ürün ve tanıtım fotoğrafçılığı, sosyal medya moda yönetimi, stil ve trend avcılığı, dijital moda trendleri öngörüsü, iç mimarlıkta aydınlatma tasarımı, sanat yönetiminde küratörlük  gibi bir çok detaylı alana ayrılır.  Bu nedenle Istituto Marangoni çok detaylı düzenlenmiş bir okuldur.

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız