Istituto Marangoni

Istituto Marangoni, moda tasarımı, ürün tasarımı ve iç mimarlık eğitimleri sunan İtalya, Fransa, İngiltere, Amerika ve Çin’deki kampüslerinde faaliyet gösteren bir kurumdur. İtalyan aristokrasinin öncü modacısı Giulio Marangoni tarafından 1935 yılında Milano’da kurulan okul, moda, iç mimarlık, ürün ve aksesuar tasarımı konularında uzmanlar yetiştirmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu sayfa, Istituto Marangoni’nin tüm program, bölüm, başvuru, broşür, fiyat, kampüs bilgileri ve burs olanaklarına ulaşabileceğiniz şekilde, gereksiz bilgilerden arındırılmıştır. Yaklaşık 3 dakikada istediğiniz bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

Istituto Marangoni, başlangıçta Istituto Artistico del’Abbigliamento Marangoni adıyla kurulmuş olup 1935’ten beri tasarım dünyasının önde gelen profesyonellerini yetiştirmektedir. 85 yılı aşkın bir süredir varlığını sürdüren İtalyan enstitüsü, dünyanın en büyük ve önde gelen tasarım okullarından biri haline gelmiştir. Okul, 106 farklı ülkeden gelen öğrencileriyle çok uluslu ve çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Din, inanç ve ırk farkı gözetmeksizin bir araya gelen öğrenciler, çok çeşitli kültürel bakış açılarıyla zenginleşir ve mezun olduklarında yerel kültürlerin izlerini taşıyan başarılı tasarımcılar haline gelirler.

Dünyanın en iyi moda ve tasarım okullarından biri

Dünyaca ünlü tasarımcıların çoğu, ya Istituto Marangoni’nden mezundur ya da burada eğitim almıştır. Domenico Dolce (Dolce & Gabbana’nın kurucusu), Franco Moschino (Moschino’nun sahibi), Stefano Guerriero, Alessandro De Benetti, Camila Perez & Frederic Morien, Maurizio Pecoraro, Rafael Lopez, Coen Park (Armani), Jennifer Prada, Sara Burke (Donna Karan), Lee Hyun Wook (Versace), Claudia Cetti (Dolce&Gabbana), Tania Pecikoza (Valentino) ve Eva Salla (Diesel) gibi önemli tasarımcılar, Istituto Marangoni mezunlarıdır. Okul, mezunlarının başarılarıyla tanınmış firmalar tarafından sıkça işe alındığını kanıtlamıştır.

Istituto Marangoni’de eğitim veren öğretim kadrosu, sektörün önde gelen isimlerinden oluşur ve her biri kendi alanında uzmandır. Öğretmen öğrenci oranı yaklaşık olarak 1’e 10’dur, bu da öğrencilere kişiselleştirilmiş ve nitelikli bir eğitim sağlar. 4 farklı ülkede 7 farklı okulda faaliyet gösteren ve 106 ülkeden gelen 4000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Istituto Marangoni, büyük ve etkileyici bir eğitim kurumudur. Wayout yurtdışı eğitim tam 15 senedir İstituto Marangoni’nin resmi ve yetkili Türkiye kayıt ofisidir ve öğrencilerden hiçbir ücret almadan çalışır.

Istituto Marangoni Fiyatları

Burslar ve Yarışmalar

 

İstituto Marangoni her yıl burslar için aktif bir şekilde çalışmaktadır. Bu çalışmalar genellikle bir dizi yarışma aracılığıyla indirimli kayıt imkanları sunmaktadır. Farklı bölümler ve programlar için belirlenen oranlarda burslar verilen yarışmalar düzenlenmektedir. Ayrıca, yetenekli adaylar, yarışmalara katılmasalar dahi, portfolyolarını sergileyerek 5000 €’ya kadar indirim kazanabilirler.

Okulun düzenlediği yarışmalar genellikle %100, %50, %15 gibi oranlarda burslar sağlar. Eğer hem yaşam hem de eğitiminizi finanse etmek için burs arıyorsanız, ülkemizdeki burs yarışmalarına başvurabilir ve kazandığınız takdirde indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı’nın tasarım desteği kapsamında sunulan burslardan yararlanarak, İKTİB, UIB, IMMIB gibi birliklerin düzenlediği yarışmalara katılarak bakanlık destekli birlik bursları, burs yarışmaları, başarı ve yarışma bursları elde edebilirsiniz. Burs almaya hak kazanan öğrenciler için başvurular resmi ve ücretsiz olarak tarafımızca gerçekleştirilmektedir. 

Istituto Marangoni Kabul Koşulları

İstituto Marangoni’nin eğitim programlarına başvuru yapmadan önce, her bir program için belirlenen kabul koşullarını dikkatlice gözden geçirmeniz önemlidir. Adayların eğitim ihtiyaçlarına ve durumlarına uygun bir başvuru paketi oluşturmak için ekibimiz size özel bir hizmet sunacaktır. Motivasyon mektubu, başvuru formları, çeviriler ve portfolyo hazırlığı gibi süreçlerde, Wayout yetkilileri size gerekli rehberlik ve destek sağlayacaktır.

  • IELTS 4.5 Puan ya da dengi bir resmi sınav skoru

  • Portfolyonuz

  • Vesikalık fotoğraf

  • Motivasyon Mektubu

  • Son diplomanız ve transcriptinizin ingilizce çevirileri.

  • 1 yıllık eğitimler ve kısa süreli programlar için ingilizce seviyesi bir video konferansla belirlenir.

Eğitimler Hakkında

İstituto Marangoni’nin eğitim programlarına başvuru yapmadan önce, her bir program için belirlenen kabul koşullarını dikkatlice gözden geçirmeniz önemlidir. Adayların eğitim ihtiyaçlarına ve durumlarına uygun bir başvuru paketi oluşturmak için ekibimiz size özel bir hizmet sunacaktır. Motivasyon mektubu, başvuru formları, çeviriler ve portfolyo hazırlığı gibi süreçlerde, Wayout yetkilileri size gerekli rehberlik ve destek sağlayacaktır.

Hazırlık Eğitimi

Hazırlık eğitimi, Istituto Marangoni Moda, ürün tasarımı, iç mimarlık alanında henüz bir çaba göstermemiş, çizim ve estetik bakış üzerine herhangi bir kurs almamış, portfolyo hazırlığını bilmeyen istekli ama henüz ilerlememiş adaylar içindir. Bu hazırlık eğitimleri, Istituto Marangoni Türkiye’de kurslara gitmek ve kendini geliştirmeye çalışmak yerine tercih edilebilecek çok değerli eğitimlerdir. Hazırlık okuyan öğrenciler Istituto Marangoni diğer adaylara göre eğitimlerine oldukça ilerlemiş halde başlamaktadır. Eğer Türkiye’deki eğitimimize güveniyorsak hazırlık okumadan lisans eğitimine geçilebilir. Adayın hazırlık okuması ya da üst eğitime devam etmesi kararında, Istituto Marangoni kabul komitesinin adayın dosyasını ve portfolyosunu inceledikten sonra bildireceği önerileri de etki etmektedir.

Lisans Eğitimi

Lisans Eğitimleri, Istituto Marangoni Lisans eğitimleri 3 sene süren lisans programıdır. Henüz lise eğitimini tamamlayan ve üniversite programları arayan adaylar için Istituto Marangoni lisans eğitimleri idealdir. İtalya’daki programların müfredatları tamamen pratiğe dayalı olduğundan yök denkliği bulunmaz. Moda tasarımcıları yök denkliğine ihtiyaç da duymaz. Eğer bu bir şekilde aday için gerekliyse İngiltere’de bulunan Istituto Marangoni kampüsüne kayıt olarak, Manchester Metropolitan Üniversitesinden çift diploma alarak mezun olabilirler.

Yüksek Lisans Eğitimi

Yüksek lisans eğitimleri, Istituto Marangoni lisans programlarından sonra alınabilecek, akademik ve meslek hayatında sizi tüm rakiplerinizin önüne geçirecek, çok yoğun, eğitmen kadrosu çok profesyonel, ilgili ülkenin en büyük tasarımcıları ile çalıştığınız 2 yıllık süreçlerdir.

1 yıllık yoğun programlar

1 yıllık yoğun eğitimler, Istituto Marangoni 1 yıllık yoğun eğitimleri, sertifika, diploma programları, hızlandırılmış eğitimler olarak da geçmektedir. Birçok Avrupalı ya da dış ülkeden gelen birey, hızla uzmanlaşarak sektöre girebilmek için yoğun bir eğitim talebinde bulunuyor. Henüz çok genç ve hayata hızlı başlamak isteyen adaylar ya da orta yaş ve üzeri, uzmanlaşmak isteyen ilgililer bu programlarda eğitim alıyor. Uzmanlar tarafından bir uzman yaratmak için gerekli olan tüm esas bilgilerin sıkıştırıldığı çok yoğun bir eğitime hazır olmak gerekiyor. 

Öğretim görevlilerinin ve okulun uyarılarından biri bu 1 senelik eğitimlerin yoğunluğu ve adayın bir sene boyunca öğreneceklerinin fazlalığı oluyor. Bu programlara kayıt olurken 1 sene boyunca yoğun bir tempoya hazır olmanız gerekiyor. Bu tempo eğitmenler tarafından normal olarak karşılanıyor. ARMANI baş tasarımcısı Rafael Lopez’in kısa programlar ile ilgili yaptığı bilgilendirmede tam olarak piyasada aranan uzmanları, piyasada çalışacakları ahenk ile eğittiklerini belirtmiştir. 1 yıllık yoğun eğitimler, Istituto Marangoni’de tüm dünyadan adayları tarafından çok fazla tercih edilen eğitim modellerinden biridir.

Kış – Yaz Okulları – Kısa Programlar

Istituto Marangoni 2-4 hafta arası süren bu programlarda adaylar bilgileri ile doğru orantılı gelişim sağlar. Temel bilgilerin ardından öğrenciler çeşitli projelere dahil edilerek gelişimleri sağlanır. Genel olarak bir alanın temel disiplinleri ile sektör çalışmalarını birleştiren kurslardır. Bu eğitimler bir konu için giriş niteliğindedir. Pazartesi’den Cuma gününe kadar yaklaşık günde 5 saatlik eğitimi kapsar. 1-3 hafta arası sürer. Temel eğitim olduğundan herkese açıktır, kabul şartı yoktur. Yeni bir kariyer için giriş dersleri, üniversite aşamasındaki öğrenciler için faydalı bir katkı, uzmanlar için kendini geliştirme imkanı yaratır. Bu programı bitirdikten sonra beklemeden Lisans, Yüksek lisans ya da 1 senelik diploma kurslarına devam edilebilir.

Istituto Marangoni Kampüsleri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Milano Moda Tasarımı Kampüsü

  • 85 yıllık bir tarih. Giulio Marangoni’nin okulunu kurduğu şehir. 

Istituto Marangoni Milano’da moda eğitimi almak, Istituto Marangoni’nin ilk okulunun mirası içinde, İtalyan çağdaş moda ve hazır giyimle çevrili zengin bir yolculuğa dönüşür. Öğrenciler, “Made-in-Italy” kültürü ve en son moda trendleriyle etkileşime girerken, deneysel tasarım ve araştırmadan ilham alır ve el yapımı lüks ile detaylara dikkatle işlenmiş, göz alıcı etkileri birleştirirler. Uzun yıllara dayanan deneyim ve hem tasarım hem de iş dünyasına yönelik yaratıcı, ileri görüşlü bir tutumdan faydalanarak, şehir ve okul küresel moda sahnesinde ayrıcalıklı bir konuma sahip olmuştur. IM Milano’daki öğrenciler, önde gelen moda şirketleri ile geliştirilen özel eğitim projelerine katılma fırsatına sahiptirler, bu deneyim ilerleyen moda yolculuklarının bir sonraki aşamasına ilerlemelerine yardımcı olacak çok değerli bir deneyimdir.

Kampüsü online olarak bu bağlantı ile gezebilirsiniz.

Milano Design Kampüsü

Milano, tasarımla özdeşleşmiştir ve bu şaşırtıcı değildir. Zengin bir tarihi geçmişiyle beraber her zaman geçmişe saygılı ancak geleceğe odaklanmış küresel tasarım manzarasında sürekli olarak hayati bir rol oynamaktadır. Bu benzersiz araştırma ve deneyimleme yaklaşımı, Milano Tasarım Okulu’nda da yansıtılmaktadır. Katılımcılar, zanaatkar mobilyadan yüksek kaliteli iç mekan, ürün ve görsel grafikler için ilham verici tasarımlara kadar çeşitli projelerle meydan okunacaklardır. Istituto Marangoni Milano Tasarım Okulu’ndaki tüm kurslar çağdaş bir estetik yaklaşımı temel alırken, her köşede bulunan lüks ve moda sayesinde moda ile yoğun bir etkileşime girerler. Bu tasarım kültürü, şehrin tasarım bölgesi ve bu verimli ortamda çalışmak, yaşamak ve öğrenmek için buraya çekilen yaratıcı tasarımcılar topluluğu ile yakından ilişkilidir. Bu durum, yeni teknolojilerle birleştirilmiş keskin tasarımların özel bir karışımını ve teorinin pratiğe başarıyla dönüştürülmesini içeren ticarete odaklanan bir bakış açısıyla sonuçlanır.

Kampüsü online olarak bu bağlantı ile gezebilirsiniz.

Londra Kampüsü

Londra, iş mükemmelliği, yaratıcılık ve yenilikçi düşünceyi içselleştirmiş, bu özellikler benzersiz bir şekilde motive edici ve öncü bir seçkinliği cezbetmektedir. Bu nedenle, Londra Okulu’nda katılımcılar kozmopolit trend başkenti bu ortamda kendi yaratıcı seslerini bulurlar, lüks dünyasında karşı kültür yaratıcılıklarını tanımlarlar. Hangi alanda eğitim alırlarsa alsınlar, müfredat avangart etiklerin, tasarım araştırmalarının ve iş yeniliğinin üstlenilmesine önem verir. Deneysel kesim ve çağdaş sokak stili keşfi. Gelecek sergileniyor, fark yaratmak için öne çıkıyor. Güzellik aynı zamanda içten gelir, nasıl ve neden yapıldığından, sorumlu tasarımdan ve iş inovasyonundan gelir.

Paris Kampüsü

Paris, moda, couture ve kültür için lüks bir merkez olmanın yanı sıra, bu şehrin moda evleri ileriye dönük düşünmekten başka bir şey değildir. Bu ileri görüşlü tutum, Paris Moda Okulu’nun DNA’sına işlenmiştir. Katılımcılar, sadece Fransız moda ve lüks ile sıkı bir şekilde ilişkilendirilen zarafet ve bilgi birikimini değil, aynı zamanda bu işletmeleri bugün oldukları güç merkezleri haline getiren moda markalama ve iş yönetimi hakkında da bilgi edineceklerdir. Ayrıca, Paris ile ayrılmaz bir şekilde ilişkilendirilen şey, okulun atelyelerin yüksek moda dikiş yaklaşımını öğretmeye vurgu yapmasıdır, bu becerileri yüksek çağdaş lüksün gelecekteki yaratıcılarına aktarır. Moda deneyimi burada benzersizdir, ancak tanıtılan şeylerin küresel öneme sahip olması kaçınılmazdır, bu moda dünyasının bir gerçeğidir.

Bize Ulaşın