Naba Italya Üniversitesi

NABA Üniversitesi: Milan ve Roma Kampüsleri ile İtalya’nın En Büyük Sanat Akademisi

NABA (Nuova Accademia di Belle Arti), Milan ve Roma’da kampüsleri bulunan, İtalya’nın en büyük sanat akademisidir. 1981 yılından bu yana, Yüksek Sanat ve Müzik Eğitimi Sistemi (AFAM, Alta Formazione Artistica e Musicale) tarafından yasal olarak tanınmakta olup, İtalya Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MUR) tarafından düzenlenmektedir. Ayrıca,  Naba İtalya’nın Türkiye’de YÖK denkliği bulunmaktadır.

NABA, 1980 yılında Milan’da Ausonio Zappa tarafından özel bir üniversite olarak kurulmuştur. Guido Ballo ve Tito Varisco’nun katılımıyla, NABA, geleneksel akademik yaklaşımları geride bırakmayı ve çağdaş sanat ile mesleki uygulamalara dayalı yeni vizyonlar ve diller geliştirmeyi amaçlamaktadır. 1981 yılında, NABA, İtalya Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MUR) tarafından akredite edilen ilk tasarım okulu olmuştur.

Programlar ve Başvuru Bilgileri

Bu sayfa, NABA İtalya Üniversitesi’nin tüm programları, bölümleri, başvuru süreçleri, broşürleri, ücret bilgileri, kampüs bilgileri ve burs olanaklarına dair kısa ve net bilgiler sunmaktadır. Türkiye’deki resmi kayıt ofisi olarak, başvurularınız için sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Eğitim bedellerinizi doğrudan okula kendiniz yatırırsınız. NABA İtalya’da lisans, yüksek lisans ve yaz okulları için ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bu sayfa, 2024 yılı için güncellenmiştir.

Burslar ve Yarışmalar

İtalya NABA Üniversitesi, öğrencilere düzenli olarak burslar ve burs yarışmaları sunmaktadır. Bu yarışmalar ve burs olanakları hakkında güncel bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. NABA ile ilgili tüm sorularınızı bize sorabilir ve kayıt işlemlerinizi resmi ofis güvencesi ile ücretsiz olarak sürdürebilirsiniz.

Dünyanın en iyi moda ve tasarım okullarından biri

NABA, geleneksel akademik dünyanın katılığını sorgulayan ve yeni vizyonlar ile deneyimler tanıtmayı amaçlayan bir sanat akademisidir. Geleceğe yönelik bir bakış açısıyla, değişimin işaretlerini algılayarak çağdaş dünyanın çeşitliliklerini karşılamaktadır. NABA İtalya Üniversitesi, sadece öğrencilerin profesyonel kimliklerini ve kişisel ifadelerini yaratmalarına rehberlik eden bir eğitim kurumu değildir. Aynı zamanda, öğrencilere çeşitli deneyimler sunarak tasarımda bağımsızlık kazanmalarını sağlayan bir üretim merkezidir.

Kültürel ve Yenilikçi Projeler

NABA İtalya, kültürel referans alanlarına dayanan çeşitli dillerde karmaşık projeler, sanatsal üretimler ve şirketlerin üretim sektörlerine uygulanabilir yenilikçi içerikler oluşturmaktadır. Programlarımız, sanatsal ve profesyonel bağlamlarda araştırmalar ve projeler üreten, sürekli disiplinler arası deneyimler sunar.

Yaparak Öğrenme ve İşbirlikleri

NABA’da fikirler, projelere, stratejilere, tekniklere ve teknolojilere dönüşür; bu süreç prototipler ve bazı durumlarda işbirliği yaptığımız şirketler için ürünlerle sonuçlanır. “Yaparak öğrenme” felsefemiz, aynı zamanda “öğrenerek öğretmeyi” de içerir ve bu, öğretmenlerle öğrenciler arasındaki ilişkiyi dönüştürmüştür. Sınıflar ve gruplar, sürekli olarak şirketler ve araştırma enstitüleriyle bağlantılı çalışma ekiplerine dönüşür. Deneyim, yeniliğin merkezinde yer alır ve bizi geleceği birlikte planlama konusunda yönlendirir.

Naba İtalya Eğitimler ve Fiyatları

Burslar ve Yarışmalar

 

Naba her yıl burslar için aktif bir şekilde çalışmaktadır. Bu çalışmalar genellikle bir dizi yarışma aracılığıyla indirimli kayıt imkanları sunmaktadır. Farklı bölümler ve programlar için belirlenen oranlarda burslar verilen yarışmalar düzenlenmektedir. Ayrıca, yetenekli adaylar, yarışmalara katılmasalar dahi, portfolyolarını sergileyerek %15’e kadar indirim kazanabilirler.

Okulun düzenlediği yarışmalar genellikle %100, %50, %15 gibi oranlarda burslar sağlar. Eğer hem yaşam hem de eğitiminizi finanse etmek için burs arıyorsanız, ülkemizdeki burs yarışmalarına başvurabilir ve kazandığınız takdirde indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Ayrıca, Ekonomi Bakanlığı’nın tasarım desteği kapsamında sunulan burslardan yararlanarak, İKTİB, UIB, IMMIB gibi birliklerin düzenlediği yarışmalara katılarak bakanlık destekli birlik bursları, burs yarışmaları, başarı ve yarışma bursları elde edebilirsiniz. Burs almaya hak kazanan öğrenciler için başvurular resmi ve ücretsiz olarak tarafımızca gerçekleştirilmektedir. 

Naba İtalya Kampüsleri

Milano Kampüsü

NABA İtalya Milano Kampüsü, İtalya’nın en canlı bölgelerinden biri olan Navigli bölgesine yakın bir konumda yer alıyor. Kampüs, yaklaşık 23.000 metrekarelik bir alana yayılan 14 binadan oluşan tarihi bir mimari kompleksin içine yerleştirilmiştir. Bu kompleks içinde, öğrencilere yönelik öğrenme ve dinlenme alanları, özel laboratuvarlar, bir kütüphane, yeşil alanlar ve bir kafeterya gibi çeşitli imkanlar sunulmaktadır.

Kampüs içindeki laboratuvarlar, öğrencilere çeşitli alanlarda karmaşık ve disiplinler arası projeler için profesyonel araçlar sunmaktadır. Tasarım, Moda Tasarımı, Medya Tasarımı ve Görsel Sanatlar gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış laboratuvarlar, öğrencilere deneyim kazandırmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, kampüs içindeki kütüphane, öğrencilerin ve öğretim üyelerinin öğrenme, öğretme ve araştırma süreçlerini desteklemek için geniş bir kaynak sunmaktadır.

Roma Kampüsü

NABA Roma Kampüsü, Ostiense bölgesinde bulunan üç tarihi binayı kaplamaktadır. 6.000 metrekarelik bir alana yayılan bu kampüs, öğrencilere özel laboratuvarlar, çalışma ve dinlenme alanları, çok amaçlı alanlar, teras, yeşil alan ve kütüphane gibi olanaklar sunmaktadır. Roma’da eğitim almak, İtalyan kültürü ve sinemasının başkenti olarak canlı bir şehirde bulunma fırsatı sunar. Kampüs içindeki laboratuvarlar, moda tasarımı, medya tasarımı ve görsel sanatlar gibi farklı alanlarda karmaşık ve disiplinler arası projeler için profesyonel araçlar sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca kütüphaneden faydalanarak çeşitli kaynaklara erişebilirler.

Neden Naba'yı Seçmelisiniz ?

 • Sanat ve tasarım alanındaki en büyük akademi.
 •  Kültür, Sanat, Tasarım ve Modanın uluslararası başkentlerinde, Milan ve Roma’da öğrenim görmek için.
 • Projelerde, stajlarda ve birçok başka fırsattan yararlanmak için şirketler ve kurumlarla işbirliği yapmak için.
 • Çok disiplinli, global, deneyim odaklı bir yaklaşım kazanmak için.
 • Prestijli öğretim üyelerinden ve uluslararası alanda tanınmış profesyonellerden öğrenmek için.
 • İtalya Üniversite ve Araştırma Bakanlığı (MUR) tarafından yasal olarak tanınan bir derece almak ve uluslararası düzeyde kabul görmek için.
 • QS Dünya Üniversite Sıralaması®’nda Sanat ve Tasarım alanında dünya çapında ilk 100’e giren, En İyi İtalyan Akademisi olarak adlandırılan ve DOMUS Dergisi ve FRAME Yayıncıları tarafından önde gelen Tasarım ve Moda okulları arasında seçilen çok ödüllü ve küresel düzeyde sıralanan bir kurumda öğrenim görmek için.

NABA’nın başarısının anahtarı eğitim kadrosudur. Onlar sektörün önde gelen tasarım ve mimarlık stüdyolarından, moda şirketlerinden, reklam ve pazarlama ajanslarından ve sanat ve kültür enstitülerinden gelirler. Hepsi güncel ve gerçek dünyadan getirdikleri perspektifleriyle sundukları dersler ve grup projeler ile öğrencilerin öğrenmelerine, denemelerine ve gelişmelerine öncülük ederler. Naba mezunlarının % 90’ı mezun oldukları ay işe girerler ya da kendi işlerini kurarlar. Kalan % 10 çalışmayı erteleyen ya da iş aramayan kısmı temsil eder. Naba italya dışında da tüm dünya firmaları tarafından bilinir ve sizin alanınızda, sizi işe alacak olan uzman, Naba mezuniyetini gördüğünde sizi mutlaka tercih eder ve öncelik tanır.

Naba İtalya Farkları ve Başarıları

 • NABA Nuova Accademia di Belle Arti italya‘da tasarım üzerine lisans, yüksek lisans ve kısa yaz okulu eğitimleri verir, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarımı, 3d canlandırma, oyun tasarımı ve diğer birçok bölümde yurtdışı tasarım eğitimlerinde başı çekmektedir. Avrupa’da yine avrupa vatandaşları tarafından en çok başvurulan okullarımızdan biridir. Naba İtalya Üniversitesi bünyesinde şu an 80 farklı ülkeden 4500 öğrenci eğitim almaktadır.
 • NABA Italya 1980 yılında Milano’da Ausonio Zappa, Guido Ballo ve Tito Varisco tarafından kurulmuş özel bir İtalyan üniversitesidir. Tasarıma ve sanata tutkunuz varsa ve bu tutkunuzu kariyere dönüştürmek istiyorsanız, sanat ve tasarımın geçmiş, bugün ve gelecekle bütünleştiği yer Milanodur.
 • NABA sanatçılar tarafından, geleneksel sisteme farklı bir bakış açısı getirerek, sektöre daha okurken alanlarında uzmanlaşmaya başlamış genç profesyoneller yetiştirmek için kurulmuştur. İtalya’nın MIUR (İtalyan Milli Eğitim ve Araştırma Bakanlığı) onaylı ilk tasarım fakültesidir. NABA‘nın 3 senelik bölümlerinin (Bachelor of Arts) Türkiye’de Yök Denkliği vardır.NABA, Nuova Accademia di Belle Arti, Galileo Global Education’ın bir parçasıdır. Galileo Global Eğitim; uygulamalı sanat, moda, yenilikçi tasarım ve dijital / Internet iş tasarımı üzerine eğitimler veren okullar kurar. Galileo Eğitim Grup mevcut 10 ülkede 37 okulda 40’ın üzerinde kampüste dünya çapında 100.000 kayıtlı öğrenciye eğitim verir.
 • NABA “learning by doing” yani yaparak, deneyimleyerek öğrenme prensibi ile eğitim verir. Naba Lisans eğitimi boyunca öğrenciler; teorik dersleri, iş dünyasında pratik olarak deneyimler ve tecrübe ile mezun olurlar. Yüksek lisans eğitimleri tamamen piyasaya yönelik, piyasada yapılan günlük iş rutinlerini içeren uzmanlaşma süreçleridir.
 • Milano’da sadece tasarım öğrenmek için eşsiz bir fırsata sahip olmayacaksınız aynı zamanda kendinizi heyecan verici, uyarıcı, yaratıcı ve eğitiminizi sınırsız zenginleştiren bir kültürün içinde bulacaksınız. Burada yaşamın içinde her an sektörde lider firmaların tasarım ofisleri, ana merkezleri ve iş akışında yer alan tüm ara sektör firmalarını tanıyarak eğitim alacaksınız.

Naba - Partner Firmalar

NABA, Chanel, Gabs, Staff International, Hugo Boss, Valentino Fashion Group, Ratti, Bembercell, Missoni, Tirelli Costumi, Guccio Gucci, Luisa Beccaria, Gianni Versace, Carrera’s, E. C. (Costume National), Corneliani, Lorenzo Riva, Trussardi, Moschino, Federico Sangalli, Jil Sander Italia, Kenzo, ETRO, Gentucca Bini & Father, Gruppo Miroglio, Furla, Ermenegildo Zegna, Mantero, AEFFE, Ports1961 gibi NABA öğrencilerine staj imkânı sunan önde gelen şirketlerle güçlü ilişkiler geliştirmiştir.

Örneğin Moda Tasarımı Lisans Programı şu şirketlerle işbirliği yapmaktadır: A Shaded View on Fashion, Benny and Javier, Carrera, Comon, Corneliani, Cosmopolitan, DeN store, Diane Pernet, E.C. (Costume National), ETRO, Valentino Fashion Group, Filoscozia, Fiorucci, Gianni Versace, Gruppo Miroglio, Gucci, Herbal Essences, Jil Sander Italia, Kenzo, Lane Cardate, Lorenzo Riva, Max Mara, Missoni, Moschino, Museo Palazzo, Pandora, Pitti Filati, Valentina Premiere Vision, Ratti, Triumph, Trussardi, Voyeurs of the Ninja House, Woolmark, Elle, Tosca Blu, Gabs, Lectra, Biblioteca della Moda, Museo Palazzo Morando.

naba işbirliği yapılan firmalar
naba işbirliği yapılan firmalar

Bize Ulaşın