Academy of Art University

Academy of Art University , Amerika ve Kanada’da kampüsleri bulunan çok ünlü bir tasarım okuludur. Bizler Wayout marka adı ile bu okulun resmi temsilciliğini uzun yıllardır üstlenmiş durumdayız. Dolayısıyla bu temsilcilik bizi Türkiye resmi kayıt ofisi olarak konumlandırmaktadır. Okullara kayıt olurken bizler gibi resmi temsilcilik sözleşmesi olan firmaları kullanarak destek almanız akılcıdır. Böylece başvuru prosedürlerinde, portfolyo hazırlıklarında ve bölüm seçiminde hata yapmadan, vize aşamasında da deneyimlerimizden faydalanarak ilerleyebilirsiniz. Bizler okullarla olan anlaşmalarımız nedeniyle sizlerden tüm aşamalarda, baştan sonra hiçbir ücret istemeyiz. Bizi okulların siz adaylara sunduğu ücretsiz bir destek adımı olarak düşünebilirsiniz. Bu sayfalarda araştırmanızı yaparak, ardından okullara kendinizin ulaşmasında sizin için hiçbir maddi kazanç ya da indirim imkanı yoktur.

Academy of Art Üniversitesi başvurunun ödeme boyutu, yine sizlerle okullar arasında gerçekleşecek, okulların liste fiyatları üzerinden, eğer size bir burs ya da indirim sağlayabildiysek bunu düşerek yapılacaktır. Prosedürün son adımı olan okul ödemelerini adaylar yine okula gönderir ve ardından seyahat eder. Sizden ödeme isteyen hiçbir firma ile iletişim kurmayınız. Yurtdışı tasarım üniversiteleri içinde en başarılı isim sayılan Academy of Art ile ilgili 2019 yılında güncellenen bu sayfada, gerekli tüm bilgileri bulacaksınız. Okulun güncel ve kendi ilettiği bilgiler ışığında tüm güncel bölüm bilgilerine, haberlere, yurtdışı tasarım yarışmaları, okul broşürleri ve başvuru koşullarına ulaşabileceksiniz. Tümünü sırasıyla tek bir sayfada toplamayı, sayfalar arasında kaybolmamanız için uygun gördük. Bu sayfayı inceledikten sonra farklı sayfalarda ya da okulun sayfasında ek ve yeni bilgiler aramanıza gerek yoktur. Academy of Art University ile ilgili açıklanan tüm bilgiler burada mevcuttur. Yine de bulamadığınız bilgiler olursa bize ulaşabilir ve sorabilirsiniz.

Academy of art university öğrenim görmüş tanınmış kişiler aramalarında piyasa sektör liderlerinin neredeyse tamamına ulaşabilirsiniz.

 

Academy of Art Üniversitesi San Fransico, California ve Vancouver’da şubeleri bulunan, dünyanın en eski sanat ve tasarım üniversitelerinden biridir. 1929 yılında kurulmuştur. 300 tam zamanlı, 1154 sektör çalışanı yarım zamanlı öğretim üyesi ile toplamda 14000 aktif öğrenciye aynı zamanda eğitim veren dev bir okuldur. Mezunlarının neredeyse tamamı kaliteli işlerde çalışır ve piyasada bilinen, işe alınırken talep edilen bir etikete sahiptir.

Kampüsü San Francisco’nun en büyük kişisel sahipliği bulunan arazisi üzerine kurulmuştur. Okul yüzlerce dersliği, stüdyoları, tiyatroları, setleri, fotoğraf alanları, kurgu ve bilgisayar laboratuvarları, mimari tasarım stüdyoları gibi çok fazla alana sahip, geniş ve güncelliğini sürekli koruyan bir başarı abidesidir.

Bizler Wayout olarak, Academy of Art Üniversitesi’nin ilk ve resmi Türkiye kayıt ofisiyiz. Bizimle gerçekleştireceğiniz başvurularda % 100 kabul garantisi veriyoruz. Okul yetkilileri ile birebir iletişimde yer alıyoruz. Belli dönemlerde gerçekleştirilen burs dağıtımları ve indirimlerden öğrenci adaylarını faydalandırıyoruz.. Yapılan yarışmalardan sizleri haberdar ediyoruz.  Adaylarımızın başvurularının ilk aşamasından son adıma kadar sürekli ve tam destek veriyoruz. Bizler de ekibimizle ilgili okulların sanat ve tasarım fakültelerinden mezun olduğumuzdan, öğrencilerin portfolyolarının hazırlığında, revizyonlarında, başvuru süreçlerinde, bölüm ve eğitim alanı seçimlerinde doğru destek veriyoruz. Ayrıca bizlerle başvurularını gerçekleştiren öğrencilere ücretsiz vize ve konaklama ayarlanması üzerine destek de veriyoruz. Bunların ilk adımından son anına kadar sizlerden hiçbir ücret talep etmiyoruz çünkü bizler okulun Türkiye’de görevlendirdiği kayıt ofisi olarak konumlandığımızdan, kazancımızı okullarla olan anlaşmalarımızdan, yine onlardan ödeme alarak gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle başvurularınızı bizimle güven içinde sürdürebiliyorsunuz.  Academy of Art Üniversitesi Türkiye başvurularını bizimle sürdürerek başarıya ulaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Academy of Art Üniversitesi toplam 25 bölümde lisans, ön lisans, yüksek lisans ve sertifika eğitimleri sunmaktadır. Bazı eğitimler online olarak da verilmektedir. Okul Western Association of Schools, Council of Inderior Design Accreditation, National Architectural Accrediting Board gibi bir çok ilgili alan odası ile akredite ve onaylıdır. Üniversitenin içinde bir çok sanat ve tasarım müzesi, galeri ve sergi alanlar bulunmaktadır. Okul ; Acting, Advertising, Animation & Visual Effects, Architectural Design, Architecture, Art Education, Art History, Art Teaching Credential, Automotive Restoration, Costume Design, Fashion, Fashion Journalism, Fashion Marketing, Fashion Merchandising, Fashion Product Development, Fashion Styling, Fashion Visual Merchandising, Fine Art, Game Development, Game Programming, Graphic Design, Illustration, Industrial Design (Transportation, Toy and Product Design), Interior Architecture & Design, Jewelry & Metal Arts, Landscape Architecture, Motion Pictures & Television, Multimedia Communications, Music Production for Sound Design & Visual Media, Photography, Social Media, Studio Production for Advertising & Design, Visual Development, Web Design & New Media, Web Development Intensive, and Writing for Film, Television & Digital Media alanlarında eğitim vermektedir. Her bir programın ön lisans, lisans, sertifika ve yüksek lisans eğitimleri bulunmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Academy of Art Üniversitesi çok yetenekli öğrencilere burs vermektedir. Burslar için yeterli olup olmadığınızı anlamak için, İngilizce cvniz, portfolyonuz ve neden kendinizi bursa layık gördüğünüzü anlatan kısa bir İngilizce yazıyı, hangi bölümde eğitim almak istediğinizi de yazarak; burs@wayout.com.tr adresine gönderiniz.

 

Academy of Art Üniversitesi sosyal imkanları geniş bir kurumdur. 50 kadar resmi öğrenci kulübü bulunur. Futbol takımları ülke çapında başarılar elde etmektedir. Okulda yetkin olabileceğiniz bir çok alan bulunmaktadır.

 

 

 

Academy of Art University Fiyatları

 

Okul ücretleri aşağıda belirtilmiştir. Ödeyeceğiniz tutarlar okulla yapılacak görüşmeler sonucunda belli ödeme planlarına bağlanabilir.

Okulda toplam harcamalarınız aşağıdaki gibi olacaktır.

 

Eğitim ücretleri ortalama: 21,250 USD

Kitap ve Malzemeler ortalama: 1,850 USD

Bir senelik yaşam masrafı ve kira: 12,000-15,000 USD

 

Okul tasarım alanında dünyanın en iyi 25 okulu arasındadır. Eğitimi basit ve herkesin mezun olabileceği alelade bir tempoda değildir. Ağır bir eğitim sonucunda kaliteli ve nitelikli çalışanlar mezun eder. Bu nedenle katılımınızla birlikte disiplinli bir eğitim sürecine hazır olmanız gerekir.

 

Academy of Art University Nerede?

 

Academy of Art University 79 New Montgomery Street San Francisco, CA 94105

Google fotoğrafları

Academy of Art University Başvurusu

 

Başvuru için öncelikle gitmek istediğiniz bölümle ilgili bizlerle iletişime geçerek doğru kararı verdiğinizden emin olmalısınız.

 

Academy of Art Universitesi %40 yabancı öğrenci sayısı ile 115 ülkeden öğrenci kabul etmektedir.

 

Başvuru için gerekli evraklar:

 

-Resmi Transcriptler ve diplomanız.

-Lise ya da üniversite transcriptleriniz.

-Size Sponsor olacak aile bireyinin dolduracağı formlar

-Lisans eğitimleri için portfolyo zorunlu değildir ancak kabulü hızlandırır ve fayda sağlar,

Yüksek lisans eğitimleri için portfolyo teslimi zorunludur. Portfolyo yapılan işlerin detaylı açıklamalarını da içermelidir.

-Bankanızda en az 37600 USD bulunduğunu bildiren banka mektubu almalısınız. Bu para sizin ya da sponsorunuzun hesabında olabilir.

-Ielts ya da toefl sınavlarınız varsa sonuç ibrazı yapabilirsiniz. Yoksa okula ulaştığınızda -İngilizce sınavına girmelisiniz. Başlangıç seviyesinde ya da biraz üzerindeki İngilizce bilgisi okula başlamanızda sorun yaratabilir. Bu nedenle orta üzeri İngilizce biliyor olmalısınız. -Okulda İngilizce eğitimi de verilmektedir. Kendinizi yetersiz hissederseniz ek derslere katılabilirsiniz.

-Okula 500 USD başvuru ücreti yatırmanız gerekecektir. Ödemeler dijital olarak gönderilir.

-Kredi kartı ile ödeme mümkündür. Okulun güvenli bağlantısı kullanılarak ödemeler yapılır.

Ve size bunlar dışında bildirilecek gerekli resmi evraklar olacaktır.

 

Academy of Art Üniversite Eğitim Bursları

 

Şimdiye kadar okulda 40 yıl içerisinde 45 bin öğrenciye burs verilmiştir. Sadece 2012 yılından bu yana, 10 milyon dolarlık toplam burs dağıtılmıştır. Bu burslar 1000-2000 dolarlık dönem başı destek burslarından, erken kayıtlarda % 15 e varan indirimlere kadar çıkabilmektedir.

 

Academy of Art Üniversite Öğrenci Konaklaması

 

Öğrenciler için kampüs civarında bir çok öğrenci konaklaması bulunmaktadır. Sadece erkek, kadın, karma yurtlar bulunur. Bizler daha önce bu konaklamaları tek tek ziyaret ettiğimiz için, okul başvurunuzla birlikte size uygun konaklamaları tavsiye edeceğiz. Adayları tanıdığımızda, kimin hangi konaklamada rahat edebileceğini de anlayabiliyoruz. Elbette konaklamaların yer müsaitliği de büyük bir etken. Konaklamalara bu bağlantıdan https://www.academyart.edu/campus-athletics/housing/  göz atabilirsiniz. Konaklama seçimini, okul başvurusundan sonraki aşamaya bırakmayı öneriyoruz.

 

Öğrenci konaklaması dönemlik 4200 – 12000 USD arasında değişmektedir. 500 USD depozit verilerek konaklama başvurusu yapılır. Ardından okul sizlere konaklama imkanlarını, müsait konaklamaları sunar ve birlikte size en uygun seçimi yaparız.

 

Öğrenci konaklamalarında yemek belli binalarda mümkündür. Dönemlik 2600 USD olarak belirlenen fiyatlarla yemekler sunulmaktadır. Üniversite kampüsünün içinde, etrafında, sokaklarda bir çok yemek imkanı bulunmaktadır. Öğrenciler bunlardan da faydalanabilir. Bu konuda ayrıca konaklama seçimi aşamasında bilgi verilecektir. Çünkü yemek imkanları konaklamalara göre değişmektedir.

 

Örnek konaklama fiyatları aşagıdaki gibidir.

 

academy-of-art-ev

San Francisco’da yaşam ve etkinlikler

Yaklaşık 90 yıldır sanatçılar ve tasarımcılar Academy of Art Üniversitesi’ni evleri olarak gördüler. 1929 ‘da kurulan üniversite ülkenin en büyük sanat ve tasarım üniversitesidir. San Francisco şehrinin tam içindeki kampüsümüzde, California’nın en dinamik kültürel, sanatsal, teknolojik imkan ve kaynaklarının ortasında yer almaktadır. Her bir köşesinde ayrı bir ilham kaynağı bulunan okul, tasarım ve sanat alanlarında okuyanlar için paha biçilemez bir konumdadır.

 

Şehrin her yanında müzeler, sanat galerileri, tiyatro ve konser alanları bulunmaktadır. Genç ve dinamik bir hayat tarzına sahip şehirde sürekli olarak canlı bir akış bulunur ve burada insanlarla iç içe, hayatın tam kalbinde yaşarken eğitiminizi de en kaliteli okullardan birinde almış olursunuz. Ulaşım şehrin bir çok yerine giden ücretsiz servisler, ücretli minibüsler, trenler, taksiler, kiralık arabalar gibi bir çok yöntemle sağlanır.

 

 

Öğrenci Sağlık Sigortası

Amerika’da Academy of Art Üniversitesi’nde eğitim alan tüm öğrenciler, Aetna Öğrenci Sağlık Sigortası programına otomatik olarak kayıt edilmektedirler.

 

Mezuniyet Sonrası Kariyer – İş yerleştirme servisleri

Mezuniyet sonrası üniversite kariyer servisi profesyonel meslek hayatınızda ilerlemeniz için destek vermektedir. Bir çok ajans, yapım  firması, lider sektör çalışanları, işverenler ile iletişimi bulunan, geniş bir networke sahip olan kariyer servisi, öğrencilerin cv ve bilgilerini mezuniyetleri ile birlikte bu ağda yayınlamakta ve öğrenciler için iş aramaya yardımcı olmaktadır.

Academy of Art Üniversitesi Bölümleri ve Açıklamaları

 

Aşağıda üniversitede verilen eğitimlere ve açıklamalarına ulaşabileceksiniz. Tüm eğitimler aşağıdaki sıralamada verilmektedir. Kendi ilgi alanınız, bütçeniz, mezuniyetiniz, gelecek planlarınız ve ihtiyacınıza göre bir program seçebilirsiniz.

 

AA: Associate of Arts (AA) Degree – Ön Lisans Eğitimi – 2 sene sürer

BFA: Bachelor of Fine Arts (BFA) Degree – Lisans Eğitimi – 4 sene sürer

MA: Master of Arts (MA) Degree – Yüksek lisans eğitimi – 2 sene sürer

MFA: Master of Fine Arts (MFA) Degree – Güzel sanatlar yüksek lisans eğitimi – 3 sene sürer – daha detaylı bir eğitim içerir.

Certificate: Sertifika eğitimi –  4 yıl sürer

Online Course: Online eğitimlerin programa göre süresi değişir.

 

Acting

Advertising

Animation & Visual Effects

Architecture

Art Education

Art History

Communications & Media Technologies

Fashion

( Costume Design, Fashion Design, Fashion Journalism, Fashion Marketing, Fashion Marketing & Brand Management, Fashion Merchandising, Fashion Merchandising & Management, Fashion Product Development, Fashion Styling, Fashion Visual Merchandising, Footwear & Accessory Design, Knitwear Design, Textile Design )

Fine Art

Game Development

( Game development – Game Programming )

Graphic Design

Illustration

Industrial Design

Interior Architecture & Design

Jewelry & Metal Arts

Landscape Architecture

Motion Pictures & Television

Music Production & Sound Design for Visual Media

Photography

Visual Development

Web Design & New Media

Writing for Film, Television & Digital Media

 

 

AA: Associate of Arts (AA) Degree – Ön Lisans Eğitimi – 2 sene sürer

BFA: Bachelor of Fine Arts (BFA) Degree – Lisans Eğitimi – 4 sene sürer

MA: Master of Arts (MA) Degree – Yüksek lisans eğitimi – 2 sene sürer

MFA: Master of Fine Arts (MFA) Degree – Güzel sanatlar yüksek lisans eğitimi – 3 sene sürer

 

Academy of Art Üniversitesi Amerika’da oyunculuk bölümünde adaylar sadece ezbere metin okumaz. Burada rolü nasıl yaşayacağınız, nasıl seyirciye hissettireceğiniz gerekleri yanında, bunun nasıl piyasada yer bulacağını da öğrenirsiniz. Nedir bu piyasa? Piyasa sizin çalışacağınız iş alanlarıdır. Tiyatrolar, reklam çekimleri, diziler, filmler, çeşitli yapımlar. Burada rol almaya gittiğinizde, kameranın ardında, tv’den izlediğinizden farklı bir ortam olduğunu göreceksiniz. Bu ortam ışıkçı, setçi, kameraman, kurgucu, senarist, makyöz gibi, apayrı bir set ortamıdır. İşte burada çalışmaya hazır ve deneyimli bir şekilde mezun olmalısınız ki seçmeleri kolayca geçerek, uyumlu bir çalışan olduğunuzu gösterebilecek deneyime sahip olun. Okulda eğitmenleriniz, senelerdir bu ortamların içinde olduklarından, size de nasıl hızla uyum sağlayıp, piyasada kolayca çalışabileceğinizi öğreteceklerdir. Kamera, ses, teknik işler ve tüm alanlarda genel bir bilgilendirmeden sonra, oyunculuk esaslarını öğrenecek ve her şeyiyle hakim bir çalışan olarak mezun olacaksınız.

 

Bu bölümde alabileceğiniz eğitimleri aşağıda kısa kısa anlatmak isteriz;

 

AA: Associate of Arts (AA) Degree – Ön Lisans Eğitimi – 2 sene sürer

 

Bu eğitimde, oyunculuk, doğaçlama, vokal, tonlama, komedi, dram, mimik, rol yapma, ezber, sahne, set, dans,  gibi temel alanlarda eğitimler alırsınız.

 

BFA: Bachelor of Fine Arts (BFA) Degree – Lisans Eğitimi – 4 sene sürer

 

Bu eğitim 4 sene boyunca çok geniş, uzmanlığa yönelik, oyunculuk, kamera önünde rol yapma, doğaçlama, vokal, tonlama gibi bir çok alanda eğitim verirken, seçmelerde başarı sağlama, yapımlar, müzikaller, sahne savaş sanatları gibi çok yönlü eğitimler vererek öğrencileri hazırlar.

 

MA: Master of Arts (MA) Degree – Yüksek lisans eğitimi – 2 sene sürer

 

Oyunculuk Üzerine yüksek lisans eğitiminde, adaylar kamera önünde eğitim alırken ses, konuşma, mimikler, hareket, seçmeler, kamera teknikleri gibi bir çok alanda, bilgilerinin üzerine daha fazlasını ekleyerek profesyonelleşirler.

 

MFA: Master of Fine Arts (MFA) Degree – Güzel sanatlar yüksek lisans eğitimi – 3 sene sürer

 

Oyunculuk üzerine bilgili ve bir miktar deneyimli öğrencilere önerilen bu bölümde konservatif bir eğitim sunulur.  Çok yoğun ve gelişmiş alanlarda eğitimler sunulan yüksek lisans eğitiminde, adaylar üç sene boyunca tüm alanlarda uzmanlaştırılırlar.

Acting – Oyunculuk Eğitimi

Academy of Art Üniversitesi oyunculuk bölümünde adaylarını film, tiyatro ve televizyonun başta gelen ve aranan oyuncuları olmaları için yetiştirir. Piyasada kullanılabilir, gerçek oyunculuk eğitimi almanız için, konuşma, hareket ve tüm incelikleri ile oyunculuk sanatını öğreneceğiniz, piyasa profesyonelleri tarafından öğretilecek bir eğitime hazır olun. Buradan mezun olan adaylar güncel, piyasada aranan, çalışmaya hazır, sanatçı yönünün yanında, sektör elemanları ile uyumlu çalışabilecek bireylere dönüşürler.

 

Bu bölümde alabileceğiniz eğitimler; lisans, ön lisans, yüksek lisans, güzel sanatlar yüksek lisans eğitimi ve online eğitimlerdir. Yukarıda bu eğitimlerin açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

 

Advertising – Reklamcılık

Üniversitenin reklamcılık bölümünde, öğrenciler dünya çapındaki en iyi medya ve reklam ajanslarının çalışanlarından yaratıcı tanıtım dersleri alırlar. Hikaye anlatımı, sanat, medya tasarımı, tanıtım ve reklamın en güncel ve sıcak piyasa koşullarına uygun eğitimini alırlar. Ödüllü metin yazarları, yaratıcı stratejistleri tarafından verilen eğitimlerde, piyasada aranan bir nitelikli çalışan halinde mezun olursunuz. Academy of Art Üniversitesi’nde Sosyal medya, baskı, online videolar, billboardlar, radyo ve internet siteleri, tv şovları ve video oyunları içierisinde reklamcılığın nasıl da yer aldığını ve bunları nasıl hazırlayıp yöneteceğinizi öğreneceğiniz eğitimlerde, bir reklam ajansında da gerçek işler yaparak yer alacak ve deneyim kazanacaksınız.

 

School of Animation & Visual Effects – Animasyon ve görsel efektler okulu 

Sürekli gelişen ve yükselen bu sektördeki en iyi eğitimi veren okul dünya çapında Academy of Art Üniversitesi’dir. Çünkü okulda görsel efektler alanında en iyi işleri yapan çalışanlar ders verir, onların talepleri neticesinde gerekli tüm ekipmanlar ve teknolojik donanım satın alınmıştır, sürekli de yenilenmektedir. Bu çalışanlar piyasada ne tür işler yapıyorlar ve ne üzerinden talep alıp para kazanıyorlarsa, öğrencilere de bunları öğretirler. 2d, 3d animasyonlar, storyboard, özel efektler, stop motion, 3d modelleme gibi bir çok alanda eğitim aldıkları, studox adında bir animasyon okul stüdyosu bulunmaktadır. Çoğunlukla buradaki işler de piyasada halihazırda talep edilip sparişi gelmiş gerçek işler olur. Bu sayede öğrenciler henüz mezun olmadan piyasada çalışmış ve sektör hakkında bilgi sahibi olmuş olurlar.

 

School of Architecture – Mimarlık Fakültesi

Academy of Art University, Amerika’da mimarlık eğitimi için en doğru ve güçlü kurumdur. Bu okulda; lisans, yüksek lisans eğitimleri alabileceğiniz farklı bölümler bulunmaktadır. Eğitim hayalden uzak, tamamen gerçekçi ve piyasa koşullarına uygundur. Bu bölümde eğitim veren tüm hocalar sürekli olarak uygulanan, inşaatı gerçekleştirilen, gerçek projeler yaparlar. Bu projeler hayat bulurken onlarca sorunu çözmüş ve çözen öğretmenleriniz, sizi piyasada nelerin beklediğinden haberdar olarak, deneyimlerini aktarma üzerine bir gerçek eğitim sunarlar. Buradan mezun olan öğrenciler hızla sektörde iş yapmaya başlar. Bunun nedeni, iş görüşmelerine gittiklerinde, görüştükleri baş mimarların, kendilerine yönelttikleri sorulara deneyimli bir mimar gibi bilgi ile cevap verebilmeleri ve sektörde çalışmaya hazır olduklarını kolayca gösterebilmeleridir. İlk yıl öğrencilere temel mimari tasarımları, gerekli bilgileri, tümüyle baştan sona gerekli ana öğeler anlatılır, ardından konsept tasarımları, uygulanabilir tasarımlar, tectonic bilgileri ve tüm gerekleri ile bir projeyi baştan sona bitirmek işi öğretilerek, hazır bir çalışan olarak mezun edilir. Yüksek lisans eğitimleri ise daha komplike ve işlevsel tasarımlar üzerine adayları eğitir.

 

 

School of Art Education – Sanat Eğitimi Okulu

Academy of Art Üniversitesi sanat eğitimi öğretmenler ve sanat eğitmenleri yetiştirir. Stüdyolar, workshoplar, farklı alanlardan bir çok tasarım kursu, alan çalışmaları ve dahası için bir çok ölçütte başarılı bir yönetim şeması ile çok nitelikli bireyler mezun edilir. Görsel sanatlar, pedagoji, öğretme bilimi gibi çok yönlü bir çok eğitimden geçerler. Ardından eğitim sektörünün ana okuldan, üniversiteye kadar çok geniş bir yelpazesinde yer alabilecek eğitmenler olarak mezun olurlar.

 

School of Art History – Sanat Tarihi Eğitimi

Sanat tarihi eğitimi Academy of Arts içinde çok önemsenen ve nitelikli eğitimenlerin barındığı bir alandır. Tarihsel teori ve kritik edebilme yeteneği ile güzel sanatlar ve uygulanabilir sanatlar üzerine eleştirel yaklaşım imkanı da veren bu fakültede sanat tarihi programları çok görüşlü ve çeşitli bir uzman yetiştirir. Üniversitenin kendi tarihi de oldukça eski olduğundan, uzun yıllardır bu alanda ciddi bir uzmanlaşma ortaya çıkmıştır.

 

School of Communications & Media Technologies – İletişim ve medya teknolojileri okulu

Academy of Art Üniversitesi iletişim ve medya teknolojileri tamamen tasarım odaklı, öğrencilere en gelişmiş teknolojiler ile hikayeleri ve olayları nasıl nasıl aktarabileceklerini öğreten bir bölümdür. Radyodan, videoya, mobil teknolojilerden sosyal alanlara kadar kendiniz çekmeyi, düzenlemeyi, kurgulamayı ve hikayeler üretmeyi öğreneceksiniz. Teknolojinin kalbinde yer alan okul tüm alanları ile multimedya iletişim sistemlerine yakın ve çalışanlarına hakimdir. Okulda da piyasada çalışan profesyoneller ders verdiği için tüm alanlarda hazır bir çalışan olarak mezun olmak mümkün olacaktır. Medya işletmesi, stüdyo eğlence programı yapımcılığı, dronelar ve ileti teknoloji kullanımı, sunuculuk ve performans sanatları, görsel efektler ve kurgu gibi alanlarda alacağınız çeşitli eğitimler sonucunda, sektörde çalışmaya hazır halde mezun olacaksınız.

 

School of Fashion – Moda Tasarımı

Academy of Art Üniversitesi Amerika Moda Tasarımı eğitimi için bir numaralı okuldur. Burada lisans ve yüksek lisans, sertifika eğitimleri alabilir, kendinizi bir piyasa profesyoneli olarak hazırlayabilirsiniz.

 

Costume Design, Fashion Design, Fashion Journalism, Fashion Marketing, Fashion Marketing & Brand Management, Fashion Merchandising, Fashion Merchandising & Management, Fashion Product Development, Fashion Styling, Fashion Visual Merchandising, Footwear & Accessory Design, Knitwear Design, Textile Design  alanlarında bölümlere sahip moda tasarımı okulunda dilediğiniz bölümü seçerek eğitiminize başlayabilirsiniz.

 

School of Fine Art – Güzel sanatlar okulu

Academy of art üniversitesinin amerika’daki en ünlü güzel sanatlar okulunu bünyesinde barındırdığını bilmek gerekir. Buradaki öğrenciler henüz mezun olmadan önce dahi, galerilerin ve sanat koleksiyoncularının satın almak istediği işler yaparlar. Resim, heykel, mücevher tasarımı, baskı teknolojileri konusunda uzman bir birey olarak profesyonelleşirler.

 

School of Game Development – Oyun yapım eğitimi

Academy of Art Üniversitesi dünyanın en büyük ve köklü oyun yapım okuludur. Amerika bu işin merkezidir ve steam adlı firma ile ortak yürütülen projeleri ile, Academy of Art öğrencileri ve mezunları daima piyasada işlevsel projeler hazırlarlar. Başlangıcından sonuna kadar, konsept tasarımlardan ui, ux çalışmalarına, modellemeler, animasyonlar, karakter, dünya yaratımı gibi bir çok alanda uzmanlaşan oyun tasarımcısı, mezuniyeti ile birlikte derhal büyük oyun tasarım stüdyolarında işe girer. Game development ve game programming adlı iki farklı bölümde eğitim alabileceğiniz bu okulda, oyun tasarımının tüm aşamalarında uzman bir profesyonel olarak yetişirsiniz. 3d karakter tasarımı, 3d çevre tasarımı, karakter konsept tasarımı, çevre konsept tasarımı, oyun ve seviye tasarımı, ux, ui tasarımı, animasyon vfx, oyun programlama, sistem programlama ve bir çok alanda alınacak eğitimler, sizleri zorlu ama faydalı bir maratona çağırmaktadır.

Academy of art university program broşürlerine, aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Wayout tam 15 senedir tüm çalıştığı okulların resmi temsilcisi ve Türkiye kayıt ofisidir. Bu sayede sizlerden hiçbir ücret almadan öğrencilerin kayıt işlemlerini sürdürür ve destek olur.

Academy of art, dünyanın en yaşlı ve köklü tasarım okullarından biridir. Bu sayede oturmuş, güçlü ve kaliteli bir eğitim sunar. Kaynakları kendini sürekli güncel tutmaya ve teknolojik donanımını yükseltmeye yetmektedir. Öğretmenleri piyasanın aranan, kaliteli, işlerinde uzman bireylerinden oluşmaktadır. Bu sayede bir çok aşamada diğer okulların önüne geçen bir okuldur.

Okul öğrencilere başarı bursları ya da kayıt aşamasında yetenek bursları gibi bir çok alternatif sağlar. Bunlara da nasıl ulaşabileceğinizi yine bizlerden öğrenebilirsiniz. Birçok aday binlerce dolar indirim ve burs ile okula kayıt yaptırabilmektedir.

Üniversitenin ilgili alanlarından mezun değilseniz ve eğitiminiz yoksa, yine bu okulların ilgili hazırlık, İngilizce dil eğitimi, akademik hazırlık programları gibi bir çok alternatifine katılarak kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Okulun öğrenci konaklama departmanı da, yine yakın ve çevre semtlerde konaklama imkanları için öğrencilere destek olmakta, yardım etmektedir. 

Kayıt işlemleri için beklemeden, sorularınızla birlikte bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

School of Acting

School of Advertising

School of Animation & Visual Effects

School of Architecture

School of Art Education

School of Art History

School of Communications & Media Technologies

School of Fashion

School of Fine Art

School of Game Development

School of Graphic Design

School of Illustration

School of Industrial Design

School of Industrial Design – Automotive Restoration

School of Interior Architecture & Design

School of Jewelry & Metal Arts

School of Landscape Architecture

School of Motion Pictures & Television

School of Music Production & Sound Design for Visual Media

School of Photography

School of Visual Development

School of Web Design & New Media

School of Writing for Film, Television, & Digital Media

Academy of Art University Kampüs Haritası ve Ulaşım

Academy of Art University kampüs haritası aşağıda görüntülenebilir. Üniversitenin kimlik kartlarına sahip olan tüm öğrenciler bu servislerden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Servisler güvenilir ve hızlı ulaşım imkanı sağlarlar. Üniversite kampüsleri ve konaklamalar arasında sürekli olarak mekik dokuyan bu servisler ile, rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı san-francisco-1024x308.png

9 New Montgomery St, San Francisco, CA 94105, Birleşik Devletler adresinde merkezi bulunsa da üniversite kendine ait bir çok mülke yayılmış durumda. Bunlar arasında yürmek oldukça zahmetli ve uzun sürmekte. Buna çare olarak satın aldıkları irili ufaklı bir çok araçla sürekli ücretsiz taksi ve otobüs servisi sunmaktalar.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı academy-of-art-university-harita-1024x565.png

Servisler zamanında hareket zorunluluğuna sahip olduğundan mutlaka gecikmeden, vaktinde orada olun. Her binişte mutlaka öğrenci kartınızı göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Ulaşım yardım hattı: 415.618.6370

Akademi iletişim hattı: 415.618.3896

Öneriler için: transportation@wayout.com.tr

Bizler Wayout olarak, Academy of Art University’nin resmi Türkiye kayıt ofisiyiz. Okulun tanıtım sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı cable-car-academy-of-art-1024x341.jpg

San Francisco’da Ulaşım

San Francisco’da ulaşım oldukça kolaydır. Turistik bir şehir olduğu için bir çok yerde farklı alternatifler geliştirilmiştir.

Muni metro: Muni denilen mini metrolarla şehrin her yerine ulaşabilirsiniz. Bu metro ufak bir lift gibidir ve tüm şehirde bir ulaşım merkezinden diğerine kısa ya da uzun mesafelerde hareket etmektedir. İstanbuldaki tramvay hatlarını örnekleyebilirsiniz. Bu muniler için tek geçişlik, aylık gibi alternatif biletler alabilirsiniz.  Muni Academy of art university kampüsünden de geçmektedir. Buraya da çevre evlerden ulaşabilir, araçsız hayat sürebilirsiniz. Konaklamanızdan çıkıp muniye ulaşarak üniversiteye gelmek oldukça kolay. Engelli vatandaşlar için de muni biniş inişleri teknolojik donanımlarla desteklenmektedir. Bunun dışında Bart ve Caltrain, kablo tramvay gibi bir çok alternatif raylı sistem modeli hizmetinizdedir. Tek girişlik bilet 2 dolar, aylık akbil modeli ise 75 dolardır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı san-francisco-metro.jpg

Bisiklet: Bisiklet yolları tüm san francisco’da düzenlenmiş ve oldukça işlevsel şekilde kullanılabilir haldedir. Tüm şehri saran bisiklet yolları ile eğer bir bisiklet edinebilirseniz hem sağlıklı hem de kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Ücretsiz, temiz, sporu da içine alan bir ulaşım modeli için bisiklet tercih edilebilir çünkü san franciso’da ulaşım bisikletle çok kolaydır. Öğrenci konaklamanızdan sabah çıkarak, Academy of art university kampüsüne bisikletle ulaşabilirsiniz. Bunu yapan çok sayıda öğrenci var ve bisikletleri kilitlemek için bir çok alan mevcut. Bisiklet yolları bizim ülkemizdeki gibi korunaksız değil, insanlar ve şöförler, bisiklet kullanan halka oldukça saygılı. Elektrikli bisikletler de günümüzde oldukça yaygınlaşmış durumda. Dilerseniz bir elektrikli motosiklet, bisiklet satın alarak da ulaşım sorununuzu çözebilirsiniz. Ayrıca şehir içinde birçok yerde, kredi kartınızı gösterip alabileceğiniz, farklı bir durağa bırakabileceğiniz kiralık bisikletler de bulunmaktadır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı san-francisco-bisiklet-1024x341.jpg

Taxi: Academy of Art University Kampüsü’nden taksi durakları sürekli öğrenci taşır. Taksiler burada erişilebilir ve uygun fiyatlıdır. Araba satın almak yerine bir çok öğrenci taksileri kullanır. Çok yağmurlu ya da geç kaldığınız bir günde tercih edebileceğiniz bir alternatif taksidir. Sorunsuz şekilde, elleriniz doluysa, ağır yük taşıyorsanız, alışveriş sonrası ya da çok yorgun olduğunuz bir günde taksi tercih edebilirsiniz. Taksi alternatifi elbette UBER’dir. San Francisco uber için oldukça nitelikli hizmet veren bir şehirdir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı san-francisco-metro-haritasi-1024x1024.png

Yürümek: San Francisco yürümek için çok doğru bir şehirdir. Şehrin yolları genellikle düz, temiz ve güvenli olduğundan, hava genellikle iyi derecelerde seyrettiğinden, konaklamanızdan okula yürüyüş mesafesindeyseniz mutlaka yürümeyi önereceğiz. Academy of Art University Kampüsü’nden evinize yürümek, zaman zaman dışarı çıkıp bir ulaşım alternatifi bulmaktan daha kısa süreye denk gelebilir.  

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı san-francisco-wayout-1024x341.jpg


Academy of Art University Amerika’nın en eski ve en büyük akredite sanat okuludur.

San Francisco Moda, Sanat, Tasarım, Dizayn ve Medya alanlarında eğitim almak isteyen öğrenciler için Amerika’da seçilebilecek en doğru şehirlerin başında gelir.

Dünya genelinde 115 farklı ülkeden gelen öğrenciler profili bulunmaktadır.

English Language Support eğitimi sayesinde öğrenciler bölüm derslerini alırken aynı zamanda İngilizce becerilerini geliştirebilirler.

Lisans öğrencileri için başvuru sürecinde herhangi bir portfolyo zorunluluğu bulunmamaktadır.

Lisans ve Yüksek lisans öğrencileri için dil skoru sunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Öğrenciler sektör profesyonellerinden eğitim almaktadır.

Amaç öğrenciye kariyer hedeflerinde yol göstermek, portfolyosu olabilecek en profesyonel seviyeye taşımak ve Amerika’da ihtiyacı olan ‘’Network’’u sağlamaktır.

Tüm programlar için yıl bazında 8 ay taksitli ödeme imkânı sunulmaktadır.

Tüm programlar eğitim süresince CPT (Part Time) mezuniyet sonrası (OPT) tam zamanlı çalışma iznine uygun niteliktedir.

STEM programlardan mezun öğrenciler 3 yıl süreli çalışma izni alabilirler.

Öğrenciler eğitim süresince gerçek projelerde çalışırlar.

Akreditasyonlar

CIDA

CTC

NAAB

NASAD

WSCUC

Daha fazlası için lütfen tıklayınız:

Accreditation

https://www.academyart.edu/about-us/accreditation/embed/#?secret=5GPpKgS6N9

Ödüller

Academy of Art University 2018 yılında Dünyanın en iyi 5 Animasyon okulundan biri seçilmiştir

Academy of Art University Digital Illustration alanında Dünya’da 1. Sıradadır

Academy of Art University Dünya’nın en iyi 5 medya okulundan biridir

Academy of Art University Dünya’nın en iyi 10 Fotoğrafçılık okulundan biridir

Academy of Art University Amerika’nın en iyi online programlara sahip 3 okulundan biridir

Mezun Öğrencilerimizin Akademi Ödülleri

2019 Oscar Kazananları ve Adayları

Black Panther (8 Alumni)

Solo: A Star Wars Story (17 Alumni)

Avengers: Infinity War (33 Alumni)

Incredibles (12 Alumni)

Ready Player One (18 Alumni)

2018 Oscar Kazananları ve Adayları

Beauty and the Beast (2 Alumni)

Blade Runner 2049 (9 Alumni)

Boss Baby (13 Alumni)

Coco (12 Alumni)

Guardians of the Galaxy Vol.2 (13 Alumni)

Kong Skull Island (12 Alumni)

Star Wars: The Last Jedi (9 Alumni)

War fort he Planet of the Apes (8 Alumni)

Kariyer Departmanı

90 Yıllık Tecrübe…

Industy Panels

Company Presentations

In Class Lectures

Portfolio Review Sessions

Interviews

Kariyer Departmanının Öğrencilere Sunduğu Destekler

Resumes

Letters

References

Networking

Informational

Interviews

Employment

Interviews

Career Toolkit

Partnership with GM, Volvo and Jaguar

Partnership with NASA

Partnership with Digital Domain

Working with Uber, Lyft, Google and Apple

Academy of Art University bulunduğu konum, sektör bağlantıları ve projeleri ile ülkenin en popüler sanat okulu haline gelmiştir. İşe yerleştirme başarı oranı en yüksek okullardan biridir. 

Kariyer merkezinin gerçekleştirdiği organizasyonlar sayesinde öğrenciler sürekli olarak sektör profesyonelleri ve İK birimleri ile bir araya gelerek kendilerini ispat etme şansı yakalarlar. 

Öğrencilerimiz Hangi Şirketlerde Çalışıyor?

Adidas Group

BLIZZARD Entertaintment

Bloomingdale’s

Burberyy

California Academy of Sciences

Chanel

Christian Dior

Disney Interactive

DreamWorks Animation

E! Entertainment

Electronic Arts

Ford Motor Company

Gap Inc.

Apple

Google

Facebook

Nike

NBC

Hasbro

Louis Vuitton

Paramount Pictures

Pixar

Samsung

Prada

National Geographic

Microsoft

Tesla

Netflix

Apple

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız