İtalyada İtalyanca Dil Eğitimi için en iyi okullardan biri Scuolo Leonardo Da Vinci dir. Özellikle İtalya’da sanat eğitimi almak isteyenler için de idealdir. Sizlere tüm sene boyunca en yüksek kalitede, başlangıç seviyesinden, Italyanca öğretmenleri için hazırlanmış seviyelerde çok çeşitli Italyanca Dil Kursları sunulur. Her seviyedeki kurslar her iki haftada başlar ve siz istediğiniz sure bu kurslara devam edebilirsiniz. Scuolo Leonardo Da Vinci, Naba ile anlaşmalı olarak, İtalyanca ve Sanat hazırlık kursları da verir. NABA’da İtalyanca Eğitim görmek isteyen öğrenciler, şartlı kabullerini alarak, Leonardo Da Vinci’de İtalyanca öğrenirken, aynı zamanda bölümlerine yönelik çizim, tasarıma giriş dersleri ve İtalyanca terminolojiyi öğrenirler. Sanatsal bir biçimde, iletişime önem veren, esnek ve çok efektif eğitim metodu; dostane ve kişiye özel bir atmosfer, işinden heyecan duyan, dinamik ve çok yüksek tecrübeye sahip öğretmen kadrosu, küçük ve çok uluslu eğitim grupları ile İtalyanca’yı en iyi şekilde öğrenmenizi sağlarken, sanatsal ve yaratıcı yönünüzün de gelişmesini sağlar.

Sculo Leonardo Da Vinci’den aldığınız İtalyanca Dil Diploması, uluslararası kabul gören Floransa’dır. Dil Diploması Amerikan kolejleri ve Amerikan Sistemi Krediyle öğrenim veren üniversitelerde kredi transferi için kabul görmektedir. Leonardo Da Vinci’de katılabileceğiniz programlar çok çeşitlidir.

İtalyanca Dil Kursları
Yoğun İtalyanca Plus
Yoğun İtalyanca
İtalyan Dili ve Kültürü
Mesleki İtalyanca Üzerine:
Ticari İtalyanca
Bankacılık İtalyancası
Hukuk İtalyancası
Sağlık Sektörü için İtalyanca
Otel Sektörü için İtalyanca
Şarap ve Yiyecek Sektörü İtalyancası
Turizm İtalyancası
Uçuş Görevlileri için İtalyanca
Moda Dili
Mimari İtalyanca
İtalyan Sineması
İtalyan Edebiyatı
Opera Dili
Tiyatronun Tarihi ve Dili
Üniversiteye Hazırlık
Tıbbi Eğitim
Mimari Eğitim
Diğer Kurslar:
Yabancı İtalyanca Öğretmenleri için Mesleki ve Yoğun Temel Formasyon Kursları (Socrates Comenius-2 projeleri arasına kabul edilmiş)
İtalyan Futbolu
İtalyanca Kursları ve Konservatuar için kurslar, İtalian Music School in Florence, Il Trillo ortaklığı ile sunulur. Müzik üzerine eğitim alacak öğrenciler yine burada hazırlık programını alıp, Il Trillo’da eğitimlerine devam edebilirler.

Enstürman Kurslar
Kanto ve Diksiyon
Enstürman Korosu
Ses Korosu
Opera
Orkestra Yönetimi
Beste
Müzik Tarihi
Sculo Leonardo Da Vinci bunların yanında direkt İtalyanca ve Sanat Kursları sunar. Bunlar:
Çizim, Resim, İtalyan Tasarımı, İtalyan Modası, Takı Tasarımı, Gemology, Heykel, Restorasyon, Mozaik, Fresco üzerinedir. Aynı zamanda Leonardo Da Vinci, NABA, Domus, Polimoda, Scuola Politecnico di Design, UptoDate Fashion Academy, Istituto Europeo di Design gibi dünyaca ünlü tasarım okullarında eğitim almak istiyorlar ise, Sculo Leonardo Da Vinci’nin Tasarım Okullarına hazırlık programlarına katılabilirler.
NABA’dan Görsel Sanatlar, Moda Tasarımı, Grafik Tasarımı ve Sanat Yönetmenliği bölümleri için şartlı kabul öğrenciler, Leonardo Da Vinci, NABA iş birliği olan hazırlık eğitimini yine burada alabilirler.
Leonardo Da Vincinin İtalyanca Sınavlarına; DELI, DILI, DALI, DALC, CELI, CILS, Cerficato Italiano come L2 sınavlarına, hazırlık programları vardır.

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız