IED Italyan Tasarım Okulu

Istituto Europeo Di Design – IED 1966 yılında İtalya’da Francesco Morelli tarafından kurulmuştur. IED zaman içinde, Uluslararası alanda İtalyan Tasarımı, Moda, Görsel İletişim ve Yönetim konularında tanınan bir üniversite haline gelmiştir. IED genç yaratıcılara hem teorik bilgi verirken, hem pratiğini yapma imkanı sunar. İtalya’da üniversite okumak isteyen kişiler için hazırladığı İngilizce ya da İtalyanca olarak pek çok farklı bölümü vardır. IED YÖK Denkliği bulunan bir italyan tasarım üniversitesidir.

yaz-okullari-ied-italya

IED lisans, master, yaz okulu programları, 1 senelik uzmanlaşma programları ile tasarım alanında kendini geliştirmek isteyen pek çok kişiye eğitim verir. IED’nin İtalya’da Milano, Roma, Venedik, Cagliari, Torino, Floransa’da, İspanya’da Madrid, Barcelona’da, Brezilya’da Sao Paulo’da kampüsleri bulunur.

IED Moda, Tasarım, Yönetim, Görsel İletişim konuları üzerine uzmanlaşmış, bu konularda pek çok bölüme sahiptir. Şehirlere göre İngilizce eğitim verilen bölümler için bir liste yapılacak olursa:

Milano’da İç Mimarlık Eğitimi – Interior Design, Milano’da Ürün Tasarımı Eğitimi – Product Design, Roma’da İç Mimarlık Eğitimi – Interior Design, Milano’da Mobilya Tasarımı Eğitimi – Furniture Design, Milano’da Işık Tasarımı Eğitimi – Lighting Design, Milano’da Moda Stilist Eğitimi – Fashion Stylist, Roma’da Moda Pazarlama Eğitimi – Fashion Marketing, Roma’da Moda İletişi Eğitimi – Fashion Communication, Milano’da Fotoğraf Eğitimi – Photography, Milano’da Grafik Tasarımı Eğitimi – Graphic Design, Venedik’te Turizm – Otel, Yönetimi Eğitimi- Hospitality Management, Madrid’de Moda Tasarımı Eğitimi – Fashion Design, Madrid’de Moda ve Tekstil Tasarımı Eğitimi – Fashion and Textile Design, Madrid’de Moda Aksesuarları Eğitimi – Fashion Accesories Design, Madrid’de Moda Tasarımı ve İletişim – Fashion Design and Communication,Barselona’da İç Tasarım Eğitimi – Interior Design,Barselona’da Ürün Tasarımı Eğitimi – Product Design,Bunların dışında IED; Moda Tasarımı, Stilistlik, Moda İletişimi, ,Moda Pazarlaması, Ürün Tasarımı, Takı ve Mücevher Tasarımı, Mobilya,Tasarımı, Işık Tasarımı, Sosyal İş Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, Grafik Tasarımı, Fotoğraf, Sanat Yönetmenliği, Film Yapımı, Animasyon, Marka Yönetimi ve İletişim ve Organizasyon Yönetimi gibi pek çok farklı konuda İtalyanca ve İspanyolca olarak lisans, master ve diploma programları sunar.

 

IED Italya Lisans Tasarım Eğitimleri

iedsummerIED – Istituto Europeo Di Design IED İtalya’da; Milano, Roma, Torino, Venedik; İspanya’da Barcelona, Madrid’de bölümleri olan büyük bir üniversitedir. Farklı şehirlerde olmasının en büyük nedeni farklı sektörlerin merkezlerinin, farklı yerlerde olmasıdır. Örneklemek gerekirse IED Moda Tasarımı Bölümü Milano’daki merkezdedir. Milano özellikle moda tasarımının merkezi olduğu için bölüm buradadır. Akademisyenler aynı zamanda sektörde çalışan profesyonellerdir. IED’in Araç Tasarımı bölümü Torino’dadır. Bu bölge araç tasarım, üretim sektöründe gelişmiştir. IED’in lisans bölümlerinin YÖK denkliği vardır. 3 senelik eğitim Türkiye’deki 4 senelik üniversite eğitimi ile eş değerdir. Bazı bölümlerin hem İngilizcesi hem İtalyancası varken bazı bölümler sadece İtalyanca eğitim verir.

 

 

Italya Iç Mimarlık Lisans Eğitimi

 

ic-mimarlik-egitimi-italyada

İç Mimarlık – Interior Design (Bachelor Degree of Arts) İtalya’da İç Mimarlık okumak isteyen ve Yök Denkliği arayanlar için en iyi okullardan biri IED’dir. IED’de İç Mimarlık eğitimini İngilizce ya da İtalyanca olarak alabilirsiniz. Eğitim süresi 3 senedir. 3 senelik eğitim Türkiye’deki 4 senelik eğitime denktir. Tüm eğitim boyunca öğrenciler, IED’in proje ortakları olan büyük şirketlerde proje hazırlar ve iş dünyasını tanırlar. Böylece öğrenciler 3 sene sonunda genç profesyoneller olarak mezun olup, iş hayatına atılırlar.

IED Iç Mimarlık bölümünün ortaklaşa proje geliştirdiği büyük şirketler arasında; Nivea, Bugatti, BLM Group, ING Direct, Esterni, 3M, Swarowski, Snips, Chebanca, Grohe, RBSGroup, Mondo Marine, Pigr, JVC Kenwood gibi büyük markalar ve kurumlar bulunur.

 

 

IED Italya Film Yapımcılıgı ve Video Tasarımı Lisans Eğitimi

iletisim-tasraimi

Film Yapımcılığı ve Video Tasarımı (Bachelor Degree of Arts) IED Roma’da Film yapımcılığı ve video design üzerine 3 senelik üniversite eğitimi sunar. Eğitim dili İngilizce ya da İtalyanca olarak seçilebilir. İtalya’da İngilizce olarak eğitim veren ve YÖK denkliği olan tek film yapımı üzerine uzmanlık sağlayan eğitimdir. 3 senelik eğitim Türkiye’deki 4 senelik eğitime denktir. Teorik eğitim pratikle desteklenir. IED İtalya’nın en iyi film yapımcıları, televizyonları ile ortaklaşa projeler sürdürür. İngilizce eğitim alan öğrenciler 2 sene boyunca ek olarak İtalyanca öğrenirler. İtalyana eğitim alanlar ise 2 sene boyunca İngilizce öğrenirler. Son sınıfta projeler beraber hazırlanır. Böylece dilden kaynaklanan bir anlaşmazlık yaşanmaz.

 

 

IED Italya Endüstriyel Tasarım Lisans Eğitimi

endustriyel-tasarim

Product Design (Bachelor Degree of Arts) IED, Milano’da Endüstri Ürünleri tasarımı üniversite eğitimi 3 senedir. 3 senelik eğitim Türkiye’deki 4 senelik eğitime eş değerdir ve YÖK Denkliği vardır. Eğitim dili İngilizce ya da İtalyanca olarak seçilebilir. IED product design bölümünde teorik eğitim, pratikle desteklenir. Tüm eğitim boyunca öğrenciler, IED’in proje ortakları olan büyük şirketlerde proje hazırlar ve iş dünyasını tanırlar. Böylece öğrenciler 3 sene sonunda genç profesyoneller olarak mezun olup, iş hayatına atılırlar.
IED Product Design bölümünün ortaklaşa proje geliştirdiği büyük şirketler arasında; Nivea, Bugatti, BLM Group, ING Direct, Esterni, 3M, Swarowski, Snips, Chebanca, Grohe, RBSGroup gibi büyük markalar ve kurumlar bulunur.

 

 

IED Italya Grafik Tasarım Lisans Eğitimi

grafik-tasarimi-madrid

Graphic Design (Bachelor Degree of Arts) IED, Milano’da Görsel İletişim Tasarım Fakültesinde 3 senelik Grafik Tasarım Lisans eğitimi hem İngilizce hem İtalyanca olarak sunar. İyi derecede İngilizce bilenler İngilizce program için başvuru yapabilirler. İyi derecede İtalyanca bilen öğrenciler İtalyanca programa başvurabilirler. IED Graphic Design bölümünün YÖK denkliği vardır. 3 senelik eğitim bizdeki 4 senelik eğitime eşdeğerdir. Teorik eğitim, profesyonel şirketlerle düzenlenen projeler sayesinde pratiğe dönüştürülür. 3 senelik eğitim sonunda öğrenciler genç profesyoneller olarak mezun olurlar.

IED Graphic Design Bölümünün ortaklaşa projeler geliştirdiği büyük şirketler arasında; Pepsi, Associazione Interessi Metropolitani, Indesit, Straf, Beic gibi büyük markalar ve kurumlar vardır.

 

 

IED Fotografçılık Italya Lisans Egitimi

fotograf-egitimi-italya

Photography (Bachelor Degree of Arts) IED, Milano’da fotoğrafçılık bölümü 3 senedir ve yök denkliği vardır. Eğitim dili İngilizce ya da İtalyanca olarak seçilebilir. Şu anda İtalya’da bulunan ve tamamen YÖK Denkliği olan, İngilizce eğitim veren tek Fotoğrafçılık bölümü IED’dedir. Günümüzün görsel iletişim tasarım alanında en önemli kollarından biri olan fotoğrafçılık üzerine hem teorik hem pratik eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için uygundur. IED fotoğrafçılık bölümü tüm dersleri büyük şirketlerle oluşturduğu ortak projeler ile pratiğe taşıyarak öğrencilerini genç birer profesyonel olarak mezun eder.

IED’in Fotografcılık Bölümü proje ortakları arasında Adobe, Apple, ArtVerona, Cera Di Cupra, Canon, Phase One, Samsung gibi büyük markalar bulunur.

 

 

IED Italya Mücevher Tasarımı Lisans Eğitimi

Mücevher Tasarımı (Bachelor Degree of Arts)

aksesuar-tasarimi-italya

IED, Milano’da Mücevher Tasarımı üzerine üniversite eğitimi sunmaktadır. Şu an yök denkliği olan ve tamamen mücevher tasarımı üzerine uzmanlık sağlayan tek lisans programıdır. Eğitim süresi 3 senedir ve bizdeki 4 senelik eğitime eşdeğerdir. Eğitim dili İngilizce ya da İtalyanca olarak seçilebilir. İtalyanca okumak isteyenler aynı programa Roma kampüsünde de katılabilirler.

Mücevher Tasarımı üzerine olan üniversite eğitimi boyunca öğrenciler teorik eğitimle beraber pratik eğitim alırlar. Hem IED içindeki uygulama merkezlerinde hem büyük mücevher firmalarında iş tecrübesi kazanırlar.

 

 

 

IED Italya Fashion Marketing and Communication Lisans Egitimi

moda-pazarlama-egitimi

Fashion Marketing and Communication (Bachelor Degree of Arts) IED Fashion Marketing and Communication üzerine yök denkliği olan moda pazarlaması ve iletişimi lisans eğitimini İngilizce olarak Milano’da sunar. Bölüm moda dünyasında yönetici olmak isteyen tüm öğrencilere açıktır. Başvuru için iyi derecede İngilizce bilmek ön koşuldur. IED’de tüm teorik dersler, iş dünyasındaki büyük markalarla ortak projeler geliştirerek pratiğe taşınır.

 

 

 

IED italyada Moda Tasarımı Lisans Eğitimi

moda-tasarimi

Fashion Design (Bachelor Degree of Arts)
IED, Milano’da ve Roma’da Moda Tasarımı üzerine üniversite eğitimi alabilirsiniz. Eğitim süresi 3 akademik yıldır ve programın YÖK denkliği vardır. IED Moda Tasarımı bölümünde eğitimi İngilizce ya da İtalyanca olarak alabilirsiniz. İki dilden birini iyi derecede bilmek başvuru için ön koşuldur.
IED Fashion Design programında teorik eğitimle pratik eğitimi bir arada alınır. Öğrenciler moda tasarımının temellerini sınıfta öğrenirken aynı zamanda IED’in ortaklaşa projeler hazırladığı büyük şirketler içinde tecrübe edinirler. IED uygulamalar Fashion LAB’i kurmuştur. Fashion labde en iyi malzemelerle, en son teknolojinin ürünleriyle tasarımlar üretilir.

 

 

Ied Italya Araba Tasarımı Lisans Egitimi

araba tasarimi egitimi italya

Araba ve Diger alanlar üzerine uzmanlaşılır. Transportation Design (Bachelor Degree of Arts) olarak geçer, yök denkliği vardır.

İtalya’da Araç Tasarımı üzerine üniversite eğitimi IED’in Torino Kampüsünde verilir. Eğitim süresi 3 yıldır. 3 senelik bölüm, Türkiye’deki 4 senelik eğitim ile denktir ve YÖK denkliği vardır. İtalya araç tasarımı konusunda dünyanın en önde gelen ülkelerinden biridir. Pek çok araç tasarım markasının merkezi Torino’dadır. Bu yüzden eğitim Torino’da verilir. Eğitim Dili İngilizce ya da İtalyanca olarak seçilebilir. İlk iki sene eğitim boyunca İngilizce bölümde okuyanlar İtalyanca da öğrenmek zorundadır. Son sene iki bölüm bir arada projeler hazırlar. İtalyanca bölümde okuyanlar İngilizce öğrenmek zorundadır. Transportation Design bölümünde öncelikle araba tasarımı, motosiklet tasarımı gibi konularda uzmanlık sağlanır. Teorik eğitim ve pratik eğitim bir arada yürütülür. Araç tasarımı konusundaki en iyi şirketlerle proje ortaklığı yapılır. Öğrenciler mezun olurken iş tecrübesine sahip genç profesyoneller olarak iş hayatına atılırlar.

 

 

IED Italya Tasarım Alanında Master- Yüksek Lisans – Egitimleri

 

ied-tasarim-egitimi

IED Master Bölümleri IED İtalya’da; Milano, Roma, Torino, Venedik; İspanya’da Barcelona, Madrid’de bölümleri olan büyük bir üniversitedir. Farklı şehirlerde olmasının en büyük nedeni farklı sektörlerin merkezlerinin, farklı yerlerde olmasıdır. Örneklemek gerekirse IED Moda Tasarımı Bölümü Milano’daki merkezdedir. Milano özellikle moda tasarımının merkezi olduğu için bölüm buradadır. Akademisyenler aynı zamanda sektörde çalışan profesyonellerdir. IED’in Araç Tasarımı bölümü Torino’dadır. Bu bölge araç tasarım, üretim sektöründe gelişmiştir. IED lisans programları, master programları, sertifika programları ve yaz okulları ile tasarım alanında eğitim almak isteyenler için pek çok farklı seçenek sunabilen bir üniversitedir.

 

IED Master programları Profesyonel masterlardır ve 1 sene sürer. Toplam 60 Kredidir. Tüm master eğitimi pratik eğitimle desteklenir. Master öğrencileri alanının en iyi profesyonelleri ile birlikte projeler hazırlayarak iş dünyasına adım atarlar ve gelecekleri için yeni networkler kurarlar.

 

Istituto Europeo Di Design’nın Tasarım Fakültesi, Moda Tasarımı Fakültesi ve Görsel İletişim Tasarım Fakültesi ve Tasarım Yönetimi Fakültesi bulunur. IED’in şehirlere göre ayrılmış İngilizce olarak sunduğu master programları aşağıdaki gibidir.

 

 

IED Italya Luxury Marketing Management Master Programı

luks-tasarim-egitimi

Luxury Marketing Management Master Programı IED, Roma’da Luxury Marketing Management Master Programını İngilizce olarak sunar. Program 1 senedir ve 60 Kredidir. Luxury Marketing Management Masterı profesyonel master programıdır. Teorik dersler pratikle desteklenir. Genç profesyoneller alanının en iyi şirketleri ile birlikte projeler hazırlayarak iş hayatına atılırlar.
IED Roma’nın Luxury Marketing Management alanında masterlarını destekleyen proje ortakları arasında; Fendi, Mercedes Benz, Brunello Cucinelli, Paghera, Beatpick, EasyStanza, Salvatore Ferragamo, Daniela Steiner gibi büyük markalar bulunur.

 

 

IED Italya Brand Management Master Egitimi

moda-reklamciligi-italya

Brand Management and Communication Master Programı IED Milano’da Brand Management and Communication Master Programını İngilizce olarak verir. Profeyonel master programının eğitim süresi 1 senedir ve toplam 60 Kredidir. Sosyal bilimler fakültesi, işletme fakültesi, tasarım fakültesi gibi tüm alanlardan mezun öğrenciler programa başvurabilirler. Mezunlar büyük şirketlerde, danışmanlık şirketlerinde, ajanslarda brand manager, product manager, design manager, marka danışmanı, strateji uzmanı olarak çalışabilirler.

Tüm eğitimde teorik eğitim pratik ile desteklenir. IED büyük firmalarla proje ortaklığı yapar ve öğrenciler tüm eğitimlerini gerçek iş dünyasında projeler hazırlayarak devam ettirirler. Böylece iş tecrübesine sahip ve iyi networkler kurmuş olarak mezun olurlar.

IED’in Brand Management üzerine proje ortakları arasında; Ducati, Jacuzzi, Nestle, Pommery, Bellavita, FiftyfiveDSL gibi büyük markalar bulunur.

 

 

IED Italya Grafik Tasarımı Master Egitimi

grafik-tasarimi-italya

Graphic Design Master Programı IED Floransa’da Grafik Tasarım Master Programını İngilizce olarak sunar. Grafik Tasarımı Master Programı 11 ay sürer ve profesyonel masterdır. Programa Görsel İletişim Tasarım mezunları, Grafik Tasarımcılar, Grafik programlarını iyi bilen ve farklı alandan gelenler başvurabilir. Grafik tasarım program ve temellerini çok iyi derecede bilmek başvuru için ön koşuldur.
IED Grafik Tasarım master programında pek çok büyük şirketler proje ortaklığı yapar. Genç profesyoneller teorik eğitimle pratik eğitimi bir arada alarak iş tecrübesine sahip olurlar.

 

 

Hospitality Design Italya Master Egitimi

ticari-alanlar-ic-mimarlik-egitimi

Hospitality Design and Management Strategies For Tourism, Food and Wine Master Programı IED Floransa’da Turizm Otelcilik üzerine uzmanlaşmak isteyenlere Hospitality Design and Management Strategies For Tourism, Food and Wine masterını Floransa’da sunar. Tuscany bölgesi Turizm üzerine eğitim almak için özel yerlerden biridir. IED’in bu masterına Turizm otelcilik mezunları, işletmeciler, pazarlamacılar, turizm sektöründe çalışınlar ya da kariyerine bu alanda devam etmek isteyenler başvurabilir.
IED’in tüm master programlarında olduğu gibi Turizm masterında da teorik eğitim ve pratik eğitim bir arada verilir. Öğrenciler güçlü bir network ve iyi bir iş tecrübesi ile mezun olurlar. IED’in turizm masterında ortak proje geliştirdiği şirketler ve kurumlar arasında; Castalimenti, Menz&Gasser, Klone, Aprolocale, Food Design, Chianti Classico gibi büyük markalar ve kurumlar bulunur.

 

 

Ied Italya Fashion Business Master Programı

moda-yonetimi

Fashion Business Master Programı IED Floransa’da Moda Tasarımı alanında yönetici olmak isteyenlere uygun olan Fashion Business Master Programını İngilizce olarak sunar. Program 11 aydır ve profesyonel masterdır. Floransa uzun seneler boyunca sanat, tasarım ve modanın en önemli merkezlerinden biri olmuştur.

IED Moda Yönetimi masterında moda iletişiminden, moda reklamcılığına, show defile yönetiliğinden sosyal medya stratejilerine, halkla ilişkiler, moda fotoğrafçılığı gibi alanlarda teorik eğitim büyük şirketlerle hazırlanan projelerle pratiğe dönüşür.
Ied Italya Marka Tasarımı Italya Yüksek Lisans Egitimi
Brand Design Master Programı IED Milano’da Brand Design Master Programını İngilizce olarak sunar. Master 1 senelik profesyonel master programıdır ve 60 Kredidir. Programa Grafik Tasarım, Görsel İletişim Tasarım, Mimarlık gibi alanlardan mezunlar başvurabilir.

Diğer alanlardan mezun olmuş ancak Brand Design üzerine uzmanlaşmak isteyenler Grafik programlarını iyi derecede kullanabiliyor iseler ve portfolyo hazırlayabilirlerse programa başvurabilirler.

Brand Design master programı teorik eğitimi pratikle birleştirir ve IED bu alanda güçlü şirketler ile proje ortaklığı yapar. Başlıca çalıştığı şirketler arasında; Landor, Robilantassociati, Il Magazine * Francesco Franchi, Teikna Design, H-Art, Futurebrand, Greenbean, Frog, Future Concept Lab ve İnterbrand vardır.

 

 

Ied Italya Sanat Yönetimi Master Eğitimi

tasarim-yonetimi-italya

Arts Management Master Programı Ied Roma’da Sanat Yönetimi Master Programını İngilizce olarak sunar. Sanat Yönetimi master programı hem Roma hem Floransa’da sunulmaktadır. 6 Ay Floransa’da, 6 ay Roma’da eğitim alınır.
Floransa’da özellikle sergi tasarımı ve event düzenlemeler üzerine teorik ve pratik eğitim bir arada verilir. Roma’da sanat festivalleri düzenleme konusunda yoğun bir teorik ve pratik eğitim verilir.

Venedik’de Peggy Guggenheim Collection ile birlikte özel bir workshop düzenlenir.

IED Sanat Yönetimi masterına MIBAC (Italian Ministry of Cultural Heritage and Activities) Roma’da proje ortaklığı yaparken, Floransa’daki en büyük proje ortağı Fondazione Palazzo Strozzi’dir.
Ied Business Administration venedik Master Egitimi

Business Administration for Arts and Cultural Events IED Venedik’te Business Administration for Arts and Cultural Events Master Programını İngilizce olarak sunar. IED bu yönetim masterında tasarım dünyasında yöneticilik yapmak isteyen, kürator olmak ya da kendi galerisini yönetmek isteyenler için yönetimle tasarımı; teori ile pratiği birleştirmiştir.

IED’in Venedik’te sunduğu program için ortaklaşa proje yürüttüğü şirketler arasında; Peggy Guggenheim, Tafter, Fondazione Musei Civici Venezia gibi büyük kurumlar ve markalar bulunur.

 

 

IED Italya Endüstriyel Tasarımı Master Eğitimi

endustriyel-tasarim-italya

Product Design Master Programı IED Milano’da Product Design Master Programını İngilizce olarak sunar. Product Design Master Programı profesyonel masterdır, 1 sene sürer ve 60 Kredidir. Mimarlar, İç Mimarlar, Endüstri Ürünleri Tasarımcılarına uygun bir master programıdır. IED Product Design master programı teorik eğitimle pratik eğitimi birleştirir. IED tüm programı Continuum iş birliği ile sunar.
IED’in proje ağırlıklı verilen eğitimde Continuum başta olmak üzere, proje ortakları arasında 3M, Belissima, Nivea, Cappelini, Esterni, Jvc Kenwood, Formabilio, Pigr, TVS, Febal Casa gibi ünlü markalar bulunmaktadır.

 

 

IED Italya Sürdürülebilir Mimarlık Master Eğitimi

surdurulebilir-endustriyel-tasarim-egitimi

Sürdürülebilir Mimari Master Programı IED Urban Sustainability and Smart Building master programını Torino’da sunar. Sürdürülebilir mimari üzerine hem teorik hem pratik eğitim veren program 9 aydır ve profesyonel master programıdır. Eğitim Dili İngilizcedir. Mimarlar, İnşaat Mühendisleri, Çevre Mühendisleri, sürdürülebilir mimariyle ilgilenen tasarımcılar için uygun bir master programıdır.

 

 

IED Torino Yat Tasarımı Yüksek Lisans Eğitimi

 

yat-tasarimi-egitimi-italya

Yat Tasarımı Master Programı IED İtalya’da Yat Tasarımı Master Programını Torino’da İngilizce olarak sunar. Yat tasarımı master programı 7 ay sürer ve profesyonel masterdır. Mimarlar, mühendisler, ergonomi ve tasarım bilgisine sahip yat tasarımı üzerine uzmanlaşmak isteyen mezunlar programa başvurabilir.
Ied Yat Tasarımı bölümü teorik eğitimle pratik eğitimi bir arada yürütür. Program boyunca öğrenciler yat tasarımı, yat ve sürat motorlarının iç tasarımı, ergonomi gibi konularda alanında iyi şirketlerde çalışarak iş tecrübesi edineceklerdir.

Araba Tasarımı Üzerine de ayrı bir master eğitimi mümkündür.

 

 

IED Milan iç Mimarlık Yüksek Lisans Egitimi

ic-mimarlik-egitimi

İç Mimarlık Master Programı IED İtalya’da İç Mimarlık Master Programını İngilizce olarak Milano Kampüsünde sunar. İç mimarlık masterı profesyonel masterdır, 1 sene sürer ve toplam 60 kredidir. Mimarlar ve iç mimarlar için uygun bir master programıdır.

IED tüm master süresi boyunca teorik dersleri tasarım dünyasının büyük şirketleri ile projeler düzenleyerek pratik ile destekler. Genç profesyoneller master boyunca iş tecrübesi edinir ve kendilerine iyi bir network kurarlar.

IED’in proje ortakları arasında 3M, Belissima, Nivea, Cappelini, Esterni, Jvc Kenwood, Formabilio, Pigr, TVS, Febal Casa gibi ünlü markalar bulunmaktadır.

 

 

IED Fashion Marketing Master Programı

moda-tasarimi-italya

IED İtalya’da moda pazarlama master programını Milano Kampüsünde İngilizce olarak sunar. Profesyonel master programı 1 sene ve 60 kredidir. Moda dünyasının iyi markalarında pazarlama alanında projelerde çalışarak teorik dersleri iş dünyasında pratiğe dönüştüren öğrenciler iyi bir network kurarak mezun olurlar. Moda, İletişim, Pazarlama gibi alanlardan mezun; kariyerine moda dünyasında pazarlama üzerine yönetici olarak devam etmek isteyenler için uygun bir master programıdır.

 

 

IED Fashion Communication Master Eğitimi

fashion-management-italya-egitim

Fashion Communication and Styling İtalya’da Fashion Styling master programı veren iyi üniversitelerden biri IED’dir. IED Fashion Communication and Styling Masterı Milano Kampüsünde İngilizce olarak verilir. Program 1 senelik profesyonel master programıdır ve eğitim dili İngilizcedir. Moda, İletişim, Pazarlama gibi alanlardan mezun olan ve kariyerine Moda, Lüks Tüketim alanlarında iletişim, reklam, halkla ilişkiler gibi bölümlerin yöneticileri olarak devam etmek isteyenler için uygun bir master programıdır.
IED, öğrencilerine tüm master boyunca profesyonel şirketlerle projeler hazırlatarak ve teoriyle pratiği bir arada vererek iş dünyasına adapte olmalarını sağlar. Öğrenciler iş hayatı içinde güçlü bağlantılar kurarlar.

 

 

IED Fashion Design Italya Master Eğitimi

moda-tasarimi-lisans-egitimi-italya

Fashion Design Master Programı Moda tasarımının merkezi İtalya’da Moda Tasarımı master programı için seçilebilecek iyi üniversitelerden biri IED’dir. IED Moda Tasarımı masterı Ocak 2015’de başlayacaktır. Moda Tasarımı mezunları ya da moda tasarımına yakın alanlardan mezunlar için uygun olan program 1 senedir ve eğitim dili İngilizcedir.

IED master programlarında profesyonel iş dünyasındaki bağlantılarından yararlanarak teorik eğitimi iş dünyası içinde pratikle destekler. Öğrenciler IED’in üniversite içindeki tasarım lablerinde son teknoloji ile geliştirilmiş aletler ve malzemelerle rahatlıkla tasarımlarını geliştirirler.

 

IED Yaz Kursları

 

 

İç Mimarlık ve Showroom Tasarımı ıtalya Yaz Kursu

ic-mimarlik-yaz-kursu

Istituto Europeo Di Design – IED
Eğitimin amacı katılımcılara İtalyan tasarım sistematiklerine uygun olarak, trendleri takip ederek ileri düzey showroom ve iç mekan tasarımları üzerine eğitim vermektir. Katılımcıların nasıl daha etkileyici ve farklı kılan yaratımlara ulaşmaları konusunda eğitilecekleri bu süreç boyunca katılımcılar İtalyan iç mekan tasarımları üzerine günlük hayatta sürekli içerisindebulunduğumuz alanları nasıl farklı kılacakları öğretilir.

 

Restoranlar, firmaların ürün satış mağazaları, kitap evleri, moda evleri gibi tüm halka açık alanların tasarımları üzerine çalışılmaktadır. İtalyan tasarım altyapısı ele alınarak işlenen çalışmalarda öğrenciler teori ile pratiği birleştirme şansına sahip olacaklardır.

Anlatımlar sonrası, örnek teşkil eden tasarımlara sürekli gerçekleştirilen geziler, tasarımcılarla yapılan toplantılar ve katılım sağlanan sergiler ile adaylar uzmanlaştıkları alanlar ile etkileşim içerisine girerek bilgilerini sağlamlaştırırlar.

 

 

 

Moda Tasarımı Italya Yaz Kursu

image-design-moda-ilesitimi-italya

Bu eğitimde amaç öğrencilerin profesyonel alanlara yönelik tasarımlar ve stil yaratımı konularında uzmanlaşmalarıdır. Moda tasarımı üzerine temel anlatılar verildikten sonra moda camiasında en fazla isim yapan ve trend yaratan tasarımcıların tarzları üzerine çalışmalar yapılır. Stil yaratımı, kişisel tarz ile yaratımlar, moda haftaları, interaktif moda kültürü üzerine eğitim ve egitimde bulundugunuz süre içerisinde gerçekleştirecek moda etkinliklerine katılımları içerir.
Moda tasarımı kursu öğrenciye bir moda koleksiyonunun tekstil, işlemeler ve dikim tekniklerini içeren nasıl hazırlanacagı, yönetilecegi konusunda eğitim vermektedir. Moda stilisti ve tekstil tasarımcıları kumaş seçiminden, koleksiyon hazırlanmasında tüm görsel ve işlevsel adımlardan sorumlu olduğundan kurs içeriği buna yönelik olarak geniş ve uluslararası trendlere uyumludur.

 

 

 

Grafik Tasarımı Italya Yaz Kursu

iletisim-tasarimi-egitimi-italya

IED her yaz Floransa’da ingilizce verdiği grafik sanatları eğitimi ile öğrencilerin buluştuğu bir merkez haline gelmiştir. Grafik Tasarım eğitiminde gerekli tüm elementlerin kullanımı, tasarım atolyelerinin deneyimlenmesi, grafik tasarımı gelişiminin izlenmesi ve öğrencinin uluslararası tasarım dilini öğrenmesi üzerine bir eğitimdir. Grafik Tasarımı gelişim sürecinin öğrenci tarafından öğrenilmesi, teknolojik gelişimlerin etkileşimli araçlara dönüşmesi, grafik sanatlarının içerisine web, video ve multimedya tasarımlarının girişi çevrede bulunan büyük ajanslar ve stüdyolarda yapılacak tanıtım ve anlatılarla izlenir ve öğrenilir. Piyasa profesyonelleri ile yapılacak toplantılar ve çalışmalar ile deneyim kazanılır. El çizimleri dışında teknoloji kullanımıyla yapılan tasarımlar, görsellerin yönetilmesi, yapılandırılması ve interaktif sunumlar hazırlanması, animasyon ve illustrasyon tekniklerinin öğrenimiyle çalışma son bulur. Katılımcılar objeler ve yüzeylerle kuracakları ilişkiler ile malzeme kullanımları ve seçimleri üzerine uzmanlaşırlar. Tanıtılması istenilen ve üzerine grafik sanatları ile çalışılması gereken kampanyalarda başlangıçtan sona tasarımlarını nasıl tamamlayacaklarını öğrenirler. Renk seçimleri, tipografi, sayfa düzeni, genel göstergebilim kullanımı, grafik tasarımının gelişimi ve güncel elementlerin kullanımı üzerine eğitimlere katılırlar.

 

 

 

Fotografçılık italya Yaz Kursu

fotografcilik-italya-yaz-okulu

Kursun amacı öğrencilere fotoğrafçılık ve iletişim yöntemlerini harmanlayarak stilleri analiz etmek, vurgu kullanımları, fotoğraf ile anlatım ve kurgu teknikleri üzerine eğitim vermektir. Bu temel bilgileri alan öğrencilerin becerilerini, reklam kampanyaları, moda fotoğrafları ve grafik öğelerde nasıl kullanacakları anlatılacaktır.
Katılımcıların temel fotoğraf, iletişim ve trend bilgisi olmak durumundadır. Sunum teknikleri, görsel iletişim, fotoğraf ve sözlü iletişim konusunda uzman olmak isteyen adaylar için açılmış olan bu eğitim 4-22 Temmuz Tarihleri arasında Milan’da verilmektedir

 

 

 

Endüstriyel Tasarım Yaz Okulu

endustri-urunleri-tasarimi-italya

Eğitim teması İtalyan ve avrupa trendlerine yönelik sürdürülebilir ve yenilenebilir, çevreye duyarlı ev ürünleri ve objeleri tasarlamak üzerinedir. Dekorasyon malzemeleri, mobilyalar, aksesuarlar ve kullanılabilir gereçler bu yelpazenin içerisindedir. Kurs süresince öğrenci üretim ve tasarım aşamalarının, gerekliliklerle doğan ürünlere yeni bir bakış katmak üzerine eğitim alırlar. Eğitim süreçleri boyunca ünlü tasarımcılar ve tasarımları hakkında görüşmeler yapar, ödül almış tasarımları inceler ve yapıcılarıyla bilgilerini paylaşırlar. Hazırlayacakları tasarımların gelecek sezonda yapılacak sergi ve katılımlarda yer alma hakları okul tarafından sağlanır.

 

Ied Italya Tasarım Universitesi Lisans, Yüksek Lisans ve Yaz Okulları Okul Broşürlerine Bu bağlantıdan ulasabilirsiniz.

 

Wayout sizden programlara başvururken para talep etmez. siz ödemelerinizi kendiniz okula yaparsınız. Wayout okulların türkiye ofisi olarak size dogru egitim programının seçimi, italya ögrenci vizesi destegi gibi konularda yardımcı olmak için okulların temsilci ofisligini üstlenmiştir. Bu bağlamda okul ile olan ticari ilişkilerimiz ögrencilere yansımamaktadır. Bu sayede sizin ücretsiz destek alma imkanınız bulunmaktadır. Lütfen sektörde sizden bu tarz işlemler için para isteyen firmalarla çalışmayınız. Okul faturalarını firmalardan teslim aldıktan sonra ödemelerinizi daima kendiniz yapınız. Yurtdısına havale göndermek çok kolay, risksizdir ve bunun için kimsenin destegine ihtiyacınız yoktur. italyada üniversite, master egitimleri, burs imkanları, basşvuru için nasıl portfolyo hazırlanması gerektiği gibi tüm başvuru vize soruları ve işlemlere başlamak için bize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

IED  internet sitesini inceleyebilmeniz için baglantı adresini burada paylaşıyoruz: www.ied.edu

 

Bu okulun benzer egitimlerini veren okullar için aşagıdaki sayfalardan Istituto Marangoni ve Domus Academy’i inceleyebilirsiniz.

http://art.wayout.com.tr/domus-academy-italya/

http://art.wayout.com.tr/istituto-marangoni-italya/

http://art.wayout.com.tr/naba-italya/

 Lisans Eğitimleri
Ülke Neresinde? Ne Eğitimi? Hangi Bölüm? Egitim Dili Hangi Ayda? Ne Kadar Sürer? Egitim Fiyatı?
İtalya’da Torino Lisans Car Design İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Torino Lisans Car Design İngilizce Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Lisans Computer Generated Animation İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Torino Firenze Lisans Comunicazione Pubblicitaria İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Cagliari Lisans Event Management İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Torino Firenze Lisans Fashion Design İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Lisans Fashion Design İngilizce Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Lisans Fashion Styling İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Lisans Fashion Styling İngilizce Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Lisans Fashion, Marketing and Communication İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Lisans Fashion, Marketing and Communication İngilizce Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Torino Venedik Lisans Graphic Design İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Lisans Graphic Design İngilizce Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Torino Lisans Illustration and Animation İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Torino  Cagliari Lisans Interaction Design İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Torino Cagliari Venedik Firenze Lisans Interior Design İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Milano Roma Lisans Interior Design İngilizce Ekim 3 sene 15000 Euro/sene
İtalya’da Roma Torino Lisans Jewellery Design İtalyanca Ekim 3 sene 15000 Euro/sene

Master Eğitimleri

Ülke Neresinde? Ne Eğitimi? Hangi Bölüm? Egitim Dili Hangi Ayda? Ne Kadar Sürer? Egitim Fiyatı?
Italya’da Floransa             Roma Master Arts Management İngilizce Mart 1 sene 10.900 eu
Italya’da Floransa             Roma Master Arts Management -genişletilmiş egitim- İngilizce Mart 1 sene 18.900 eu
Italya’da Venedik Master Business Administration for Arts and Cultural Events İngilizce Mart 1 sene 18.900 eu
Italya’da Floransa Master Fashion Business İngilizce Nisan 1 sene 18.900 eu
Italya’da Milano Master Fashion Communication and Styling İngilizce Ocak 1 sene 18.900 eu
Italya’da Milano Master Fashion Design İngilizce Ocak 1 sene 18.900 eu
Italya’da Milano Master Fashion Marketing İngilizce Ocak 1 sene 18.900 eu
Italya’da Floransa Master Graphic Design İngilizce Şubat 1 sene 18.900 eu
Italya’da Roma Master Interior Design and Luxury Lıvıng İngilizce Nisan 1 sene 18.900 eu
Italya’da Milano Master İnterior Design İngilizce Ocak 1 sene 18.900 eu
Ispanya’da Madrid Master Master of Commuication Design Labs İngilizce Ocak 1 sene 21.000 eu
Ispanya’da Barcelona Master Master of Design for Digital Fabrication İngilizce Ocak 1 sene 21.000 eu
Ispanya’da Barcelona Master Master of Design Management İngilizce Ocak 1 sene 21.000 eu
Ispanya’da Madrid Master Master of European Design Labs İngilizce Ocak 1 sene 21.000 eu
Ispanya’da Barcelona Master Master of Fashion Management İngilizce Ocak 1 sene 21.000 eu
Ispanya’da Barcelona Master Master of Interavtive Apps Design İngilizce Kasım 1 sene 13.300 eu
Ispanya’da Barcelona Master Master of Interior Design for Commercial Spaces İngilizce Ocak 6 Ay, full-time 13.300 eu
Ispanya’da Madrid Master Master of Product Design Labs İngilizce Ocak 1 sene 21.000 eu
Ispanya’da Madrid Master Master of Strategic Design Labs İngilizce Ocak 1 sene 21.000 eu
Italya’da Milano Master Product Design İngilizce Ocak 1 sene 18.900 eu
Italya’da Torino Master Transportation Design İngilizce Şubat 2 sene 18.900 eu

IED Yaz Kursları

Ülke Neresinde? Ne Eğitimi? Hangi Bölüm? Egitim Dili Hangi Ayda? Ne Kadar Sürer? Egitim Fiyatı?
Italya’da MILANO Yaz Kursu INTERIOR & SHOWROOM DESIGN Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da MILANO Yaz Kursu DESIGN EXPERIENCE Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da MILANO Yaz Kursu FASHION DESIGN Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da MILANO Yaz Kursu FASHION STYLIST Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da MILANO Yaz Kursu FASHION MARKETING Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da FIRENZE Yaz Kursu ADVANCED GRAPHIC DESIGN Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da FIRENZE Yaz Kursu GRAPHIC DESIGN AND PORTFOLIO Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da FIRENZE Yaz Kursu FASHION COMMUNICATION Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da FIRENZE Yaz Kursu FASHION EVENTS AND PUBLIC RELATIONS Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da ROMA Yaz Kursu LUXURY EXPERIENCE Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da ROMA Yaz Kursu VIDEO PRODUCTION Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da ROMA Yaz Kursu ROME ARCHITECTURAL SKETCHBOOK Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da TORINO Yaz Kursu CAR DESIGN: an introduction Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da TORINO Yaz Kursu FOOD, WINE AND TOURISM COMMUNICATIO Ingilizce Haziran 4 hafta 2600
Italya’da VENEZIA Yaz Kursu DRAWING VENICE. NEW INTERPRETATIONS
OF THE CLASSIC CITY
Ingilizce Temmuz 4 hafta 2600
Italya’da VENEZIA Yaz Kursu CONTEMPORARY ART IN VENICE: THE
BIENNAL EXHIBITION
Ingilizce Temmuz 4 hafta 1500
Ispanya’da Barcelona Yaz Kursu Architectural Scetchbook Ingilizce Temmuz 4 hafta 2600
Ispanya’da Barcelona Yaz Kursu Illustration from hand to design Ingilizce Temmuz 4 hafta 2600

 

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız