Nimbus School of Recording Arts Kanada Vancouver’da bulunan dünyanın en iyi müzik kayıt okullarından biridir.

Okul öğrencilerine; Alice Cooper, Young Artists For Haiti, Our Lady Peace, Nettwerk Records, Finger Eleven, Matthew Good, The Peak Performance, Project, Lillix gibi sanatcı ve kurumlarla çalışma imkanı sunar.
Bob Ezri(Pink Floyd), Chris Shaw (Bob Dylan), Warner Music Canada, Live Nation, The Agency Group, SL Feldman & Associates, Chin (Eminem,50Cent), Entertainment lawyers, Nettwerk Records, CFOX, SOCAN, 104FM The Shore gibi egitmen ve kurumların derslere katıldığı okulda SSL G Series Console, SSL AWS 900+ Console, Trident 80 Series Console, Avid C-­‐24 Console, Shure, Neumann, AKG, Sennheiser Mics, Protools HD Digital Audio Workstations, Studer, Otari & Ampex, Analog reproducers, Fender, Gibson,Vox, Ampeg Amplifiers, Ayotte,Gretsch Drums, API, Eventide, Drawmer, AMS Processors, Sabian Cymbals, Rhodes, Oberheim, Moog, Keyboards ekipmanları kullanılmaktadır.
Müzik endüstrisinin büyükbabası olarak tanınan Jack Richardson tarafından başlatılan okul kurulum Bob Ezrin, Garth Richardson, Kevin Williams, Allan Macmillan, Peter Clayton, ve Bob Erzin tarafından desteklenmiş ve kurulmuştur. 70 li yıllardan bugüne kayıt ve prodüksyon üzerine yaşanan tüm gelişmelerin babası olan bu usta ekibin yönetiminde piyasanın en iyileri tarafından verilen dersler sonucunda öğrenciler mezuniyetlerinde sektörün en iyileri arasında yer almaktadırlar.  “Altın standartlarda” olarak bilinen Nimbus sektörde çalışan gerçek profesyonellerin mezun oldugu okuldur.
Her sınıfta sadece 6 ögrenci bulunduran okulun tek amacı öğrencilerin mezuniyetlerinden sonra piyasada en ön sıralarda yer alarak kendilerine rahatlıkla yer edinebilmesidir.
5 adet ileri teknoloji ve sürekli yenilenen stüdyo sahibi okul an itibariyle sektörde dahi birçok kayıt ve prodüksyon stüdyosunun temin edemediği güçte ekipman, malzeme ve usta çalışanları bünyesinde bulundurur.
Okul eğitimleri amatör düzeyde kalmak isteyen öğrenciler için kesinlikle uygun degildir. Okul çok ciddi ve agır bir egitime sahiptir. Bu nedenle katılımcılardan ciddi bir gayret, istek ve azim beklemektedir.
Stüdyolar sınıfımızdır diyen okul eğitimlerin tamamını stüdyolarda vermektedir. Öğrencilerin kahve molaları hariç tüm zamanı stüdyoda geçmektedir. Tüm eğitmenler altın ve platin kayıt ödüllerine sahiptir.
Garth Richardson, Scott Ternan, Mark Gordon, Futcher, Shawn Cole and Kevin Williams Bob Ezrin & Michael McCarty gibi ustalardan alınacak eğitimler sonucunda öğrenciler profesyonellere dönüşürler.
Şu anda okulda sertifika ve diploma programları bulunmaktadır.
Sertifika Programları: 
 
Müzik Prodüksyonu Eğitimi: 
Müzik prodüksyonu ses mühendisliğinin bir kolu olarak ortaya çıkmıştır. Bu program GGarth Richardson ve Bob Ezrin’in çalışma prensiplerine göre eğitim vermektedir. Dünyaca kabul edilen bu prodüktörler ışığında sizlere profesyonellerin nasıl sanatçılarla birlikte çalışarak dünya standartlarının üzerinde kaliteye sahip kayıtlar ortaya çıkarabileceğinizi öğretecektir. Sistemde başlangıç aşamasından kayıtların yapılması ve son haliyle işin teslimine kadar öğrenci eğitilir. 6 kişilik sınıflarda eğitim göreceğiniz bu programda 480 saatlik toplam eğitim süreniz olacaktır ve okul eğitimi 13800 $ olarak belirlenmiş bir bedele sahiptir.
Müzik İşletmesi:
Müzik işletmeleri hepimizin bildiği üzere son yıllarda çok fazla değişiklik göstermiştir. Eger müzik endüstrisi üzerine iş yapmak istiyorsanız girişimci ve atik olmak durmundasınız. Fırsatların ve piyasa gerekliliklerin farkında olmalısınız. Nimbus Kayıt Sanatları Okulu size sanatcı, yapımcı, menejer, mühendis, prodüktör ya da yayıncı olsanız dahi nasıl piyasada yer edinebileceğinizi profesyoneller yardımıyla bu programda öğretir.  480 Saatlik ders sonucunda artık müzik işletmesi üzerine uzman biri olarak piyasada yerinizi alabilirsiniz. Program 6 ay sürmektedir ve eğitim bedeli 13800 $’ dır. (Programın müzik işletmesi yönetimi olarak ikinci ve 1 yıl süren bir ileri seviye eğitimi bulunmaktadır. Detaylar için lütfen Wayout yetkilileriyle iletişime geçiniz.)
Sanatçı Geliştirme:
Bu program sanatçıların gelişim süreçlerinde ve piyasaya hazırlanmasında gerekli çalışan ihtiyacı için oluşturulmuştur. Şarkı yazımı, bestesi, görsel ve imaj düzenlemeleri, performans, marka yaratımı, pazarlama ve turneler için düzenlemeler gibi tüm detayları içeren bir eğitim alınan program sonunda dünyada bir sanatçının sahip olması gereken niteliklerin tümü öğrenilmiş ve uygulamaya hazır hale getirilir. Yeni ve popüler kültürle birlikte değişen düzen artık sadece kaliteli şarkılar degil sanatçının halka sunumunuda gereklilik haline getirmiştir. Nimbus nasıl sanatçı olunabileceğini öğreterek tüm gereklilikleri yerine getirmenizi sağlar. Programa sanatçılar ya da sanatçılara danısmanlık yapan bireyler katılabilirler. Program 6 ay sürmektedir 480 saatlik eğitimi içermektedir ve 13800 $’ lık eğitim bedeli gerektirmektedir.
Diploma Programları
AMP İleri Seviye Müzik Prodüksyonu Eğitimi
Ses mühendisliği ve müzik prodüksyonu birçok alanda bir aradadır. Nimbus sizlere ustalar eşliğinde piyasaya yönelik eğitim alma ve mezuniyetinizle birlikte sektörde yer alma şansı sunmaktadır. Eğitim en gerçek haliyle budur. Sizlere onlarca kitap ve kuru söylemler yerine eğitiminizin tamamının stüdyolarda ya da profesyonellerin yanında alma şansı sunar. Dünya kalitesinin üzerinde kayıt ve üretim aşamalarını öğreneceginiz bu diploma programında başlangıçtan teslime kadar geçilen aşamalar her bir parçasıyla ince elenerek çok detaylı bir eğitim sunulmaktadır. Eğitmenleriniz mezuniyetle birlikte profesyonel projelerde acemilik çekmeden işlevsel ses mühendisleri ve kayıt prodüktörleri olarak hemen yer alabileceğiniz şekilde sizleri hazırlarlar. Eğitim 6 kişilik gruplarla yapılır. 960 saat, 1 senelik eğitim bedeli 31740 $’dır.

 

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız