Başvurular dikkatle ve titizlikle kabul komitesi tarafından incelenmektedir. Komite adayların eğitim ve mesleki geçmişlerinin kabule uygun olduğu ya da kabul edilemeyeceği hakkında karara varmakla yükümlüdür.

Başvuru için Gereklilikler;
Eğitimler mezunlara ya da alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen profesyonellere yöneliktir. İngilizce okuma ve yazma bilgisi kabul şartlarından biridir.
Başvuru Süreci;
Aday Wayout danışmanları ile iletişime geçerek kendisi için en uygun eğitimi belirlemelerini sağlar.
Portfolyonuz Wayout Danışmanları tarafından eğer isterseniz incelenir, eksikleriniz belirlenir ve kabul koşullarına yönelik revize edilmesi sağlanır.
Başvuru formları Wayout danışmanları ile doldurulur.
Eylül ayında başlayan eğitimler için en geç 5 Ağustos, Ocak ayında başlayan kurslar için en geç 30 Kasım’a kadar formlarınız gönderilir.
Başvurular 10 gün içerisinde kabul komitesi tarafından incelenecek ve adayın profiline göre olumlu ya da olumsuz yanıt verilecektir.
Gönderilecek Evraklar
-Başvuru Formu
-Portfolyo
-CV (Yazım aşamasında Domus tarafından aranılan cv formatını Wayout danışmanından isteyiniz.)
-Niyet Mektubu
-Geçmiş Mezuniyet Diploma ya da sertifikalarınız
-2 adet güçlü referans mektubu
-Pasaport Fotokopisi
Kayıt Süreci;
Eğer aday eğitim için kabul edilirse kayıt süreci başlar. Okul tarafından öğrenciye başvuru paketi iletilir. İçerisinde bulunan tüm dökümanlar Wayout danışmanları ile birlikte doldurulur. Son başvuru tarihleri geçmeden ya da mektup gönderildikten sonra son başvuru tarihine uzun zaman olsa dahi en geç 1 ay içerisinde Domus Academy’e tamamlanarak gönderilir. Bu aşamada Domus’a başvuru bedeli olarak her öğrenci 3000 € yatırmalı ve banka dekontunu posta ile birlikte göndermelidir. Öğrencilere İtalyan konsolosluguna sunacakları evraklar kargo ile gönderilecek ve vize aşamasında Wayout öğrenciye destek olacaktır. Vizeniz kabul edildikten sonra öğrenci kalan ödemesini Domus Academy’e yapar, Wayout danışmanları ile bir araya gelir, oryantasyon sürecinden geçer ve eğitimine başlar.
Burslar ve Yarışmalar;
Domus Academy her yıl düzenledigi yarısmalarda başarılı olanlara burs sağlamaktadır. Güncel yarışma bilgilerini Wayout danışmanlarından edinebilir, sayfalarımızdan görüntüleyebilirsiniz.

 

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız