Domus Academy 1982 yılında Milano’da kurulmuştur. İtalyan Tasarımı üzerine profesyonel master eğitimleri veren bir akademidir. Kuruluş amacı; İtalyan tasarım ve moda master eğitimlerini profesyonel dünyayla birleştirerek vermektir.Eğitim içerikleri tasarım dünyasının önde gelen firmaları ile birlikte hazırlanır ve sektörün tanınmış isimleri derslere girer.  Domus Academy’de amaç; mezunları, iş dünyasına hazır hale getiren bir eğitim vermektir.

2009 yılında Domus Academy, dünyanın en büyük üniversite ağı olan Laureate International Universities Network’e katılmıştır.

Domus Academy Diploması MIUR (İtalyan Milli Eğitim ve Araştırma Bakanlığı) onaylıdır. Domus Akademi diploması akademik kariyer için de kullanılabilir. Akademik Denkliğini NABA Üniversitesi ile sunduğu ortak programlardan alır.

Domus Academy master programları tam zamanlıdır ve 10 ay sürer. Staj dönemi master programı içine dahildir. Mezun olduğunuzda İtalya’da 1 sene boyunca çalışma izniniz olacaktır. İsteyenler bunu değerlendirebilir.

2014 – 2015 Akademik Sene Eğitim Bedelleri

Toplam 24990 Eurodur. Buna ek olarak başvuru ile birlikte 100 Euro Domus Academy’nin hesabına yatırılır. Kabulden sonra ön kayıt bedeli olarak 3000 Euro Domus Academy’e gönderilir. 9 Eylül 2014’e kadar 21990 Euro Domus Academy’e ödenmiş olmalıdır.

 

Ön Kayıt Bedeli: 3000 Euro

Senelik Harç Bedeli: 21990 Euro

Akademik Denklik Bedeli: 520 Euro

Domus Academy Masterları Eylül ve Ocak ayında başlar.

Domus Academy’den kısmi burs alabilmek için yarışmalarını takip etmeniz gerekir. Eylül Dönemi ve Ocak Dönemi için açılan yarışmalara katılan ve ilk 3 e giren öğrenciler %70, %50 ve %30 oranında burs alırlar.

Domus Academy Master Programları:

Accessories Design

Business Design

Car & Transportation Design

Product Design

Luxury Brand Management

Fashion Design

Interaction Design

Interior and Living Design

Urban Vision and Architectural Design

Fashion Management

Fashion Styling and Visual Merchandising

Visual Brand Design

Domus Academy başvuruları Domus Academy Türkiye yetkili temsilcisi Wayout Consulting aracılığı ile yapılır. Wayout Consulting öğrencilere  başvuru, kabul,  kayıt, vize ve konaklama aşamalarında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunar.

Domus Academy, Naba, Istituto Marangoni, IED, Central Saint Martins, New York Film Academy, Spéos Paris Fotoğraf Enstitüsü, Vancouver Film School, ISD, Istituto di Moda Burgo, Palazzi, Uptodate Fashion Academy, Accademia Italiana, Billy Blue College of Design, Catc Design School, Nimbus Stüdyo Kayıt Sanatları, Florance Institute of Design, Scuolo Leonardo Da Vinci, Europea De Firenze, Blache Macdonald, New Image, The Session School, Florence University Of Arts, Media Design School, New School of Architecture and Design, Scuola Politecnica di Design SPD, Lorenzo De Medici, Prague Film School şu an listelenmiş olan anlaşmalı okullarımızdır.

Yorum ve sorularınızı bekliyoruz.

* zorunlu alanı gösterir
m4s0n501